DE ZOMER VAN VERLANGEN 10 NIEUWS De vrijheid die zo gewoon was, is terug. Vanaf nu keren we de angst voorgoed de rug toe. Weer mee met de massa, in ogen kijken en lachende monden zien. Saskia Noort staat te popelen om zich weer in een dampende menigte te storten. O J A (POK PiJ WAS HBL5/MAAL IsIJK AOW <7 Het begint allemaal met de songfesti valoverwinning van glamrockband Maneskin. De bloedgeile, razend energieke en schijt-aan-alles-act die ons wakker schudt uit een eindeloos lange coronalethargie. Er zijn heus ook mensen die de maatregelen liever voor eeuwig hadden gezien, inclusief de lege straten, avondklok, knuffelverbod, en eenpersoonsvisite maar daar ben ik er niet een van. Maneskin herinnert me aan het verlangen naar de grenzeloosheid. Ik was bijna vergeten dat het be stond, vrijheid. Maar daar is Dami- ano David met zijn vakantieliefde- naam, bruine ogen en spottende lach, en alles lijkt weer mogelijk. De nacht hoort er ineens weer bij, en zij roept. Geen idee of ik het nog volhoud om te dansen tot het licht wordt, maar ik ga het zeker proberen. Hangen aan een bar, van kroeg naar kroeg gaan, lachen met zomaarmensen, dansen in het donker, het is zoveel heilzamer dan menig duur meditatieretreat. Ik sta te popelen, gevaccineerd en al, tot ik me weer in een dam pende menigte mag storten, tus sen de glibberende, uitzinnige lij ven op een dreunende beat. Ik wil geen afstand, ik wil me zonder angst één voelen met de anderen. Ik wil mee met de massa, ik wil massa zijn. In ogen kijken, la chende monden zien, herkennen en nieuw ontmoeten. Het kan me niet warm genoeg, niet druk ge noeg, niet luid genoeg. Bierdouches Stilte en afstand, ik heb er genoeg van gehad. Ik verlang zelfs naar rijen, garderobes, dringen voor een bar, bierdouches, katers, sluitings tijd, snackbars, chagrijnige taxi chauffeurs en spijt achteraf. Kom hier met de overvolle stranden, uitpuilende terrassen, volgepropte clubs, uitverkochte liveconcerten, kokende festivals en bootfiles. Laat het zwerven langs de grachten en het zwieren over de straten begin- nen. Het is Slutty Summer, Whoring Twenties, Summer of Love, na maan den van alleen ongeschoren sud deren in joggingpak met als hoog tepunt een gemaskerd uitstapje naar de supermarkt. Laat horen die muziek, laat zien die benen, geef handen en hugs, tong dat het je een lieve lust is. Of doe het niet. Dat is het mooie; alles mag weer, maar niets moet. We zijn eindelijk vrij om ons leven te leiden zoals we willen, geen poli tie meer op de hoek van de straat om je te bekeuren als je tien minu ten te laat het huis van vrienden verlaat, geen paniekerige haast Laat horen die muziek, laat zien die benen, geef handen en hugs, tong dat het je een lieve lust is om op tijd thuis te zijn. De vrijheid die we altijd zo voor lief namen, is terug, en de angst krijgt ons voorlopig niet meer in zijn greep. Zovelen zijn in geen anderhalf jaar aangeraakt, zovelen voelden zich eenzaam, zovelen misten het dagelijkse praatje, zo- velen verloren iemand en konden niet eens fatsoenlijk afscheid ne men. Woodstock Dus nu het weer mag, laten we eindeloos troosten en proosten, ons hart uitstorten, en de liefde vieren. De zomer van de liefde die zo ontzettend op de proef is ge steld, maar die blijkbaar nog on verminderd in de meesten van ons bruist. Wat mij betreft wordt heel Europa een groot Woodstock, maar dan met goeie openbare toi letten en factor 50 zonnebrand en zingen we in meerstemmig koor en in alle talen O Happy Day, bege leid door de scheurende gitaar en pompende bas van Maneskin. En laten we niet vergeten wie dit allemaal mogelijk maakten. De door sommigen zo verworpen we tenschap. We eindigen met een daverend applaus voor Moderna en Pfizer, wapperend met ons groene scherm. Een complot? Wie weet. Voor de meesten van ons een boos sprookje, met een lang en gelukkig einde. Briefstemmen kan afgeschaft Hoogste hotel ter wereld Rem op handel Loekasjenko vrijdag 25 juni 2021 GO Na een lange en lastige coronaperiode krijgen we eindelijk weer meer bewegingsvrijheid. Onze columnisten Angela, Eus, Hugo en Saskia schrijven over de zomer waar we zo naar hebben verlangd, de zomer waarin er weer ruimte is om te genieten. Vandaag: Saskia Noort ILLUSTRATIE GERRIT DE JAGER Laat het zwieren over de straten beginnen DEN HAAG De Kiesraad vindt het een goed idee als de mogelijkheid voor kie zers om binnen Nederland per brief te stemmen wordt teruggedraaid. Ook stemt de Kiesraad ermee in dat de uitbreiding van het aan tal volmachten dat een kie zer mag aannemen weer van drie naar twee gaat. Dat meldt de Kiesraad in een advies naar aanleiding van de aanpassing van de Tijdelijke wet verkiezingen Covid-19. Minister Kajsa Ol- longren zegt dat meer daagse verkiezingen mis schien wel overeind blijven. SHANGHAI In de Chinese stad Shanghai is het hoog ste hotel ter wereld ge opend. Het J Hotel bevindt zich op de bovenste ver diepingen van de 632 meter hoge Shanghai Tower. Dit is de op een na hoogste wolkenkrabber ter wereld, na de 828 meter hoge Burj Khalifa in Dubai. Het luxehotel, dat onder deel is van Jin Jiang Inter national Hotels, telt 165 ka mers, 34 suites, zeven res taurants, een zwembad en een spa. De toren is geves tigd in het Pudong-district. BRUSSEL De Europese Unie legt de Belarussische handel met de EU in kunst mest, olie en goederen voor de tabaksindustrie aan banden. Die sectoren gelden als belangrijke in komstenbronnen van het regime van president Aleksandr Loekasjenko. De EU wil Loekasjenko in zijn portemonnee raken in de hoop dat hij stopt met het onderdrukken van poli tieke tegenstanders. De ar restatie van een dissidente journalist in een vliegtuig maakte de maat vol. Het sluiten van de EU-grenzen voor kopstukken van het regime en het bevriezen van hun tegoeden volston den niet meer, concludeer den de EU-landen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10