O 0 O 14 ZEELAND Bijzondere hoofdrol voor Bouzambou Kerkhove na thriller door op Wimbledon Goes on Track is terug op kalender Als klein jochie stond hij vroeger langs de lijn, kijkend naar 'zijn helden'. Tien jaar later liep Thijs Roovers ineens samen met ze op het veld en was hij zelf een voorbeeld voor de jeugd van Arnemuiden. Na veertien seizoenen het geel en rood met trots te hebben verdedigd zwaait hij af. Saïd Bouzambou heeft gisteren met het Ne derlands zaalvoetbalteam ook de tweede oe fenwedstrijd tegen Italië verloren. Na de 3-2- nederlaag op woensdag waren de Italianen nu met 6-4 te sterk. In de negende minuut opende Bouzambou ongewenst de score door de bal in het eigen doel te werken. De Vlissin- ger revancheerde zich echter razendsnel door nog in diezelfde minuut ook de gelijkmaker op zijn naam te schrijven. Oranje ging vervol gens met een 3-2-achterstand rusten. Na de rust kwam de ploeg van bondscoach Max Tja- den met 4-2 achter, trok het de stand weer ge lijk: 4-4, maar ging in slotminuten alsnog ten onder: 6-4. Lesley Pattinama-Kerkhove (29) is er na een heuse thriller in geslaagd om zich te kwalifi ceren voor het prestigieuze hoofdtoernooi op Wimbledon. In de derde kwalificatieronde was de tennisster uit Zierikzee met 6-4 2-6 9-7 te sterk voor de 21-jarige Duitse Jule Niemeier. In de beslissende derde set maakte Pattinama- Kerkhove een 3-5-achterstand ongedaan, waarbij ze op 4-5 twee matchpoints over leefde op de service van Niemeier. Na een aantal bloedstollende (deuce)games forceerde de Zeeuwse op 8-7 met een volleywinner de beslissende break. Vandaag is de loting voor het hoofdtoernooi, dat maandag van start gaat. Van Anrooij AFSCHEID THIJS ROOVERS Lesley Pattinama-Kerkhove overleefde twee matchpoints. foto action images/ reuters Het atletiek-baanevenement Goes on Track komt dit jaar terug. Na een gedwongen onder breking van twee jaar staat het nu voor 6 au gustus op de kalender bij de Goese atletiek vereniging AV'56. In het format worden topat leten uitgenodigd, maar tegelijkertijd kunnen ook recreanten en beginners kennismaken met de baanatletiek. Voor het vestigen van een nieuw baanrecord of een andere bijzondere prestatie worden geldprijzen uitgeloofd. In de afgelopen twee jaren kon het niet worden ge houden: in 2019 niet door een baanrenovatie, in 2020 niet vanwege de coronapandemie. Quote van de dag Quinty De Bruijn Voetballen op straat, wedstrijden kijken op tv. Dat was voor de voet balgekke Roovers ongeveer zijn jeugd. Dat hij al vroeg zijn eerste stapjes op het voetbalveld van Ar- nemuiden zette, was dan ook niet verwonderlijk. ,,Hele dagen waren we buiten te vinden, gek op voet bal." En dus begon hij op vijfjarige leeftijd aan zijn missie: het eerste halen van 'zijn club'. ,,Dat heb ik altijd voor ogen gehad, vanaf het moment dat ik stond te kijken. Ik wist wat dat als klein ventje voor mij betekende." Hij omschrijft het gevoel dat hij toen had. ,,Voetbal- len met gasten waar je tegenop keek, dat was echt mijn droom. Zag je daar Leon van Belzen lopen, daar wilde ik ook ooit staan." Niet opgeven Op zijn 20ste ging die wens voor de nu 34-jarige Roovers in vervul ling. ,,Opeens word je aangespro ken in het dorp, mensen kennen je. Dat is toch wel mooi, helemaal omdat het hier zo leeft." Helaas voor hem komt er straks na veer tien jaar een einde aan, hij heeft er vrede mee. ,,Het is ook wel mooi geweest, helemaal als je merkt dat je steeds meer moeite hebt om het niveau aan te