O 20 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Toen ik over de eerste schok over de aangekon digde fusie tussen RTL en SBS heen was, reali seerde ik me ineens iets. Deze samensmelting van driekwart van onze vaderlandse A-, B- en C-ster- ren biedt voor ons als kijkers ongekende kansen op écht spraakmakende tv. Er borrelden spontaan een paar formats bij me op, die John de Mol en Sven Sauvé en al hun secondanten kosteloos mogen hebben. Een nieuwe Gouden Kooi, met BN'ers die op de schopstoel zitten. Je kunt denken aan bijvoorbeeld Gordon, Wendy van Dijk, Lieke van Lexmond, Jan Versteegh, Albert Verlinde en Kim-Lian van der Meij. Wie zijn collega's binnen zes weken - al mag het ook best zes maanden zijn - weet weg te pesten uit de luxevilla, mag nog een jaartje bij het nieuwe RTL blij ven. Om bijvoorbeeld Astro TV te presenteren. Of het gezicht te worden van het nieuwe TellSell-pro- gramma waarin Rachel de nieuwste collectie Hazes- badslippers aanprijst. Een nieuwe ronde Boxing with the Stars. Het stikt bij Talpa van de sterren die het bloed van sommige RTL- collega's kunnen drinken én vice versa. Hoe leuk is het dan om gelegitimeerd elkaars hersens te mogen inbeuken? Patty Brard versus Bridget Maasland zou een schitterend affiche zijn, dat Rico versus Badr doet verbleken. Tussen die twee vrouwen is het nooit meer goed gekomen sinds de een met het slipje op haar en kels op de bruiloft van de ander stond te vozen met - daar is hij weer - André Hazes. Dat wordt duiken voor de rondvliegende facings en plukken nephaar. Linda de Mol tegen Chantal Janzen lijkt me ook een geweldige combinatie, maar daar heb ik een ander plannetje voor bedacht. Een remake van de serie Dynasty. Met Chantal als Krystle Carrington en Linda als Alexis Colby. Dan kunnen ze met een ijzige glimlach elkaar de ver schrikkelijkste dingen toebijten en dat hoeven ze niet eens te acteren. Met als klap op de vuurpijl natuurlijk die ene legendarische catfight in de vijver. Ik heb de scène gisteren weer eens teruggekeken en ik zie het helemaal voor me. Laatste ideetje. En toegegeven, dit gaat wat geld kosten, maar het is voor een goed doel. Het hon denpension in Almere en de stichting van Casper van Eijk om precies te zijn. Maar dan heb je ook wat. Als het lukt om het contract van Johan Derksen met nog één seizoen te verlengen, dan kan hij samen met René van der Gijp de wedstrijden van de Champions League analyseren. Aan tafel bij aartsvijand Hum- berto Tan. Nou, dan zit zelfs ik met een grote bak popcorn klaar voor Barcelona-PSG. Hoe langer ik erover nadenk, hoe enthousiaster ik word over die fusie. Quote van de dag Driemaal Cleese Concert van Blue Planet Benzine en olie zijn ontzettend handig (en daardoor verslavend) maar warmen helaas onze planeet op BRITNEY SPEARS BEWINDVOERING Zelden legde een wereldberoemde artiest zon ontluisterende verklaring af in de rechtbank. Popster Britney Spears verklaarde na jaren van zwijgen over de allesomvattende controle die haar vader als bewindvoerder op haar leven heeft. ,,Dit gaat niet om de artiest Britney Spears, dit gaat om haar recht om weer mens te zijn." Britney Spears (39) trad op tegen haar wil, werd gedwon gen zware antide pressiva te slikken - die haar 'het ge voel gaven continu dronken te zijn' - en mag niet zelf bepalen of ze haar spiraaltje laat ver wijderen om nog een baby te krijgen. Wil ze haar keukenkastjes in een nieuwe kleur? Zelfs daarvoor moet haar vader James Spears als haar be windvoerder toestemming geven, want zij beheert niet zelf de miljoe nen die zij heeft verdiend. ,,Ik ben niet gelukkig, ik slaap niet. Ik