6 België wacht mijnenveld richting finale, maar houdt moed EK VOETBAL Achtste finale: PORTUGAL! Kwartfinale: ITALIË? Halve finale: België wacht op het EK 'de zwaarste route ooit'. Ja, dat was schrikken. Maar al snel keerde het optimisme terug. EK2020 Knock-outfase ANCr Daei feliciteert Ronaldo Frans tweetal geblesseerd Duitse fans niet welkom LEON TENVOORDE SBHoU* Mm» Na het optrekken van de mist wa ren de Belgische kranten in de och tend eensgezind. Een diepe zucht viel van de pagina's te lezen. „Jaloers op Oranje? Noem het ge rust nijd", zo schreef de landelijke krant Het Nieuwsblad in een com mentaar. Waar de rode loper voor Nederland is uitgerold, moeten de Belgen dwars door een mijnenveld om het ultieme doel te bereiken, is de algehele teneur. Alles gewonnen in de poule en als 'dank' staat de Eu ropese elite op je te wachten. ,,Ons wacht de allerzwaarste EK-route ooit en Nederland wrijft zich in de handen." In België vragen ze zich zelfs gek scherend af of de eerste Oranje-bo ten al vanuit de Amsterdamse grachten op weg zijn naar de Theems in Londen, de stad van de finale op 11 juli. ,,Op het eerste oog heeft Nederland het eenvoudiger, maar pas op: een ploeg als Tsjechië kan iedereen wel eens verrassen. Als je tegen Portugal speelt, weet je wat je krijgt", zegt 86-voudig Bel gisch international en oud-PSV'er Eric Gerets. Je hebt op elk toernooi verschil len in de aanrijroutes, maar op dit EK is het contrast vanaf de achtste finales wel erg groot. Zondag is het België-Portugal, daarna wachten eventueel de Italianen op de win naars en vervolgens zou Frankrijk de laatste horde voor de finale kun nen zijn. Of Spanje, dat kan ook nog. Zet dat eens af tegen de opties voor Nederland en Duitsland. De Duitsers bereikten met het schaamrood op de kaken op het nippertje de laatste zestien, maar toen de balans werd opgemaakt, bleek opeens dat die tweede plaats in de groep een lot uit de loterij was. Winnen dinsdag op Wembley be tekent een ontmoeting met Zwe den of Oekraïne. Tel uit je winst. Dat vooruitzicht prikkelt het opti misme. ,,Hoe de tweede plaats ons naar de finale kan brengen", zo viel al te lezen in de Duitse media. Op het eerste gezicht heeft Nederland het eenvoudiger, maar pas op: Tsjechië kan ook verrassen Een paar uur na de eerste schok, is ook het gevoel bij de Belgen ge kanteld. Ja: het wordt zwaar. Maar nee: het is zeker niet onmogelijk. Laat ze maar komen, Ronaldo en z'n adjudanten. „Portugal heeft één wapen, wij hebben er meerdere", liet voormalig international Marc Degryse optekenen in een analyse. Sinds De Rode Duivels met een soort van Nederlands zelfbewust zijn over de wereld trekken, raken ze niet zo snel meer in de war. Ook Gerets is niet onder de in druk als hij naar het schema kijkt. „Natuurlijk had het makkelijker ge kund. aar als je het EK wilt winnen, maakt het niet uit tegen wie je speelt. Dan moet je iedereen kun nen verslaan. De tegenstanders vinden het ook niet fijn dat ze tegen ons moeten. De ploeg staat er goed op. Maar dat is natuurlijk geen ga rantie in de alles-of-niets-fase. Bel gië is beter dan Nederland en Ne derland is weer beter dan Tsjechië. Maar dat is op papier en daarmee win je geen wedstrijden. De prak tijk is vaak anders.'' vrijdag 25 juni 2021 ROTTERDAM De Iraanse oud-speler Ali Daei heeft Cristiano Ronaldo via In- stagram gefeliciteerd met het evenaren van zijn we reldrecord. De Portugees staat na zijn treffers tegen Frankrijk ook op 109 goals voor zijn land. 'Mijn felicita ties aan Cristiano, een groot voetbalkampioen en een zorgzame humanist die over de hele wereld men sen inspireert.' Ronaldo re ageerde snel: 'Ik ben trots om zulke aardige te woor den te lezen van een idool.' PARIJS De Franse interna tionals Thomas Lemar en Marcus Thuram (foto) zijn gisteren op de training ge blesseerd geraakt. Lemar liep een kwetsuur aan de enkel op na contact met derde doelman Mike Maig- nan. Thuram blesseerde zich aan de dij na een ver keerde beweging. Frankrijk speelt maandagavond in Boekarest in de achtste finale tegen Zwitserland. Nog onbekend is of Thu ram en Lemar dan weer in zetbaar zijn. LONDEN Duitse voetbal fans mogen Engeland niet in om volgende week op het EK bij het duel met de Engelsen. Dit blijkt uit een interne mail van de Duitse bond. De maatregel heeft te maken met corona. Ook Italianen kunnen niet naar Londen komen voor het duel met Oostenrijk. Kevin De Bruyne viert zijn doelpunt tegen Denemarken. België won alle groepsduels, maar moet nu vol aan de bak. foto afp Horrorschema? Laat Ronaldo maar komen y @deBankzitter - Eric Gerets Achtste finale Sevilla Londen Kopenhagen Boekarest België - Portugal x-x Italië - Oostenrijk x-x Kroatië - Spanje x-x Frankrijk - Zwitserland x-x Kwartfinale vr 2 juli 21.00 München vr 2 juli 18.00 St-Petersburg Halve Finale EURQ2020 FINALE x-x di 6juli 2100 zo 11 juli x-x Londen Londen x-x 21.00 Halve Finale Londen Kwartfinale za 3 juli 18.00 j 7 juli 21.00 Bakoe za 3 juli 21.00 Rome NEDERLAND - Tsjechië x-x Wales - Denemarken x-x Zweden - Oekraïne x-x Engeland - Duitsland x-x Achtste finale zo 27 jun 18.00 Boedapest za 26 jun 18.00 Amsterdam di 29 jun 21.00 Glasgow di 29 jun 18.00 Londen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50