s? Discriminatie is hardnekkige vlek Politie waarschuwt voor babbeltruc met bankpas Pleister Sta DNA af bij langdurige vermissing van familielid 2 De politie probeert al vele jaren de identiteit te achterhalen van vier mensen die in Zeeland dood zijn gevonden. Tot nu toe is er niemand die weet wie ze zijn. MYSTERIE VIER ONBEKENDEN Commentaar Wat voor de een een onschuldig grapje is, is voor de ander ronduit kwetsend. Het anti-discriminatiebureau Radar zag het aantal klachten enorm stijgen, onder meer door het carnavalsliedje Voorkomen is beter dan Chine zen. Meer klachten wil niet per definitie zeggen dat er meer wordt gediscrimineerd in dit land. Wel dat steeds meer mensen het niet pikken dat ze beledigd, gekwetst of benadeeld worden op grond van hun afkomst en uiterlijk. En gelijk hebben ze. Klachten over discriminatie willen nog wel eens worden afgedaan als kleinzielig gezeur. Als modieuze aandachttrekkerij. Maar het is niet aan de meerderheid om te bepalen dat minderheden zich zich gediscrimineerd mogen voelen. Ook niet als het oprecht niet de bedoeling was een ander op de ziel te trappen. Als iemand zich gediscrimineerd voelt is dat zo. Daar dien je in het vervolg rekening mee te hou den. Vaak gebeurt discriminatie veel subtieler dan botweg bele digen, uitsluiten of een ongelukkige opmerking. Zelfs met de beste bedoelingen kunnen vooroordelen discriminerend wer ken. Voorbeeld zijn lagere schooladviezen die allochtone scho lieren en kinderen van arme ouders krijgen. Hiervoor zullen mensen niet zo snel naar een anti-discriminatiebureau stappen. Dit soort discriminatie zit onder de radar en is een hardnekki ger vlek in onze samenleving dan een dj die over de rug van een bevolkingsgroep een carnavalsliedje blèèrt. Radar zag het aantal klachten enorm stijgen, onder meer door een carnavalsliedje De gedupeerden waren slachtoffer van een 'babbeltruc'. Ze werden ge beld door iemand die zei dat hij bij een bank werkte. Die vertelde dat er geprobeerd was geld van de reke ning van de slachtoffers te halen en vroeg naar hun pincode en adres. Vervolgens kregen de gebelde men sen opdracht de pas in een enve loppe te doen en mee te geven aan een andere 'bankmedewerker', die de pas aan de deur kwam afhalen 'om de boel op te lossen'. Vervol- ALMANAK Oh wat zag ze er tegenop, die coronaprik. ,,Wat als ik nou juist ziek word? Of dat ik een allergi sche reactie krijg? Of dat de naald afbreekt? Of dat mijn arm dagen verlamd aanvoelt? Ik ga zeker voor mijn linkerarm, be sloot de rechtshandige Noord- gens werden de rekeningen van de gedupeerden leeggepind. Soms ging het om duizenden euro's. Contact verbreken De politie benadrukt dat bankme dewerkers nooit om pincodes vra gen. Wie een dergelijk verzoek De politie benadrukt dat de bank nooit om pincodes vraagt krijgt, wordt geadviseerd direct het contact te verbreken. Slachtoffers zijn vaak ouderen. Daarom adviseert de politie ook om oudere familieleden en kennissen extra te wijzen op de manieren waarop 'babbeltrucs' worden uitge voerd. gouwse. Met haar ogen dicht wachtte ze op de prik, de ste kende pijn die ze zou voelen. Het langzame terugtrekken van de naald. ,,Zit hij er nu nog niet in?", vroeg ze zich af toen de prikster duidelijk iets pakte. Het bleek de pleister ter afsluiting. Bloemenzaadjes voor reizigers NS Zeeuwse natuur gaat ook van slot Nu komend weekend Ne derland grotendeels weer van slot gaat, be ginnen ook de excursies van het Zeeuws Land schap weer. Er staan in juli diverse wandel- en fietsexcursies onder be geleiding van een gids op het programma. Als ge volg van de versoepelin gen, mag met groepen de natuur worden ingegaan, uiteraard op 1,5 meter af stand. De excursies gaan onder meer door 't Zwin, Oranjezon en de inlagen van Noord-Beveland. Het volledige programma staat op hetzeeuwse- landschap.nl/eropuit. Re serveren is verplicht. SINT PHILIPSLAND Straks weer over bossen heen kijken In Zeeland liggen vier mensen be graven van wie niemand weet wie ze zijn. De een is vermoord, de an der koos waarschijnlijk zelf voor het eeuwige en spoelde aan bij de kust. Tips komen er niet of nauwe lijks meer binnen, een foto op de opsporingssite van de politie is een laatste herinnering. Deze week is het twee jaar geleden dat een dode vrouw werd gevonden in West- dorpe. Haar identiteit