snuffelstage in Zierikzee BAKERY Walcheren Op de barricade tegen wil en dank KR Aarzelende burgemeesters buitenspel gezet EFTELING EK VOETBAL 2021 De bekende televisiebakker Rudolph van Veen streek gisteren voor een opname van zijn nieuwe programmaDe Bakfiets op 24Kitchen in Zierikzee neer. Op zoek naar typische streeklekkernijen klopte hij aan bi Erik van. Doornen Mark Plaating, voorde 18°C Ook voor het laatste Zeeuwse nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Nieuwsmedia Het liefst zou Oranje aanvoerder Wijnaldum alleen maar lekker voetballen. Toch gaat hij maatschappelijke thema's nooit uit de weg. Monsieur Cannibale maakt plaats voor Sindbad de Zeeman na kritiek op 'discriminerend tafereel' »P3 Programma Achtste finales Dat kondigde demissionair minis ter van Volksgezondheid Hugo de Jonge (CDA) gisteravond aan in een debat over de coronamaatrege len. Nederland gaat morgen verder van het slot, maar het kabinet houdt sterk rekening met een op leving van het coronavirus vanaf de herfst. Daarvoor wordt nu een 'dijkbewaking' ingericht, met ri oolwatersurveillance, genoeg vac- cinvoorraad en voldoende GGD- capaciteit voor testen en contact- onderzoek. Mocht de najaarsgolf onver hoopt oplaaien in een bepaalde re gio, dan grijpt het kabinet in, zei De Jonge: ,,De les van vorig jaar is dat je niet moet zeggen: 'Kijk zelf maar wat verstandig is'. Dan zie je dat men het in die regio's span nend vindt om maatregelen te ne men. Daarom willen wij straks De les van vorig jaar is dat je niet moet zeggen: 'kijk zelf maar wat verstandig is' landelijk maatregelen afkondigen die dan regionaal zullen gelden. Het is niet logisch om bij een op leving in de bible belt ook de cafés in Amsterdam te sluiten, en omge keerd geldt hetzelfde.'' Passiviteit Na de zomer van vorig jaar explo deerde het virus in sommige re gio's, maar burgemeesters grepen niet of nauwelijks in. Met die re gionale bestuurlijke passiviteit is kostbare tijd verloren gegaan om de tweede golf te keren, vinden betrokken op het Binnenhof. ,,Ze wilden allemaal achter de brede rug van het kabinet staan'', zeiden ministers eerder. De Jonge wil dat nu dus anders aanpakken. Wanneer precies re gionale lockdownmaatregelen no dig zijn, is niet bekend. Leidraad zal de eerder opgestelde routekaart zijn. P4 •OTO SANDR/ _PE"NNINK vrijdag 25 juni 2021 Vooral in het westen buien zondag 8.00 uur Nederland-Tsjechië zondag 21.00 uur België-Portugal pzc.nl Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 zaterdag 18.00 uur Wales-Denenmarken zaterdag 21.00 uur Italië-Oostenrijk Kabinet gaat voortaan over lockdown in regio Burgemeesters gaan komend najaar niet langer zelf over de lockdownregels. Als het coro navirus alsnog flink oplaait, gaat het kabinet per regio zelf lockdownregels afkondigen. Vorig jaar mochten burgemees ters daarover zelf beslissen, maar dat gebeurde niet waar door actie te laat kwam. Niels Klaassen Peter Winterman Den Haag Hugo de Jonge, demissionair minister

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1