SP'er Sjaak Rijkse door ziekte uit de running ROB JACOBS Op overige 20% korting 1 Ir Ie 'A KOSTUUMS 89,- KOLBERTS 59,- JASSEN/JACKS 79,- JASSEN LEER 99,- BROEKEN 59,- VESTEN 59,- TRUIEN 59,- OVERHEMDEN 39,- 69,- SHORTS 79,- POLO'S 39,- 7 Verwondering in Middelburg. Woensdagmiddag het goede nieuws dat de politie een jeugdbende in Dauwendaele heeft opgerold. Meteen de nacht erna wordt op een huis geschoten. En de ochtend daar weer na wordt een kapsalon overvallen. Paniek is er niet, maar wel de vraag: er zal toch geen verband zijn? versluis willeboer LI m MANNENMODE Midden in de nacht van woensdag op donderdag, rond kwart voor drie, schiet iemand op een huis aan de Baljuwlaan in de Magistraatwijk. In het raam zit ten meerdere kogelgaten. De da der vlucht op een scooter. De re cherche en Forensische Opspo ring doen uitgebreid onderzoek. Op straat treffen agenten hulzen aan. Met politiehonden kammen ze de buurt uit. Volgens getuigen reed de schutter - volledig in het zwart gekleed - weg op een scoo ter. De bewoner is uiteraard erg ge schrokken en doet aangifte, maar wil de ochtend erna niks zeggen over het incident. Hij krijgt be zoek van Woongoed. Wijkbe heerders van de corporatie gaan de buurt in om met huurders te praten. Zijn ze geschrokken? Heb ben ze hulp nodig? 'Dachten aan vuurwerk' Dat lijkt niet nodig. Op straat is ook niets te merken van onrust en mensen die thuis zijn, zeggen zich niet ineens onveilig te voe len. ,,We dachten eerst aan vuur werk", vertelt een buurtbewoon ster. De bewoner van het bescho- Of er nou wel of geen verband is, dat maakt ook niet uit. Het blijft allemaal even schokkend. Het gebeurt niet alleen in de Randstad ten huis kent ze als een rustige man die altijd vriendelijk hallo zegt. ,,Het is een rustige wijk, we maken ons geen zorgen." Juist op dat moment dringt het bericht door dat vlak daarvoor, rond 8.50 uur, in de binnenstad kapsalon TakeOff in de Sint Jans traat is overvallen. Er is niemand gewond geraakt. Volgens de poli- tie is de overvaller een licht ge tinte man. Hij droeg een donkere broek en een gestreept T-shirt en mogelijk een mondkapje. Ver moedelijk had hij een wapen bij zich. Een schietpartij én een overval, uren nadat de politie bekend maakte dat een jeugdbende in Dauwendaele is opgerold? Een paar mensen die in de Magistraat- wijk rondlopen om hun hondjes uit te laten, kijken vreemd op. Toeval, vragen ze zich af. De ge dachte dat er een verband kan zijn is logisch, maar of die klopt? Het antwoord is zo kort na de in cidenten niet te geven. De politie is nog volop bezig met onderzoe ken. En zolang de daders niet ge pakt zijn, is er weinig nieuws meer te verwachten, zegt woord voerster Mireille Aalders. ,,Ik koppel het ook het liefst los", benadrukt burgemeester Harald Bergmann. ,,Of er nou wel of geen verband is, dat maakt ook niet uit. Het blijft allemaal even schokkend. We denken bij zoiets altijd aan de Randstad, maar het gebeurt hier ook. Gelukkig is het oplossingspercentage hier ook erg hoog. Ik heb er goede hoop op dat de dader of daders snel worden gepakt." 'Niet accepteren' Net als Woongoed polst ook de gemeente hoe de sfeer in de wijk en de stad is. Gelukkig reageren buurtbewoners rustig, stelt de burgemeester vast. Zelf neemt hij na een lange, drukke werkdag ook contact op met de slachtoffers, belooft hij. ,,De impact is enorm. Steun aan de slachtoffers en de omgeving draagt bij aan het ge voel van veiligheid. We moeten waakzaam blijven, en laten zien dat we dit niet accepteren." Rijkse kwam in 2014 in de gemeen teraad. Om 'een steentje bij te dra gen aan het tegengaan van de grote afbraak van ons sociale stelsel', zo als hij zelf op de site van de ge meente Vlissingen laat weten. Rijkse wordt door het afdelingsbe stuur omschreven als 'echte socia list'. Hij kwam op voor 'de gewone man in de straat' en was voortrek ker van partij-acties voor bijstands gerechtigden, een supermarkt in de buurt van het Picassoplein en de oprichting van een 'Schaambank', een kastje waarin miljonairs die zich schamen voor hun rijkdom geld voor armen kunnen storten. Bij Rijkse is darmkanker vastge steld. 'Hij gaat een zware en onze kere periode in', meldt het afde lingsbestuur van de SP. ,,Als raads lid van de SP moet je altijd paraat staan om iets voor de mensen van Vlissingen te betekenen. Dit kan vanwege mijn gezondheid de ko mende periode helaas niet langer. Gelukkig staat er binnen de partij een goede vervanger klaar", meldt Rijkse zelf. Die vervanger is Petra Coret, die ook gedurende de vorige periode al in de Vlissingse raad zat en nu com missielid is. Zij gaat ervan uit dat ze met haar ervaring direct zijn werk kan overnemen. Naast raadslid voor Vlissingen was Rijkse het laatste jaar ook (opnieuw) lid van Provin ciale Staten. Coret vindt de combi natie van beide functies te zwaar, zodat Alex de Burger waarschijnlijk Rijkses opvolger in de Statenfractie van de SP is. Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen Nu ook spouwmuurisolatie! 1 De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl GISSEN NAAR VERBANDEN MIDDELBURG Prijz en vanaf (wol katoen) lange/korte mouw 2 stuks voor vrijdag 25 juni 2021 Maurits Sep Middelburg -Harald Bergmann, burgemeester Sjaak Rijkse treedt terug als raadslid van de Vlissingse SP- fractie. Rijkse is ernstig ziek en maakt plaats voor Petra Coret. René Hoonorst Vlissingen WA -..-TT— De beschoten woning aan de Baljuwlaan in de Magistraatwijk in Middelburg. foto hv zeeland Een bende opgerold, schietpartij en overval, is dat allemaal toeval? BB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31