WIM HOFMAN Gamen DIE (U) PAST PA4UWE 9 vrijdag 25 juni 2021 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Pokémon bestaat 25 jaar. Ik herinner me nog het eenvoudige spelletje, maar ook de kaarten die je moest verzamelen. Kleinzoon Frank kreeg met Sinterklaas zelfs levensgrote Poké- mon-figuren van katoen. Het was een sur prise, dus er waren cadeautjes in verborgen en natuurlijk ook Pokémon-kaarten. Ik heb onze kleinzoons al een tijd niet meer ge zien, maar ik weet dat ze nog steeds veel met games bezig zijn. Eerst speelden ze Super Mario. Ze speelden veel Fortnite, een spel waarbij je voornamelijk mensen moet doodschie ten. Ze spelen ook Just Cause en dat bete kent oorlog. Ik zag ooit het spel Pac-Man, Minecraft: Caves and Cliffs deel I: ga onder water en trek op met axolotl en ontmoet de lichtgevende inktvis, kijk op hoger liggend terrein vooral uit voor geiten die je kunnen rammen! En zo zijn er ontelbare andere spelletjes. Onze kleinzoons zijn niet anders dan veel andere kinderen die zitten te gamen. Die spelen bijvoorbeeld Clash of Clans, Genshin Impact waarin Avatars voorko men die eruit zien als piraten of als elfjes die door een wonderlijke wereld rond zwerven waarin op zijn tijd gevochten moet worden tegen enge beesten die op reusachtige wrattenzwijnen lijken. Kinderen die gamen zijn dikwijls heel ge concentreerd en willen niet gestoord wor den. Soms roepen ze iets, meestal zijn ze druk bezig. Af en toe doen ze samen een spel, zoals het spel Forza Horizon, een au- toracespel, waarbij je, als je niet snel en be hendig genoeg reageert, meteen uit de bocht vliegt en crasht. Soms lijken die kinderen verslaafd, maar zijn ze dat wel? En zou dat heel erg zijn? Je hebt soms ook de indruk dat ze hard aan het werk zijn. En wat voor werk? Opge slorpt, tot over hun rode oortjes in hun be zigheid en soms ook danig gefrustreerd. Het gamen heeft dan in mijn ogen veel weg van een vreselijk baantje. Misschien is het gamen een voorbereiding op een leven aan een bureau met daarop een computer als een baas die zegt wat j e moet doen: eentonig werk, zo stel ik me voor. Bij voorbeeld e-mails beantwoorden, waardoor je nog meer e-mails ontvangt die je dan weer moet beantwoorden. Werken is dan vooral: aan de computer zitten. Dat is allang zo. Dat merk je als er op een kantoor een stroomstoring is. Het werk ligt dan stil. OOGSTRELEND MOOI MEESTER IN MAATWERK Interieur Paauwe is een expert in de wereld van wonen en in het speciaal in die van maatwerk-kasten. Wij bieden u een complete afdeling met de mooiste designmerken die vele opties hebben om in op te bergen. Zowel qua smaak, maat en budget. Met topmerken als Hulsta, Poliform en Team7 kunnen onze adviseurs op ons grote scherm samen met u uw eigen maatwerkkast in beeld brengen en indelen. Kom ze in onze showroom bewonderen. Of wilt u direct aan de slag met ons? Maak dan een afspraak met onze adviseurs en stel uw eigen droomkast samen! Zuidweg 20a 4316 LB Zonnemaire I T (0111) 40 13 18 E info@interieur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl f (D P

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33