r Ti a 10 WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2021 Jumbo-Visma verloor vorig jaar met kopman Primoz Roglic op ongelukkige wijze de Tour de France. Dit jaar wil de Nederlandse ploeg wél ultiem toeslaan. Met een ander plan. ,,Net zo dominant? Dat is een utopie." Uweet het nog wel van vorig jaar. Je hoefde de televisie maar af te stemmen op de Tour en hup, daar was weer geel-zwart in beeld. Tony Martin reed uren op kop van het peloton in zijn Jumbo-Visma-shirt. Wat te denken van Robert Gesink, het testbeeld van de september-editie van de Tour. Of anders wel alles- kunner Wout van Aert die al tempo makend zelfs de beste klimmers nerveus maakte. Een winstwaarschuwing voor déze editie van de Tour de France: zó dominant gaan we de Neder landse ploeg niet zien. Natuurlijk, wel als de trui verdedigend moet worden. Maar in alle omstandig heden tempo rijden met de gehele ploeg? Vergeet het maar. Heel na drukkelijk legt Jumbo-Visma de favorietenrol neer bij Tadej Poga- car en zijn ploeg UAE. Niet zo gek ook: de Sloveense titelverdediger ^s ook de favoriet. ,,Voor ons is het vrij simpel. Als het op een man-tegen-man-ge vecht aankomt, is Pogacar de beste", stelt Merijn Zeeman, spor tief directeur van Jumbo-Visma. ,,Hij staat een treetje hoger. Zo gaan wij de Tour in. Vooraf is het altijd moeilijk plannen; in de Tour is elke dag hectisch. Met lastige af dalingen, met waaiers, slecht weer. Iedere dag kan beslissend zijn. Maar we zullen strategisch goed moeten rijden." Doorslaggevend Oftewel: de rol van Steven Kruijs- wijk, de Amerikaan Sepp Kuss en misschien ook wel de Deen Jonas Vingegaard worden doorslagge vend. Schaduwkopman Kruijs- wijk en luxeknechten Kuss en Vingegaard zullen in topvorm moeten zijn om als jokers te kun nen fungeren en de ploeg van Po- Voor ons is het vrij simpel. Als het op een man-tegen- man-gevecht aankomt, is Pogacar de beste gacar onder druk te zetten. Vorig jaar was het plan om met Tom Du- moulin een tweede factor in het klassement te hebben en dat over- tal uit te spelen. Dumoulin, nu niet aanwezig in de Tour, over speelde in de Pyreneeën echter zijn hand en blies zichzelf op. Een dure fout in een periode dat Du- moulin worstelde met zichzelf. ,,Je moet de wapens hebben voor een strategisch plan", vervolgt Zeeman. ,,We gaan niet de koers voor Pogacar controleren. Hij is vo rig jaar overal meegeslopen en heeft geprofiteerd om uiteindelijk verwoestend uit te halen in de laatste tijdrit. Nee, vriend, zo gaan music donderdag 24 juni 2021 GO 'Zo gaan we het dit jaar niet doen' Daniël Dwarswaard Rotterdam -Merijn Zeeman (sportief directeur Jumbo-Visma) Het is feest op je radio met de Foute 1500! Dat is een week lang meezingen met de lekkerste foute hits uit het Foute Uur. Luister deze week naar de Foute 1500 op Qmusic.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54