'Als jouw nummer fout is, heb je als artiest iets goed gedaan' 21 We moeten massaal achter Britney Spears gaan staan Bij foute muziek gaat het er ook om jezelf niet al te serieus te nemen schuuren te vroeg om te zeggen. ,,Als ik haar hoorde over hoe ze haar dansers de pasjes leerde, klinkt het alsof ze nog vol drive en power is om terug te komen op hddr manier. Maar dit gaat niet om de artiest Brit ney Spears, dit gaat om haar recht om weer mens te zijn. Dat is veel be langrijker." Opvallend De meest opvallende reactie kwam van Justin Timberlake, met wie Spears tussen 1999 en 2002 een rela tie had. 'Na alles wat we vandaag ge zien hebben, moeten we massaal achter Britney Spears gaan staan. Ongeacht ons verleden samen, waarin we goede en slechte tijden hebben gekend. Dat doet er allemaal niet meer toe. Wat er nu met haar gebeurt, is gewoon niet juist. Geen enkele vrouw zou het zeggenschap over haar eigen lijf mogen kwijtra ken', schrijft Timberlake op social media. 'Niemand zou ooit tegen zijn of haar wil vastgehouden moe- ten worden of überhaupt toestem ming moeten vragen om toegang te krijgen tot datgene waarvoor die keihard gewerkt heeft. Jessica (Tim- berlakes vrouw, red.) en ik zenden al onze liefde, en vooral al onze steun, naar Britney in deze moeilijke tijd. We hopen dat de rechtbank de juiste beslissing neemt en haar het leven laat leiden dat ze wil leiden.' Zangeres Mariah Carey was een van de eersten die publiekelijk haar steun betuigde. 'We houden van je, Britney! Blijf sterk.' Zangeres Cher schrijft dat ze haar invloed probeert te gebruiken om overheidsinstan ties aan het werk te zetten om Brit ney te helpen. 'Ik ga het proberen, ik weet niet of het lukt, maar ik doe mijn best.' Actrice Sarah Jessica Parker en Lisa Rinna gebruikten #freebritney, dat fans al een tijdje gebruiken om de popster uit haar juridische dwangbuis te bevrijden. Zangeres Halsey schrijft dat ze hoopt dat Spears de vrijheid gegund wordt in dit 'mensonterende sys teem'. 'Het kan niet zo zijn dat ie mand denkt dat hij de autoriteit heeft om te beslissen over iemands baarmoeder.' Alexander van Eenennaam Snollebollekes, Paul Elstak (Rainbow in the sky) en de Duitse schlagerkoningin He- lene Fischer (Atemlos durch die Nacht) vormen vandaag de top 3 van de Foute 1500, de hit lijst van Qmusic die na een volle week vanmiddag iets voor 18.00 uur zijn hoogte punt bereikt. Wanneer is een lied fout? En wie bepaalt dat? „De luiste raar", zegt Q_-dj Mattie Valk (36), die met zijn collega's be zig is aan de zeventiende edi tie. „Wij bepalen dat zelf niet. Het is geen wiskunde, muziek is niet onder te verdelen in fout of goed." De luisteraars van Qmusic verzamelden dit jaar 1500 lied jes waarbij het - om met Snol lebollekes te spreken - van links naar rechts schiet. Van Bon Jovi tot Queen en Ma donna, en van André Hazes tot Nick Simon en dj Paul El- stak. ,,Het ene moment is het mierzoet, dan loop je de polo naise, en dan hoor je opeens een Hollandse hit die je altijd meebrult in de kroeg.'' Marco Borsato is met twin tig noteringen de hofleveran cier van de Foute 1500, net een tje meer dan ABBA heeft. ,,Marco Borsato was met Hef je glas samen met Rolf Sanchez en John Ewbank dit jaar bij ons het foute anthem, zeg maar het foute liedje van het jaar. Hij omarmde dat echt, plakte er stickers van op zijn tourbus. Dat vind ik schitterend, bij foute muziek gaat het er ook vooral om jezelf niet al te seri eus te nemen.'' Hoog scoren in de Foute 1500 is volgens Valk geen diskwali ficatie van een artiest. ABBA komt bijvoorbeeld veelvuldig in de lijst voor, terwijl de Zweedse band kwalitatief goede muziek heeft gemaakt. ,,Het kan je smaak niet zijn, maar het zijn evergreens die je blijft meezingen. ABBA ver gaat nooit.'' Dat lijkt ook te gaan gelden voor Links, rechts. Zanger Rob Kemps van Snollebollekes staat met de publieksfavoriet voor het derde jaar bovenaan in de lijst. ,,Een onverwoest baar liedje'', vindt Valk. ,,Het scoort op alle facetten een 10 als het gaat om een fout liedje. Iedereen heeft er een mening over, het slaat aan bij jong en oud en is lekker vrolijk.'' Zijn er artiesten die onmo gelijk in de Foute 1500 kunnen komen? Valk twijfelt. „Mis schien een band als U2, waar van het moeilijk is een num mer als fout te betitelen. Maar let op, fout is niet hetzelfde als slecht. Fout kan afkeurend klinkend, maar het is 'goed' fout. Als een liedje het stempel fout krijgt, heeft de maker vooral iets goed gedaan.'' vrijdag 25 juni 2021 GO —Justin Timberlake, zanger Een hitlijst waarin Snollebol- lekes met Links, rechts op 1 staat, kan onmogelijk een al ledaagse zijn. Het is dan ook de Foute 1500 die vandaag bij Qmusic tot een climax komt. Dj Mattie Valk ver klaart het fenomeen. Mattie Valk, Qmusic-dj beukt op ellendige gouden koof Onder anderen Mattie Valk presenteert de 'Foute 1500', FOTO QMUSIC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21