I VW bevestigt interesse in Europcar O O O lil 16 ECONOMIE WEER WELKOM IN SPANJE Vandaag is de laatste dag dat de Spanjaarden ook in de buitenlucht een mondkapje moeten dragen. Het afschaffen van die plicht moet meehelpen de toeristen weer naar het land van de costa's te trekken. Daar zijn ze klaar voor de bezoekers. Kort Grond voor groene boeren Een groep van zevenhonderd investeerders steekt miljoenen euro's in de aankoop van 93 hectare landbouwgrond waarop boeren met aandacht voor de natuur kunnen on dernemen. De grond ligt in Gelderland, Fle voland, Utrecht en Friesland. De grond wordt verpacht aan zes agrarische onderne mers die ervoor zorgen dat bodem en biodi versiteit verbeteren, meldt het initiatief Aardpeer. De groep van particulieren, maat schappelijke organisaties en zakelijke inves teerders heeft voor 7,2 miljoen euro obliga ties gekocht. Ook Vogelbescherming Neder land en Triodos Bank participeren. Onder meer een biologisch teelbedrijf in Zeewolde en een biologisch melkveebedrijf in Rot- stergaast gaan aan het werk op het land. Waarschuwing Perfectionbody Consumenten moeten oppassen voor Per fectionbody, stelt de Autoriteit Consument Markt. Bij de ACM zijn dit jaar al zeker tweehonderd klachten over dat verzorgings- bedrijf binnengekomen. Perfectionbody ad verteert met een gratis proefpakket van ver zorgingsproducten. Als mensen dat aanvra gen en het niet binnen twee weken retour neren, brengt Perfectionbody geld in reke ning. De ACM benadrukt dat dit niet mag en dat consumenten niet verplicht zijn te betalen. Byecoin-automaten toegestaan Het is weer mogelijk via geldautomaten van Byecoin in Nederland en België de digitale munten bitcoin en ethereum te kopen. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft daarvoor een vergunning afgegeven. Byecoin wil bin nen een jaar in alle grote Nederlandse ste den een automaat hebben. Consumenten stoppen bij aanschaf van cryptomunten contant geld in de automaat. Daarna wordt het cryptogeldbedrag gestort in hun digitale wallet. DNB was eerder sceptisch over de cryptogeldautomaten. Nu Byecoin heeft aangetoond genoeg te doen om witwassen en financiering van terrorisme te voorko men, heeft DNB alsnog zijn fiat gegeven. Adyen Unilever Europa opent langzaam weer de grenzen voor toeristen. Onder de noemer 'Weer Welkom In' portretteren onze correspondenten iedere week een geliefd vakantieland. Vandaag aflevering 4: Spanje In de stadsbus van het cen trum naar het strand van Gandia - een badplaats zo'n 60 kilometer ten zuiden van Valencia - spreekt ie dereen Spaans, net als in de straatjes van El Grao, de drukke wijk rond de haven. Iets verderop, op de lange boulevard en in de straatjes erachter met hun hotels en restaurants, is het het zelfde. Op de borden met gerech ten en aanbiedingen staan geen schreeuwende woorden in het En gels of Duits. ,,De Duitsers kwamen hier vroeger het meest, gevolgd door de Britten, maar dat werd in de laat ste twintig jaar minder." Milena Zhivkova, die met haar man res taurant en strandtent Iris Salva - ,,De namen van onze kinderen" - runt, treurt er niet echt om. In fïi té jt"1 *1 ëk. i-'"a het jaar van de pandemie was het een voordeel dat maar 12 procent van de toeristen in Gandia uit het buitenlanders bestaat. En dat geldt deze zomer nog steeds. ,,We had den in juni de beste weekeinden ooit, beter dan in augustus in de goede jaren, en dat wil wat zeg gen", aldus Zhivkova. Bijna de helft van de vakantie gangers in Gandia komt uit Ma drid en omgeving. De Spanjaarden kunnen sinds 9 mei weer vrij door hun land reizen, na zes maanden waarin het verboden was de eigen regio te verlaten. Maar slechts wei nig landen hebben Spanje als reis- bestemming op geel of groen ge zet, ondanks de lage besmettings- cijfers in het land. Dus is het wachten op het digitale Europese coronacertificaat, dat vanaf 1 juli de komst van buitenlanders moet vergemakkelijken. Van jaloezie jegens andere bad plaatsen aan de kust tussen Valen cia en Alicante, die net 30 kilome ter ten zuidoosten van Gandia Costa Blanca begint te heten, is in Gandia nu geen sprake. Denia, JS- vea, Calpe, Altea en Benidorm zijn veel populairder bij de buiten landse toeristen, maar die wach ten nog op groen licht van hun ei gen overheid. En het nationale, Spaanse toerisme kan dat niet compenseren. Niettemin doet ook Gandia aan stevige promotie om toeristen, waarvandaan ook, naar het leven dige plaatsje met 75.000 inwoners te trekken. In 2019 stond een dele- WOLFSBURG Autofabrikant Volkswagen (VW) heeft beves tigd autoverhuurder Europcar te willen overnemen. Het Duitse concern trekt daarbij op met de Nederlandse auto-importeur Pon, meldde financieel persbu reau Bloomberg eerder. Het Franse Europcar wees onlangs een overnamebod van 2,2 miljard euro af. VW verklaart nu dat de even tuele aankoop van Europcar aan trekkelijk kan zijn. Het bedrijf wil in de toekomst niet alleen Volkswagens, Audi's, Porsches en Skoda's maken, maar ook geld verdienen met diensten voor mobiliteit. Met de inlijving van een autoverhuurbedrijf kan VW onder meer technologie en infra structuur in handen krijgen die daarbij helpen. Het is nog lang niet zeker of het tot een overna medeal komt tussen het consor tium van VW en Europcar. W Schuldeisers scholden Europcar 1 miljard euro kwijt Europcar kwam eerder dit jaar in de financiële problemen. Schuldeisers scholden begin dit jaar ruim 1 miljard euro aan schulden kwijt en kregen het be drijf in ruil daarvoor in handen. Autoverhuurders hadden in 2020 zwaar te lijden onder de corona crisis, doordat ze voor een groot deel afhankelijk zijn van toeris ten die op vakantie een auto hu ren. Internationale reizen waren nagenoeg onmogelijk tijdens de coronacrisis. Europcar was al eerder in han den van Volkswagen. De autofa brikant verkocht het verhuurbe drijf in 2006 aan investeerder Eu- razeo. INITIATIEF AARDPEER GRATIS PROEFPAKKETTEN CRYPTOGELD O in Aandeel maakte een sprong na nieuws dat Visa Tink overneemt voor 1,8 miljard euro. De bank ver koopt zijn porte feuille energiele ningen in de VS. De levensmidde len- en persoon lijke verzorgings gigant was een achterblijver in de AEX. Het biotechbe- drijf beleeft een moeilijk jaar en blijft zakken. vrijdag 25 juni 2021 GO Costa voelt zich tekortgedaan Edwin Winkels Gandia l ff I Vakantiegangers op het strand bij Gandia. foto edwin winkels E o c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16