O O) CD ZEELAND 13 Atlete uit Serooskerke voor de tweede keer in actie op NK Vrijdag hoopt ze haar opleiding journalistiek af te ronden. Een dag later wacht de 1500 meter. ,,Ik denk dat ik nog veel progressie kan maken.'' Wimbledon Volleybal Serooskerke ,,Dit weekend moet het gebeuren'', vertelt de 23-jarige Noor Dekker met een gulle lach. De atlete doelt op haar 1500 meter, die zaterdag middag op het programma staat bij de NK atletiek in Breda. Maar in haar hoofd zal de focus in eerste in stantie toch ook nog op de vrijdag liggen. Dan hoopt ze namelijk tij dens een tweeënhalf uur durend (online) assessment haar opleiding journalistiek met succes af te ron den. Twee totaal verschillende speer punten binnen een etmaal van el kaar, maar toch is de Walcherse niet bang dat het één het ander in de weg staat. ,,Ik denk dat het ergens wel goed voor me is, omdat ik er dan niet te veel mee bezig ben. Het haalt de druk voor de wedstrijd misschien wat weg, omdat ik me ook op het afstuderen moet focus sen.'' Het is voor Dekker al de tweede NK-deelname in haar nog prille at- letiekcarrière. Ook in de zomer van 2019 stond ze aan de start van de 1500 meter. Bijzonder, want in april van dat jaar liep ze pas haar eerste baanwedstrijd. Dekker ontwik kelde zich razendsnel, nadat ze drie jaar geleden 'bij toeval' werd opge pikt door haar coach Wouter Ver- straate. ,,Hij had mij gezien bij een crosswedstrijdje, waar ik voor de lol mee liep. Toen heeft Wouter me benaderd met de vraag of hij me mocht begeleiden, als 'project' voor zijn opleiding aan de Universiteit Gent. Tot dan toe liep ik alleen voor de lol. Wouter heeft me meegeno men naar de atletiekbaan en dat pakte heel goed uit. Ik vond het leuk, boekte progressie en zo had ik er een nieuwe passie bij.'' PODIUMDROMEN Na haar NK-debuut kreeg Dekker te maken met een blessure die haar aan de kant hield. Daarna volgde het coronajaar. Zodoende liep ze na haar bliksemstart twee jaar lang geen baanwedstrijden. ,,Het leuke is dat daardoor alles eigenlijk nog steeds nieuw voor me is'', glundert Dekker, die vorige week eindelijk weer een baanwedstrijdje liep. In Gent bleef ze twee seconden boven haar persoonlijke record (4.37,16) op de 1500 meter. Olympische Spelen ,,Dat was best oké en voor mezelf vooral fijn om weer eens een wed strijd te kunnen lopen'', vertelt ze. ,,Dat haalt de spanning voor het NK er ook alvast een beetje vanaf. Ik heb er veel plezier in en wil mezelf graag verbeteren in wat ik doe. Daar ben ik gedreven in en dan is het mooi als je ziet dat de trainingen Het leuke is dat alles eigenlijk nog steeds nieuw voor me is zich uitbetalen in progressie. Ik zal de Olympische Spelen nooit halen en ik hoef hier ook niet om de prij zen te lopen. Maar het is wel gaaf dat ik op het NK sta. Ik wil er graag alles uithalen wat er in zit.'' Wat ze precies mag verwachten van het NK is lastig in te schatten voor Dekker. In eerste instantie omdat er zo weinig competitie is geweest. En of ze in Breda wellicht haar pr aan kan scherpen is ook las tig in te schatten. ,,Natuurlijk hoop ik op een pr, maar ik heb op het vo rige NK wel gemerkt dat het heel erg om je plek gaat. Het is een heel andere type wedstrijd dan wanneer je puur voor een snelle tijd loopt. Alles zal afhangen van het verloop van de race. Wordt het vanaf de start vol gas, of wordt het een tacti sche race waarin er meer naar el kaar gekeken wordt?" Wat zijn haar plannen na het NK? ,,Allereerst blessurevrij blijven. Ik denk dat ik nog veel progressie kan maken, omdat het voelt alsof ik nog maar aan het begin mijn mijn atle- tiekcarrière sta. Op alle afstanden tot en met de 5 kilometer wil ik mijn tijden blijven verbeteren. Ge lukkig begint de atletiekkalender langzaam weer vol te lopen en kun nen we wedstrijden gaan inplan nen.'' donderdag 24 juni 2021 GO 3 Tennisster Les ley Pattinama- Kerkhove is nog één zege verwijderd van het hoofdtoer nooi van Wim bledon. De 29- jarige Zierik- zeese won gis teravond voor de tweede keer in twee weken van de Australi sche Maddison Inglis. In Not tingham werd het 6-1 6-3 voor de Zeeuw se, nu 7-6 6-7 6-1. De laatste horde richting het hoofdtoer nooi is de Duitse Jule Niemeier. De ZeelandCup volleybal krijgt een vervolg met de derde editie, die za terdag 4 sep tember in de Terneuzense sporthal Vlie gende Vaart wordt gehou den. Het orga niserende Stevo heeft in middels al tien Zeeuwse clubs op de deelne merslijst staan. Noor Dekker mag eindelijk weer vlammen op de baan Menno Kole Sport en studie mogen dan twee totaal verschillende zaken zijn, in het geval van Noor Dekker zit er ook wel een stukje overlap in. Als onderdeel van haar afstu deerproject maakte ze samen met medestudenten een documentaire over een drietal talentvolle jongeren in de sport- en muziekwereld. ,,Die hebben we gevolgd naar hun wedstrijd toe en het is heel interessant om te zien wat mensen drijft om te doen wat ze doen.'' De documentaire, genaamd 'Podiumdromen', is vanaf 18 juli te zien via 2Doc Talent. -Noor Dekker (23) Noor Dekker maakt tempo op de atletiekbaan in Goes. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE RISICOBEHEER O a O)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37