Je durft nauwelijks op een stukje popcorn te kauwen 14 Is er leven na Star Wars? Daisy Ridley, nu te zien in de sciencefictionfilm Chaos Walkingdie vier jaar geleden al werd opgenomen, biecht op dat ze er even een hard hoofd in had. Na haar laatste optreden als Rey in The Rise of Skywalkerbrak een periode van onzekerheid aan. Een wonderlijk en saai zooitje Een écht bevredigend vervolg op een horrorsucces zie je zelden. Het tweede deel van A Quiet Place raakt de kwaliteit van zijn voorganger uit 2018 nét niet aan, daarvoor kijken we te veel naar een herhalingsoefening. Maar dat 'meer van hetzelfde' wordt wel met buitengewoon veel glans opgediend. De openingssequentie betreft een flashback, uit de tijd dat de familie Abbott nog compleet was en de wereld nog moest leren dat je de hongerige monsters pas de baas bent zolang je alle vormen van geluid tot een absoluut minimum beperkt. Als we verdergaan waar we in 2018 gebleven waren, is het weer stilte troef. Elk kuchje kan een doodvonnis zijn. John Krasinski haalt weer het maximale uit het gegeven, waarbij communiceren noodgedwongen be staat uit fluisteren en gebarentaal. Als kijker durf je nauwelijks op je pop corn te kauwen. De vraag rijst of we in plottechnisch opzicht meer dan een millimeter zijn opgeschoten. Maar meer is niet altijd beter. Soms is evenveel precies voldoende. - G.T. Nu in de bioscoop Judas and the Black Messiah First Cow Godzilla vs. Kong FILMNIEUWS Deal tussen Netflix en Spielberg Corona bij Little Mermaid' A Quiet Place 2 een fors deel van de wereldbevolking een periode van onzekerheid in luidde. Corona legde alles plat. Maar als je lang onderdeel was van de grootste filmmachine ter wereld, de hele wereld over reisde, jonge vrou wen je zagen als een rolmodel en je jezelf als actiefiguurtje in winkeleta lages zag staan, is het contrast wel héél groot. ,,Het werd ineens zo stil!'' De Britse beweert vervolgens ver geefs auditie te hebben gedaan voor een slordige tien rollen. Harrison Ford zagen we na de oorspronkelijke Star Wars-trilogie terug op het witte doek als Indiana Jones. De carrière van zijn tegenspeler Mark Hamill (de iconische Luke Skywalker) raakte echter stevig in het slop. Valt Daisy Ridley in die laatste categorie? Naar eigen zeggen staat ze op het punt aan boord te stappen van enkele 'zeer opwindende projecten'. Een daarvan is de psychologische thriller The Marsh King's Daughter, die mo menteel wordt opgenomen. ,,De ge dachte dat je weer op een set staat, is zo maf. Ik kan niet wachten, maar krijg er ook slapeloze nachten van'', aldus de actrice eerder dit jaar. Tot die tijd was er (na The Rise of Skywal ker) alleen een stemoptreden voor een videogame. Nu is er Chaos Walking, naar een youngadultboek van Patrick Ness (A Monster Calls), waardoor ze weer even vol in de spotlights staat. De sciencefictionfilm met ook Tom Hol land (Spider-Man) in de hoofdrol, rappig, natuurlijk was er ook een tijd vóór Star Wars", zegt ac trice Daisy Ridley, wijzend op een hand jevol rolletjes die ze speelde in vooral tv-series. ,,Maar ik weet al bijna niet meer hoe die tijd eruitzag. Star Wars, mijn personage Rey en iedereen die eraan werkte - het vulde het meren deel van mijn leven als twintiger. En met veel collega's raakte ik bevriend. De bezorgdheid toen het allemaal stopte, was er beslist. Wat nu? Wat ga ik doen met mijn tijd?'' Ridley, nu net 29, weet heus dat begin 2020 - niet lang