Angelina Jolie zit klem in hopeloos roestig script Liefde en lust vindt zijn weg ook in tijden van lockdown 15 kent een getroebleerde geschiedenis. Het merendeel werd jaren geleden al opgenomen, waarna het script tal loze bewerkingen onderging. Na ne gatieve kritiek van een testpubliek moesten additionele scènes worden gefilmd. Voor het promotiecircus van deze film moet Ridley weer even flink graven in haar geheugen. Het was een bizarre shoot, dat weet ze nog wel. In Chaos Walking landt haar personage Viola op een vreemde planeet, waar alleen mannen leven. Opmerkelijk: hun gedachten zijn letterlijk te horen. Om die continue afleiding tijdens conversaties mee te nemen in haar acteerprestatie, schreeuwde regisseur Doug Liman letterlijk lukraak van alles naar de actrice tijdens haar scènes met Hol land. ,,Het is verder een heel optimis tische film. Viola kan ervoor kiezen achterover te leunen en niks te doen, maar besluit toch in actie te komen; ondanks alle gevaren die ze tijdens het avontuur zal tegenkomen." Het is een overeenkomst met het Star Wars-karakter Rey. Ook Viola is geen jammerende jonkvrouw die door een man moet worden gered. ,,We gaan langzamerhand naar een tijd waarin iedereen zich gerepresen teerd voelt in films. Wat sterke vrou wen betreft: veel mensen herinneren zich een tekst in Star Wars: The Force Awakens. 'Houd ermee op mijn hand vast te houden.' Ik dacht toen 'wat een schattig zinnetje'. Maar het betekende voor een hoop vrouwen ontzettend veel.'' Those Who Wish Me Dead Twee bad guys zitten achter een jonge tiener aan die na een lange achtervolging zijn vader geliqui deerd zag worden. Die vader was, om een Alfred Hitchcock-klassie- ker te citeren, a man who knew too much. Maar wélke gevoelige infor matie hij bezat? We zullen het nooit weten. In Those Who Wish Me Dead zijn mensen slecht, sim pelweg omdat de film slechteri ken nodig heeft; en omdat het joch met de naam Connor uitein delijk via een omweg moet belan den bij Angelina Jolie. Zij speelt Hannah, een brandweervrouw die ooit tijdens een blusmissie twee kinderen zag sterven. Con nors functie is uiteraard haar weer met zichzelf in het reine te laten komen. En zo zie je alle roestige radertjes van het knullige script mechanisme draaien. Alles leidt uiteraard naar een door vlammen omringde confrontatie. Het is daarbij onduidelijk of deze actie thriller een ode wil brengen aan heldhaftige brandweerlui, want in die finale vertikken ze het tijdig te komen opdraven. - G.T. Love in a Bottle Regisseur Paula van der Oest (Lu cia de B, Toniovoelde de urgentie een romantische komedie te ma ken in coronatijd. Spring-in-'t- veld Lucky (Hannah Hoekstra) en de meer degelijke ict'er Miles (de Brit James Krishna Floyd) ont moeten elkaar in een letterlijk geanimeerde proloog op het vliegveld van Milaan. Het flirtspel van aantrekken en afstoten ge beurt noodgedwongen op af stand: alleen via beeldschermen. Het is een prikkelend gegeven, volgens Van der Oest vooral om dat je nooit weet hoe oprecht de ander is. Maar het op afstand aan elkaar ruiken via sociale media was ook ver vóór de coronacrisis al een fenomeen. De quarantaine situatie wordt zo nooit een echt fascinerende hobbel in de vraag of Lucky en Miles voor elkaar be stemd zijn. Desalniettemin best een fijne 'romkom'. - G.T. donderdag 24 juni 2021 et werd ineens zo stil na Wars Viola (Daisy Ridley) moet zich zien te redden als enige vrouw op een planeet vol mannen. foto INDEPENDENT FILM ACTIE Regie: Taylor Sheridan. Hoofdrol len: Angelina Jolie, Nicholas Hoult en Jon Bernthal. Op o.a. Pathé Thuis, Amazon Prime Video en Apple TV. Brandweervrouw Hannah, ge speeld door Angelina Jolie. foto WARNERBROS ROMANTISCHE KOMEDIE Regie: Paula van der Oest. Hoofdrollen: Hannah Hoekstra en James Krishna Floyd. In de bioscoop en op Picl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39