kunnen." Toch doet de manier waarop, letterlijk en fi guurlijk, pijn. ,,Ik was nooit ge blesseerd, tot ik rond mijn 28ste last kreeg van mijn achillespees. Dat werd steeds erger, helemaal na een tijdje zonder voetbal. Nu heb ik door corona bijna een jaar niks gedaan, dat is echt funest. Weer helemaal opnieuw beginnen en er zoveel tijd in steken, dat zag ik niet zitten." Hij kwam overal, behalve Thijs Roovers zwaait af na 14 seizoen in de hoofdmacht van Arnemuiden. foto lex de meester tot een oplossing. ,,Zooltjes, thera pieën, kuitspieren trainen. Het hielp allemaal niet." Opgeven komt in zijn woordenboek niet voor, al vraagt hij zich hardop af of dat in dit geval wel zo'n goede ei genschap is. ,,Ik ga door tot ik niet meer kan, soms liep ik gewoon krom. Het werd een constante Ik ga door tot ik niet meer kan, soms liep ik gewoon krom pijn." En dus kwam daar een tijdje terug het onvermijdelijke mo ment, al dacht hij een seizoen of drie geleden eigenlijk al aan stop pen. ,,Ik kwam net terug van die blessure, maar ik was zo slecht. Werd aan alle kanten voorbijgelo pen. Gelukkig ben ik toen doorge gaan en haalde ik later mijn niveau weer." Hij weet als geen ander wat hij ervoor heeft moeten doen. ,,Ik kon voor mijn studie in Breda gaan wonen, maar dat heb ik puur voor de voetbal nooit gedaan. Mijn stages probeerde ik altijd in Zee land te regelen." Trots Hij moest en zou het eerste halen. ,,Deze club is zo intens. Als je ver liest, hoor je dat echt wel. Dat maakt tegelijkertijd iedere over winning nog mooier." Want zon der ups geen downs, weet hij. ,,Na de eerste paar seizoenen stopte een goede generatie, hebben we wel een tijdje zwarte sneeuw ge zien. Later kwamen jongens als Ronaldo Meijer en Jarco Boogaard door, toen speelden we het leukste voetbal." Voor hem was dat dan ook het hoogtepunt, al vindt hij het lastig kiezen. ,,Het eerste jaar onder Nick (Corré), kampioen in de derde klasse. Maar ook het sei zoen daarop, in de tweede klasse, was echt goed." Persoonlijk kijkt hij met een goed gevoel terug op zijn doorbraak onder Marco Groe- neveld, de trots overheerst. ,,Mijn moeder hield alles bij, knipte elk stukje van de krant uit." Begonnen als middenvelder, maar uiteinde lijk zijn plekje gevonden als rechtsback. ,,Dat was uiteindelijk wel mijn beste positie. Eerst dacht ik: ik ben toch middenvelder? Ik haalde er steeds meer voldoening uit. Goed verdedigen, de '0' hou- Normaal staan hier 25.000 auto's voor export, maar nu gaan we hier fietsen. vrijdag 25 juni 2021 GO ZAALVOETBAL TENNIS ATLETIEK - De organisatie van TMZ (Trimbelangen Midden-Zeeland) organiseert 5 wedstrijden op een 3600 meter lang geasfalteerd par koers op het terrein van C.RO Ports (Cobel- fret) in Vlissingen-Oost. Shirin van An rooij uit Kapelle is één van de maar liefst 23 Nederlandse wielrensters die aan de start staan van La Course, mor gen in Bre- tagne, waar ook de Tour de France start. 51 In de tweede etappe van de Lotto Belgium Tour eindigde Quinty van de Guchte uit Driewegen gis teren als 57ste. Demi van Dijke (Borsele) kwam in de 137 kilo meter tellende kasseien- en heuveletappe als 90ste over de finish. Jean Paul de Bruijn uit Hulst heeft zijn visite kaartje afgege ven in het drie- bandentoer- nooi in Uden. Hij won zijn poule met liefst 162 punten en 2.136 gemid deld. Joey de Kok (Lewe- dorp) plaatste zich ook. a (O Dromen waren Daniël Wissel Arnemuiden - Thijs Roovers (34)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38