10 ZEELAND Ook nu de restaurants weer volledig open zijn, blijft deze krant nog even chef-koks een podium bieden. In de rubriek Zeeland Eet in 2021 vragen we ze hun signatuur gerecht te bereiden. Vandaag: Jesper Verschiere van Het Elfde Gebod in Goes wokt mosselen. gemaakt met wat citroen. Ik doe er ook wat knoflook, bieslook en kaffïrlimoen- blaadjes bij. Vanzelfsprekend ook wat pe per en zout. Tot slot maak ik het af met schuim van kokos en dungesneden bosui. In het kokosschuim zit wat citroengras. Het resultaat is een fris mosselgerecht met een Aziatische twist." Toeristen Jesper serveert een bordje op het nieuwe terras achter het restaurant, waar de zon de gast verwarmt en de wind geen vrij spel heeft. Het voorgerecht lijkt een schot in de roos. De smaak van de mosselen blijft netjes overeind, doordat de rode pe per niet de eerste viool speelt. De kokos smelt mooi samen met het kookvocht van de schelpdieren. Balans is het woord. Bob: ,,Vorig jaar liep dit gerecht best hard. We moesten ook iets verzinnen, omdat de verkoop van traditioneel gekookte mosse len bij ons terugliep. Je wilt toch zo'n pro duct op de kaart zetten, zeker voor toeris ten. Die willen vaak mosselen eten." Waar kun je dat beter doen dan op het nieuwe terras. Om vanwege de corona maatregelen toch voldoende gasten te kunnen ontvangen, bouwde Bob cum suis vanaf januari achter de zaak een ruim terras waar met de anderhalvemeterregel zo'n 36 gasten kunnen dineren. Veel hout, de tegenwoordig obligate scheidings- schermen, fijn zittende kuipjes, parasols en enkele olijfboompjes in potten zorgen voor een mediterraans sfeertje, al kijk je rondom op oud-Hollandse dakpannen. Het blijft hartje Goes. ij het restaurant aan de Koningsstraat zijn deze dag de eerste mosselen van de bodemcultuur ge leverd. ,,Wij hebben ook met hangcultuurmosse- len gewerkt, maar geven de voorkeur aan mosselen die op de bo dem van de Waddenzee en de Ooster- schelde zijn gekweekt. Hangcultuurmos- selen hebben een wat poreuze schelp en het mosselvlees is minder dan die van een bodemmossel. Die smaakt gewoon beter", vinden chef Jesper Verschiere en eigenaar Bob den Engelsman, die al sinds 1998 met zijn gade Petra het restaurant in hartje Goes drijft. Anders dan in mosseldorpen als Yer- seke, Bruinisse en Philippine krijg je bij Het Elfde Gebod geen pannetje met wat groentjes en in een scheut witte wijn ge kookte mosselen. Bob: ,,Wij zijn geen ty pisch mosselrestaurant. We willen wel iets doen met zo'n mooi streekproduct. Vorige zomer hebben we besloten mosse len niet als hoofdgerecht, maar als voorge recht te serveren." En niet alleen dat. Chef Jesper wokt de mosselen en geeft de schelpdieren tegelij kertijd een oosters smaaktintje mee. ,,Het is een leuke variatie op het thema. Ik wok de mosselen in zonnebloemolie omdat die een hoge temperatuur aankan. Ik doe er wat ringetjes rode peper bij. Op hoog vuur wok ik de mosselen open. Vervol gens voeg ik crème fraiche toe die is aan- RECEPT Ingrediënten: 1500 gr mosselen, 200 gr crème fraiche, 40 gr bieslook, 1 teentje knoflook, bosui, 6 rode peper ringetjes, zout en peper. Kokosschuim: 300 ml kokosmelk, halve citroengrasstengel, 1 blaadje kaffirlimoen, 5 gr gele curry pasta, half rood pepertje Mosselen: snijd bieslook, hak knoflook en meng dit met de crème fraiche en wat peper en zout. Spoel de mosselen en laat uitlekken. Scheut zon nebloemolie in de pan en voeg de mosselen toe, samen met rode peper. Als de mosselen open staan zijn ze gaar. Voeg de crème fraiche toe. vrijdag 25 juni 2021 GO Jesper Ver- schiere van Het Elfde Gebod maakt gewokte mos selen met ko- kosschuim. 0 0 FOTO 'S JOHAN VAN een Aziatisch tint j e Jesper geeft mosselen Frank Balkenende Gewokte mosselen met kokosschuim Kokosschuim: snipper het uitje, snijd rode peper en hak het citroengras. Fruit dit op laag vuur lang zaam aan in een steelpan, met een scheutje zon nebloemolie. Voeg de gele curry pasta toe en het blaadje kafir toe en roer door. Blus af met de ko kosmelk en laat zachtjes 10 minuten doorkoken. Haal de citroengrasstukjes en het kafirblaadje uit de massa en ga er doorheen met de staafmixer. Maak af met peper en zout. Voeg bosui en schuim toe aan de mosselen. ▲Gewokte mosselen met kokosschuim. Jesper Verschiere maakt het gerecht af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34