10 ZEELAND 'Ik kan niet naar je zwaaien' Quote van de week OPINIE IN DE KRANT BRIEF VAN DE DAG Kleding Prima dat de heer Akyol (19 juni) vindt dat schaarse kleding bij meisjes geen uitnodiging is aan heren om er misbruik van te maken en dat de dames zelf mo gen beslissen wat ze willen dragen. Niettemin ben ik als vrouw van mening, dat je niet altijd en overal kunt verschij nen in naveltruitjes, met diepe decolle tés of in korte rokjes/broekjes. Ben je in je vrije tijd, prima. Dan kan je zelf kie zen wat je wilt dragen. Maar ga je naar school of naar een werkomgeving, dan zorg je ervoor dat mensen geen aanstoot aan je hoeven te nemen. Voor alles een tijd en een plaats: zwem men doe je niet in een baljurk en een bi kini draag je niet tijdens paardrijden, om het even te chargeren. Dus op school verschijnen in een shortje dat zo kort is dat er niet veel te raden overblijft: nou, beter van niet. Ik kan mij dus heel goed verplaatsen in de directie van de school in Amersfoort. Eva Beekman, Oost -Souburg De manlijke inlanders met ontbloot bovenlijf 'halfnaakt' noemen is zeer suggestief - p. p. Aan het einde komt dan nog even 'De Slag om de Schelde' aan de orde - Eva van Kamer, Kloetinge Ik vind de actie van Milieu defensie behoorlijk hypocriet BRIEVEN Ferry Wiljan Vloet, directeur van de Westerschelde Ferry vertelt 90 procent over hemzelf en voetbal en 10 procent over de ferry (17 juni). In 1998 was ik als directeur verantwoordelijk voor de opstart van Fast Ferry en Waterbus tus sen Rotterdam en Dordrecht en rond de Drechtsteden. Jaarlijks maken vele duizenden klanten gebruik van deze verbindingen, een uitgekiende marketingstrate gie en heldere commerciële plan nen. Gericht op de forens, stu dent en scholier én de klant die buiten de spits reist met of zon der fiets. Fietstochten met een vaartocht, winkelen, museumbe- zoek. Met werkgevers, (hoge) scholen en universiteiten werd gesproken. Ook met winkeliers verenigingen, museale instellin gen, evenementenlocaties en sportclubs. Voor 'plezier op de pier' werd gezorgd. Betrek attracties erbij en introdu ceert combikaarten: van Water- dunen tot Mini Mundi en van Zeeuws Museum tot Arsenaal. En van Visserijmuseum tot Vleeshal. Zorg voor technische betrouw baarheid, klantvriendelijk perso neel, originele arrangementen en ook Vloet zal zien: de fans komen dan echt wel aan boord. Meinard Sprenger, Oostkapelle Gouden Koets Verslaggever Jan Hoedeman spreekt (16 juni) over de 'slavernij beeltenis' op de Gouden Koets en 'halfnaakte slaven' die 'hun rijk dommen aanbieden aan het ko ningshuis'. In het wél gedocu menteerde en historische onder zochte artikel van Jeroen Schmale in dezelfde editie blijkt de slaver nij al decennia afgeschaft te zijn ten tijde van de bouw van de Gouden Koets: dus geen slaven maar inlanders! Ook schenken zij hun geschenken niet aan het Ko ningshuis maar aan de Hollandse Maagd. De manlijke inlanders met ontbloot bovenlijf 'halfnaakt' te noemen is zeer suggestief! Ba seert Hoedeman zijn beweringen op verantwoorde bronnen of giet hij olie op het vuur? P. P. Adriaansens, Ritthem Slag om de Schelde Mijn zus en ik zijn naar de Slag om de Schelde (15 juni) geweest. Een film die in de oorlog afspeelt en aan het einde komt dan ook nog even 'De Slag om de Schelde' aan de orde. Waar wij ook tegen aan liepen, was het feit dat we ondanks een goed hoorapparaat de in het Ne derlands gesproken tekst niet konden verstaan. Soms een enkel woord en dat had echt niets met het Zeeuwse dialect te maken, want wij zijn Zeeuwen. Je doet dan zo je best om het toch te kun nen volgen, maar nee. Een ge miste kans om de delen waar Ne derlands gesproken werd ook te ondertitelen. Ja, een andere titel was beter geweest en dan ook bij het Nederlands: ondertiteling. Eva van Kamer, Kloetinge Terras Een terras op de Kleine Markt moet een maand dicht na een verjaardagsfeestje met Ben Cra mer (14 juni). De uitbater besluit zijn relaas dat hij het pleintje weer tot leven heeft gebracht. Ok, mee eens. Maar wat minder deci bels zou ook mogen. Ik woon in de binnenstad en deed geen oog dicht als er iets te doen was. In een nabij gelegen boekhandel kon je niet eens een fatsoenlijk gesprek voeren. Ik ben ook j ong geweest, maar hulde aan de bur gemeester. Vergunning verlenen? Stel daar dan ook een geluids norm aan. Rinus Kole, Vlissingen Boulevard De boulevard (12 juni) is van ie dereen. Hoe weet je dat de boule vard dicht