EUR02020 5 Voor veel Nederlanders voltrok de carrière van Patrick van Aanholt (30) zich lange tijd onder de radar. Als basisspeler op het EK is dat voorbij. De Brabander moest een lange weg afleggen. Overtreding coronaregels Ajax roept op tot gelijkheid TOT EN MET 11 JULI wegens ruimtegebrek op één ka mer slaapt met zijn broertje en zijn opa, die bij hen in huis woont. Als Chelsea zich in Eindhoven meldt, weten ze bij PSV dat hij zal toehappen. De 1500 euro per maand op de Herdgang zijn niet te vergelijken met het jaarsalaris van anderhalve ton bij Chelsea. En het gebrek aan ruimte om te slapen is ook meteen opgelost: Chelsea re gelt een fraai appartement voor hem in Londen. Koerier Zijn vader is koerier, zegt zijn baan op en trekt mee naar Londen. In 2010 debuteert hij voor de topclub, maar zoals bij vrijwel alle talenten blijft een doorbraak uit. In 2013 neemt Cor Pot hem mee met Jong Oranje naar het EK in Israël. Daar moest de bondscoach wel even over nadenken. ,,Want hij was zo druk, hij kwam nooit tot rust'', zegt Pot. En zijn medespelers dus ook niet. Van Aanholt is in Israël back-up achter Daley Blind. „Patrick heeft zich erg goed ontwikkeld. In die selec tie had ik bijvoorbeeld ook Adam Maher en Ola John. Die moesten het gaan redden, dacht iedereen in Zeist. Dat juist Van Aanholt nu op het EK actief is en Maher niet, dat is vooral een compliment voor Van Aanholt.'' Na het jeugd-EK 2013 ziet de linksback het zelf niet meer zitten. Van club naar club hoppen, daar is hij helemaal klaar mee. Op Cura- ^ao praat zijn neef Leroy Fer een paar dagen op hem in. ,,Nou, ei genlijk vertelde ik gewoon hoe goed hij was'', zegt Fer, die dan ook net het jeugd-EK in Israël heeft gespeeld. ,,Hij leek toen te willen stoppen, zag al die verhuurperiodes niet meer zitten. Maar al het harde werken zou zich uitbetalen, zei ik tegen hem. We zijn samen opge groeid, ik ken hem al lang en weet wat hij kan. En nu zien we het al lemaal: Patrick is een toplinksback. Geloof me: hij heeft nu vertrou wen en hij was al honderd procent de beste linksback van Neder land.'' Aanpak Rutten Na de dagelijkse peptalk van Fer helpt die zomer de aanpak van Fred Rutten hem helemaal over eind. De Tukker is in 2013 de nieuwe trainer van Vitesse en haalt Van Aanholt naar Arnhem. Rutten is een onbekende voor de speler, maar Georginio Wijnal- dum vertelt Van Aanholt dat hij een geweldige trainer zal treffen in de Gelredome. ,,Bij Vitesse moest Patrick nog leren wat het betekent om prof te zijn'', zegt Rutten. De trainer gaat met hem aan de slag. ,,Het was een weg met hobbels hoor. Patrick dacht lang dat het ook wel op zijn manier kon. Ik heb hem echt moe ten overtuigen. Zijn loopvermo gen gekoppeld aan zijn offensieve manier van spelen maakt hem een We zijn samen opgegroeid, ik ken hem al lang en weet wat hij kan. En nu zien we het allemaal bijzondere speler. En ideaal voor het systeem dat Frank de Boer hanteert.'' Van Aanholt zag inderdaad het licht in Arnhem. In november 2013 roept Louis van Gaal hem op voor het Nederlands elftal. In 2014 te kent hij een contract bij Sunder land. Daar treft hij Dick Advocaat. ,,Dan liep ik een eindje met hem op en zei dat iemand die stabiel presteerde in de Premier League altijd in beeld kwam bij Oranje'', zei Advocaat. ,,En dan ging ie weer vol gas hoor.'' Na 2,5 jaar trekt hij voor ruim 16 miljoen euro aan transfersom naar Crystal Palace. Op Selhurst Park zien ze hem na de zomer niet meer terug. Transfervrij kan hij momenteel de clubs letterlijk uit kiezen. ,,Waar ik voor mijn gevoel nu sta in mijn loopbaan? Ik ben nu gewoon waar ik wil zijn'', zegt hij. ,,Op een EK. Waar mijn toekomst straks ligt, dat zien we dan wel.'' In Zeist spoelt hij ook een kater weg uit 2014. Van Gaal schrapt hem kort voor het WK uit zijn se lectie. ,,Ik viel toen na het trai ningskamp in Portugal als aller laatste speler af. Natuurlijk deed dat pijn.'' Leroy Fer glimlacht. ,,Ik heb het hem gezegd in 2013. Ver trouwen houden, dat is zo belang rijk voor een voetballer.'' En wie kijkt naar de ontwikke ling van internationals als Denzel Dumfries, Wout Weghorst, Mar ten de Roon en dus ook Van Aan holt, die stuk voor stuk geen rode loper uitgerold zagen worden richting Oranje, is dat misschien wel dé belangrijkste kwaliteit van dit Oranje. Hummels kijkt al uit naar WK FLITSEN donderdag 24 juni 2021 GO Patrick van Aanholt komt van ver - Leroy Fer NYON De Europese voet balunie UEFA stelt een on derzoek in naar een moge lijke schending van het co ronaprotocol door Noord- Macedonië in de aanloop naar de laatste groeps wedstrijd tegen Nederland (3-0). Spelers zouden zich tijdens het afnemen van de coronatests in Amsterdam niet aan de gedragsregels hebben gehouden. HERZOGENAURACI Mats Hummels (32, foto) sluit niet uit dat hij zijn interland loopbaan ook na het EK voortzet. De verdediger verklaarde dat in een inter view met Duitse media. Hummels keerde kort voor het EK terug in de selectie, na jaren van afwezigheid. Volgend jaar is al het WK in Qatar. ,,Een mooie uitda ging", noemt Hummels dat. AMSTERDAM Ajax heeft in aanloop naar de EK-wed- strijd tussen Duitsland en Hongarije een statement voor gelijkheid gemaakt. Op het Twitterkanaal van de club stonden de drie kruisen van de stad Am sterdam in de kleuren van de regenboog met erbij de tekst 'Ajax Amsterdam staan voor gelijkheid. Voet bal is voor iedereen'. Charly Lownoise en Men tal Theo zijn door de KNVB gestrikt om zondag in Boe dapest de fans van Oranje te vermaken in aanloop naar de achtste finale in de Fanzone. De parade met Oranje fans in Boedapest wordt zondag traditioneel aange voerd door een Oranje dubbeldekker. Het voertuig wordt in een dieplader naar Hongarije vervoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49