Zelfs in Goes sociale huurwoning binnen 1 jaar véfe-, 1 7 SKYLINE GOES VAN DER VALK HOTEL "HE*./ De lijst van hoogste bouwsels in Goes is een bijzonder allegaartje. Er zijn functionele torens voor tv, water en reclame, maar ook een kerktoren en appartementsgebou wen. Als de plannen van Van der Valk doorgaan, komt er nog een hoog hotelgebouw bij. Televisietoren 137 m. Watertoren 63 m. Goes De Sionkerk van de Ge reformeerde Ge meente Goes, staat nu nog op nummer drie in de ranglijst van hoogste bouwsels in de stad Goes. Een nieuw te bouwen Van der Valk hotel kan de kerk van die plek stoten. Het hotel wordt mogelijk 54 meter hoog, 10 meter hoger dan de Sionkerk. Drie flatgebouwen: Bongerd, Boszicht en Weidezicht staan straks samen op een gedeelde plek vijf in de lijst van hoogste Goese bouwsels, als de bouw van het hotel doorgaat. Ze halen nét de 40 meter niet. Fastfoodhoofdstad Lange tijd was het rustig aan de skyline van Goes. Nummer één in de ranglijst, de televisietoren stamt al uit 1955 en de watertoren, de nummer 2, is bijna 110 jaar oud. In de jaren zeventig kwamen er flats en de Sionkerk bij. Het meest recente hoge bouw werk in Goes is de Reclamemast bij het Foodcourt aan de Hudson- weg. Die stamt uit 2020 en is 35 meter hoog. Volgens sommigen is het de markering van Goes Het Van der Valk hotel wordt mogelijk 54 meter hoog. Dat is 10 meter hoger dan de Sionkerk, nu nog het derde hoogste gebouw van Goes - Plan nieuw Van der Valk hotel 54 m. Sionkerk 44 m. Flat Weidezicht 39,9 m. als fastfoodhoofdstad van Zee land. Voorbode Zou de bouw van het nieuwe Van der Valk hotel een voorbode zijn van een stad die verder de lucht ingaat en nog hoger gaat bouwen? Voorlopig is het nog niet duidelijk of en wanneer Van der Valk een nieuw hotel gaat bouwen in Goes. Over de plannen wordt al sinds 2018 gesproken. Het bestemmings plan zou ook nog gewijzigd moe ten worden. Binnen de Goese ge meenteraad zijn raadsleden niet onverdeeld positief over de bouw plannen. Reclamezuil fastfoodboulevard 35 m. Manager vastgoed Reinier de Jonge is tevreden over de scores, die ruim binnen de afgesproken normen val len. Het gemiddeld aantal reacties op een woning steeg wel flink, van 103 in 2019 naar 137 in 2020. Opvallend is dat ook meer mensen buiten Zee land reageren. De corporatie wacht nog even af alvorens in te spelen op deze ontwikkelingen. ,,We mo nitoren of dit een tijdelijk corona effect is of dat het weer normali seert." Woningen voor ouderen Volgens De Jonge is er nog geen sprake van woningnood in Zeeland. ,,Elders in het land staan mensen soms zestien of zeventien jaar op de wachtlijst. Bij ons ligt er vooral een kwalitatieve uitdaging om tot een betere match tussen vraag en aan- bod te komen." Dat vertaalt zich in het bouwen van veel levensloopbe- stendige woningen, zoals apparte- Elders in het land staan mensen soms zestien of zeventien jaar op de wachtlijst menten en volledig gelijkvloerse huizen. Beveland Wonen sloopte vorig jaar 132 huizen en investeerde bijna 40 miljoen om zo'n 200 nieuwe woningen te bouwen. Tientallen miljoen zijn besteed aan onder houd en verduurzaming. Door 55 huizen te verkopen stroomde 8,4 miljoen in kas. ,,Dat geld gebruiken we één op één om nieuwbouw te financieren", zegt manager finan ciën André Poortvliet. De Jonge: ,,Er is een tekort aan betaalbare koopwoningen, de verkoop van huizen geeft daar weer een boost aan." Minder contact De huurders gaven de corporatie vorig jaar gemiddeld een 8 als rap portcijfer. Alleen over de opleve ring van huizen zijn mensen wat minder tevreden. Dat wijt Beve land Wonen aan de coronacrisis waardoor minder persoonlijk con tact plaatsvond en meer moest worden volstaan met een instruc tievideo. Ook was overleg tussen oude en nieuwe huurders over de overname van bijvoorbeeld vloeren of stoffering niet mogelijk. Beleid uit Den Haag Volgens Poortvliet is Beveland Wo nen een financieel gezonde organi satie. Of in de toekomst nog veel kan worden geïnvesteerd is in sterke mate afhankelijk van beleid uit Den Haag. Behalve de in 2013 in gevoerde verhuurdersheffing, hakt ook de bevriezing van de huren voor 2021 er behoorlijk in. Wanneer eind dit jaar de plannen voor 2022 tot 2015 worden gepresen teerd, hoopt Beveland Wonen meer duidelijkheid te hebben van het Rijk. donderdag 24 juni 2021 BE Hoe hoog is die nieuwe hoteltoren? M Impressie van hoe het Van der Valk hotel in Goes eruit zou kun nen gaan zien. BEELD GEMEENTE GOES Arie Westeneng Ondanks de gekte op de wo ningmarkt hoeven mensen die in aanmerking komen voor een so ciale huurwoning niet veel lan ger te wachten op een geschikt huis. De gemiddelde wachttijd bij Beveland Wonen steeg nau welijks en kwam in 2020 uit op minder dan tien maanden. Met 10,7 maanden is Goes is het meest gewild. In Noord-Beve land kreeg de doorsnee woning zoekende al binnen 7 maanden na de eerste geplaatste reactie de sleutels van hun huurhuis. Joeri Wisse Goes -Reinier de Jonge, Beveland Wonen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 60