ben zo boos, het is krankzinnig. En ik ben depressief', zei Britney Spears in een 24 minuten durend relaas. Mensenhandel is het volgens haar. ,,Hoe noem je het anders als je ie mand tegen haar wil vasthoudt, alle bezittingen afneemt - creditkaart, cash, telefoon, paspoort - en opsluit om voor je te werken? Ik voel me een slaaf." Het waren hartverscheurende woorden die de toehoorder kippen vel gaven, verteld via een videover binding bij de rechtbank van Los An geles, woensdagavond laat Neder landse tijd. Het tieneridool uit de nineties en zeroes - met hits als Baby one more time en Oops!... I did it again - had in 2007 een zeer publieke zenuwinzin king beleefd. Ze schoor haar hoofd kaal en viel de paparazzi die haar elke seconde van de dag meedogen loos achtervolgden, aan met een pa raplu. De rechter gaf haar vader daarop als bewindvoerder de macht beslissingen over haar leven te ne men. Waar Spears destijds nog best hulp nodig leek te hebben, werd die cura tele in de loop van de tijd een gouden kooi, waarin zij nergens meer zeg genschap over had. In de dertien jaar dat dit al speelt, heeft zij zich er ech ter nooit zo over uitgesproken. De moeder van twee tienerzoons, waar over zij geen voogdij heeft, bena drukte steeds dat ze 'heel gelukkig' was. Ze dacht dat niemand haar zou geloven, vertelde ze de rechtbank nu, en ze wist niet dat de mogelijkheid bestond om de rechter naar haar schrijnende situatie te laten kijken. Actrice en schrijfster Georgina Verbaan (41) betitelt het verhaal van Spears als een 'treurige nachtmerrie'. 'Ik vond het in dit kleine klerelandje al moeilijk om publiekelijk op te groeien', schrijft Verbaan op social media. 'Je hebt het recht om rare din gen te doen zonder dat je autonomie je wordt afgenomen. Het is tijd dat ze haar leven én het recht om het te ver knallen terugkrijgt.' Qmusic-dj Domien Verschuuren (33) noemt het relaas hartverscheu rend. ,,Ik heb het 's ochtends meteen teruggeluisterd. Ik was 24 minuten lang in shock. Wij fans zagen eerder al wel dat ze niet gelukkig is, ook al zei ze dat het wel zo was. Nu hoorde je een vrouw aan het woord die ge gijzeld is door haar familie. Ik heb er geen ander woord voor." Spears had haar verhaal tot in de tail voorbereid. Van de soms warrige of instabiele persoon die ze de afge lopen jaren soms op haar Instagram lijkt, was geen enkel spoor, zegt Ver- schuuren. ,,Ze vertelde het vrij feite lijk, bijna koud, alsof het over een an der ging dan haarzelf. Ze had daar snikkend en sniffend kunnen zitten, maar dit gaf de mokerslagen die ze uitdeelde aan haar dierbaren, zoveel meer impact." Of we de popprinses van weleer te rug gaan zien als artiest, als de rech ter besluit haar weer de touwtjes in eigen handen te geven, vindt Ver- Ik was 24 minuten lang in shock Kansen En wat denkt u van Gerard Joling versus Gordon? vrijdag 25 juni 2021 GO THEATER John Cleese (81) maakt met zijn theatertour nee drie extra stops in Neder land. De Britse komiek zal vol gend jaar ook optreden in Amare in Den Haag, De Oos terpoort in Gro ningen en Tivo- liVredenburg in Utrecht. MUZIEK Na het succes van Blue Planet II - Live in Con cert in Rotter dam Ahoy in 2019, komt de concerteditie van de BBC-do- cumentaireserie ook naar de Ziggo Dome in Amsterdam. Het concert is op 20 februari 2022. ■u - Tv-wetenschapper Diederik Jekel is groot voorstander van de energietransitie. Marlies van Leeuwen Een demonstratie van fans ter onder steuning van Britney Spears (inzet) bij de rechtbank in Los An geles. FOTO'S EPA/REUTERS 44 —Domien Verschuuren, dj Qmusic

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20