is nog altijd onbekend, een naamloos graf in Terneuzen is haar laatste rustplaats geworden. Ze is niet de enige ano nieme dode in Zeeland. Ook drie andere mensen kregen geen af- scheidsdienst, geen bloemen, geen advertentie in de krant. Een deken van mist hangt al vele jaren boven hun graf. Galgenveld 'Gedumpt lijk gevonden in Hulst', kopt de PZC op 31 oktober 2003. Aan het Galgenveld in Hulst is een dag eerder door voorbijgangers een man gevonden in een sloot. Hij heeft alleen nog een onderbroek aan. Het dijkweggetje met lugubere naamaanduiding is populair bij wandelaars en hondenuitlaters. Toch heeft niemand de dumping van het stoffelijk overschot gezien. Tot laat in de avond trekt het poli- tie-onderzoek veel bekijks, in Hulst gaan e-mails rond over het 'lijk-in- de-wei'. Wie de man is weet nie mand, wie de dader is evenmin. De database van vermiste personen wordt in de dagen daarna uitgeplo zen, ook in België. Zonder resul taat. In trek Zeeland is in die tijd in trek als dumpplaats van slachtoffers van moordpartijen. Vooral in Zeeuws- Vlaanderen worden met regelmaat Belgische slachtoffers gevonden. Tussen 1979 en 2003 zijn liefst vijf tien lichamen in Zeeland gedumpt. Daders laten de stoffelijke over schotten het liefst achter in of bij het water. Bijna altijd wordt de identiteit - soms na weken, soms na jaren - wel bekend. Maar het achtergelaten lichaam in Hulst is tot op de dag van van daag naamloos. Een moedervlekje Elke tip is nog steeds waardevol, ook na zoveel jaar op de punt van de neus en een ta toeage op de rechter onderarm in de vorm van een hart met de letters 'SA' wijzen in de richting van de uit Pakistan afkomstige Khan Abrar, maar zeker is dat niet. ,,Uit onder zoek bleek dat de man, van rond de 30 jaar, door geweld om het leven is gekomen. De identiteit kon niet worden vastgesteld", laat Willem van Hooijdonk van de politie Zee land-West-Brabant weten. Hij OPSPORING vrijdag 25 juni 2021 De afgelopen twee maanden zijn zeker negen Zeeuwen het slachtoffer geworden van een specifieke manier van bankpas fraude. Reden voor de politie om te waarschuwen voor deze ma nier van diefstal. Martijn de Koning Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl KRABBENDIJKE Reizigers die vanochtend in Krabbendijke op de trein stappen, krijgen een gratis zakje bloemen- zaad. Onder het motto 'B(l)ij je weer te zien op het station' markeren NS en ProRail op diverse plekken in het land dat de meeste coronamaatrege len voorbij zijn. Het advies is nog wel om drukte te mijden, maar de levendigheid is weer terug op de Nederlandse stations. Een mix met kleurrijke bloemen die veel bijen en insecten aantrekken past volgens de spoorbedrijven goed bij hun duurzame karak ter. GOES Wie weleens de uitkijkto ren op de Slikken van de Heen beklimt, kan vol gend jaar een stuk verder kijken. Stichting Land schapsbeheer Zeeland (SLZ) wil de toren verho gen. De bossen om de toren groeien zo goed dat het uitzicht minder is geworden sinds de bouw in 2009. Door onderin een extra laag aan te brengen, wordt de toren met vijf meter verhoogd tot 19,5 meter. Hoewel SLZ de vergunning al heeft aangevraagd, ver wacht Simons dat de ver hoging pas in 2022 ge beurt vanwege drukte bij aannemers. Dood en Maurice Steketee Terneuzen - Willem van Hooijdonk, Politie Zeeland-West-Brabant Jaarlijks worden zo'n 40.000 mensen als vermist opgegeven bij de politie. Zo'n 85 procent wordt binnen 48 uur gevonden. Maar er zijn ook mensen die nooit als vermist worden opge geven, maar wel worden gevon den. In Zeeland gaat het om vier personen. De Zeeuwse politie roept op om DNA af te staan als je familie bent van een langdurig vermiste. De achterblijvers kun nen dat kosteloos doen. Er wordt dan wat wangslijmvlies afgenomen. Hierdoor kunnen meer vermissingszaken worden opgelost. Voordat een onbekende wordt begraven wordt eerst nog DNA afgenomen. Dat kan bijvoor beeld via een scheermesje of een tandenborstel. Van alle vier de anonieme 'Zeeuwse' doden is het DNA al jaren opgeslagen in de DNA-da- tabank voor vermiste en ongeï dentificeerde personen. Met deze profielen hoopt de po litie ongeïdentificeerde perso nen sneller te kunnen identifice ren. Het Nederlands Forensisch In stituut beheert de databank voor de politie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26