na de première van Star Wars: The Rise of Skywalker, het sluitstuk van een commercieel zeer succesvolle trilogie die in 2015 begon met The Force Awakens - voor De gedachte dat je na CHAOS WALKING corona weer op een set staat, is zo maf donderdag 24 juni 2021 HORROR Regie: John Krasinski. Hoofdrollen: Emily Blunt, Millicent Simmonds en Cillian Murphy. DRAMA Daniel Kaluuya won terecht een Oscar voor het spelen van de revolu tionair Fred Hampton, die een jaar na zijn doorbraak in Black Panther Party (in 1968) werd geliquideerd. Zodra de acteur verschijnt, zet hij het scherm in vuur en vlam. Tegenspeler LaKeith Stanfield, die een FBI-informant ver tolkt, is even indrukwekkend. DRAMA Als Cookie in het Oregon van begin 19de eeuw de Chinees King-Lu treft, ontstaat er een vriendschap die leidt tot een handel in koekjes. De melk tappen ze stiekem uit de enige koe in de ganse omgeving: die van een Britse landeigenaar. Meditatief drama over het ontstaan van ondernemer schap in een nog pril Amerika. ACTIEFILM Zodra mensen hun mond opendoen, gaat het mis in het ridicule Godzilla vs. Kong. We moeten er anderhalf uur op wachten, maar als de iconische film monsters het dan eindelijk tegen el kaar opnemen, schudt de bioscoop zaal op zijn grondvesten. Een ge trimde versie met alleen deze titanen zou een stuk beter te pruimen zijn. Evelyn (Emily Blunt) in opnieuw een doodenge A Quiet Place. foto PARAMOUNT PICTURES STREAMING Productiehuis Amblin Partners heeft een deal gesloten met Netflix. Het be drijf van Steven Spielberg (foto) gaat jaarlijks nieuwe films voor de strea- mingdienst maken. Het con tract is opval lend, omdat Spielberg zich in het verleden negatief uitliet over de groei ende macht van Netflix in de filmwereld. FILM De opnames van de The Little Mermaid met Halle Bailey (foto) zijn stilge legd vanwege coronabesmet tingen. Vijf crewleden zou den positief zijn getest, waarna de productie werd opge schort. In totaal bestaat het team uit zo'n driehonderd cast- en crewle den. Zij moeten in quarantaine in hun hotel. Daisy Ridley als Rey in de Star Wars-trilogie. foto lucasfilm Gudo Tienhooven SCIENCEFICTION Regie: Doug Liman. Hoofdrollen: Daisy Ridley, Tom Holland en Mads Mikkelsen Waar Chaos Walking precies ont spoorde, is onduidelijk, maar deze adaptatie van een populair sf-boek (de eerste van een trilo gie waar de filmwereld nu hoogstwaarschijnlijk verder van afblijft) is een wonderlijk zooitje dat maar niet wil boeien. Viola (Daisy Ridley) stort met een ruimteschip neer op een plek waar een virus alle vrouwen in een kolonie heeft gedood. Alle mannen kunnen elkaars over denkingen letterlijk horen. Viola ontmoet er de onzekere Todd Hewitt (Tom Holland), die ze meeneemt op haar zoektocht naar een manier om de planeet te verlaten. Waarom de burge meester (Mads Mikkelsen) het tweetal opjaagt, wordt nooit dui delijk. En zo blijft meer troebel in deze visueel verzorgde, maar spannings- en structuurloze mis lukking. Als zelfs een acteergod als Mikkelsen Casino Royale, Jagtenkleurloos uitvalt, is er iets goed mis. Tom Holland. FOTO INDEPENDENT FILMS Daisy Ridley M®VIE INSIDERS Beluister op de site van deze krant de podcast Movie- Insiders, waarin film redacteur Gudo Tienhooven en mede-cinefiel John de Jong hun licht laten schijnen over de nieuwste titels, de beroemd ste klassiekers en het laatste film- nieuws.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38