is? Belachelijk maar waarPas als je er voor staat! Dinsdagavond, 15 juni, 19.10 uur: Ja hoor, daar staan de hekken weer. Geen 25 graden geweest. Te druk? 15 juni? Nou, dan is de boule de hele zomer dicht. Dit 'beleid' snappen waarschijn lijk niet veel mensen. Wat ik vooral niet begrijp: nergens, op geen enkele toegangsweg, een in formatiebord. Hoe kunnen toe risten/inwoners het dan weten? Gevolg: onnodige verkeersstro men de stad in, want je kunt geen andere kant op. Weer overlast. Bij zo'n 'sluitingsbeleid', waar is het bijbehorende flexibele infor matiemechanisme? Waar zijn de digitale informatieborden langs de toegangswegen? Bestuur van Vlissingen, geef net zoals iedere winkelier, duidelijk aan wanneer je dicht bent. Aan alle klanten. Zorg voor informatievoorziening. Zeker als deze 'tijdelijke' sluitin gen maar blijven duren. Albert van der Vlugt, Vlissingen Milieudefensie Dat onze aardkloot mede opge warmd wordt door de CO2-emis- sie is een feit. De laatste actie van Milieudefensie bij Yara (11 juni) tegen de CO2-emissie is gewoon aandacht vragen voor symptoom bestrijding. Spandoeken gemaakt van katoen beschilderd met indu strieel geproduceerde verf. Ge bruikmakend van, geasfalteerde wegen, openbaar vervoer, de auto, al dan niet voortgestuwd door middel van fossiele brand stof of elektriciteit. We willen in een moderne goed geïsoleerde milieuvriendelijke© woning leven. Gebruiken pro ducten die zijn gemaakt met be hulp van industrieel geprodu ceerde additieven (bijvoorbeeld van Yara). Allemaal zaken die zij ook gebruiken en waarbij CO2 geëmitteerd wordt. Ik vind de ac tie van Milieudefensie behoorlijk hypocriet, terwijl de CO2-emissie mede oorzaak is van hun (onze) dagelijkse manier van leven. De werkelijke oorzaak laten ze echter links liggen omdat die nogal deli caat is om te benoemen. De over bevolking reduceren. Helaas kle ven hier nogal wat moeilijk op losbare problemen aan. W. Verhulst, Westkapelle Veere Hoe meer ik de laatste tijd lees over de politiek binnen de ge meente Veere, hoe meer ik denk: tijd voor een grote schoonmaak. Gedoe over Omgevingsvergun ningen, de ambtelijke top die ziek thuiszit (9 juni), wekelijks nieuws van de Raad van State. het gaat maar door. Benieuwd of ze in de Domburgse ivoren toren doorhebben dat ze het imago van de gemeente Veere flinke deuken toebrengen. Ruud Jobse, Koudekerke Dierenwet (3) Onlangs werd op initiatief van de Partij voor de Dieren de Dieren- wet (2 juni) aangenomen. Naar aanleiding hiervan worden er 'minder gelukkige' opmerkingen geponeerd. Zulke opmerkingen verhullen het feit dat deze wet is aangenomen om vooral de mis standen binnen de intensieve dierhouderij aan te pakken. Een industrie waarbinnen dieren ab soluut niet meer de gelegenheid hebben om op een natuurlijke manier dier te zijn, waar morele principes overboord zijn gegooid, op weg naar een zo'n groot mo gelijke productie. Dat er de afge lopen jaren binnen de dierhou- derij is gemoderniseerd is geen excuus. Deze 'moderniseringen' hadden al veel eerder moeten plaatsvinden, en zijn maar een stapje op weg naar definitieve af schaffing van deze verderfelijke industrietak. Nee, deze wet laat zien dat het anders moet. Nu nog de inhoudelijke concretisering ervan. Cees Cosijn, Terneuzen eau i a sa J ^J' A 1 Badkleding op het strand is natuur lijk prima, maar als je naar je werk gaat trek je toch iets anders aan. FOTO ANP/OLAF KRAAK Deze krant wil een podium zijn voor opi nies in en over Zeeland. Personen en or ganisaties die in een betoog van maxi maal 600 woorden willen reflecteren op het nieuws of actuele ontwikkelingen in de provincie kunnen een mail sturen naar opinie@pzc.nl. Plaatsing is niet ge garandeerd. Daarom is het goed de con touren van een opiniestuk van tevoren door te spreken met de redactie via Ernst Jan Rozendaal, e.rozendaal@pzc.nl. Adriaansens, Ritthem donderdag 24 juni 2021 GO - W. Verhulst, Westkapelle Stuur uw lezersbrief (max. 150 woorden) naar: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Vermelding van naam en adres is verplicht, zonder plaatsen we de brief niet. Koning Willem-Alexander tijdens de opening van de ten toonstelling 'de Gouden Koets' in het Amsterdam Museum. FOTO BRUNOPRESS/PATRICK VAN EMST - Formule 1-coureur Max Verstappen over zijn rivaal Lewis Hamilton die ook in Monaco woont, maar aan de andere kant van de stad. Sfïli IÜSË

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34