Ons Nollebos is 'uitermate tevreden' II 7 VIJF VRAGEN OVER HET NOLLEBOS Na meer dan twee decennia plannen maken en tientallen bijeenkomsten en vergaderingen is de knoop doorgehakt: Kanovijver en Sauna mogen op de plaats van hun huidige bedrijfsvestigingen nieuwe gebouwen neerzetten in het Vlissingse Nollebos. Wandelaars, spor ters en natuur liefhebbers hoe ven niet bang te zijn dat het bouwverkeer binnen enkele we ken af en aan rijdt richting Nolle- pad en Zwanenburgseweg. De ge meenteraad van Vlissingen heeft een 'streefbeeld' vastgesteld, een plan dat de richting aangeeft naar toekomstige invulling van Nolle- bos en Westduinpark. Maar het is aan de ondernemers om met plan nen voor nieuwbouw van hun be drijven te komen, legt wethouder Rens Reijnierse 'voor de zoveelste keer' uit. ,,Dat is aan de eigenaren van Sauna en Kanovijver. Die bepalen zelf wat voor soort gebouw ze willen neerzetten en hoe dat eruit komt te zien. De gemeenteraad heeft wel beperkingen opgelegd aan de ruimte die de gebouwen in beslag mogen nemen. Zo lang nieuw- bouw niet groter en hoger wordt dan de bestaande bedrijfsgebou wen wordt de ondernemers wei nig of niets in de weg gelegd. Maar als ze nieuwe, binnen het streef beeld passende, activiteiten willen ontplooien, is een bestemmings planwijziging nodig, waarover de gemeenteraad weer een besluit moet nemen." ,,Wij hebben door een onafhanke lijk bureau ook berekeningen laten doorvoeren. Daar bleek uit dat er binnen de grenzen van het streef beeld economische toekomst is voor de huidige familiebedrijven. Dat ondernemers meer en hogere gebouwen willen, snap ik. Maar het indienen van plannen voor grote gebouwen met meer dan drie verdiepingen is kansloos." ,,Nee. En ik kan me ook voorstel len dat dat nog een poosje duurt. De ondernemers en hun adviseurs zullen hun ideeën en plannen eerst willen toetsen aan de voor waarden van de gemeenteraad." ,,Er is een aantal ideeën om na tuur, recreatie en cultuur in bos en park beter tot hun recht te laten komen. Aanleg van een bloemen weide en een aantal sportvoorzie- ningen, waar vertegenwoordigers van de Sportraad al om staan te trappelen, zijn misschien op niet al te lange termijn te realiseren. Het uitgraven en opknappen van cultuurhistorisch interessante bunkers zal wat langer duren." ,,Zoals ik al zei, leeft er een aantal ideeën. Sommige plannen hoeven - mede door co-financiering van andere overheden en fondsen - de gemeente niet al te veel geld te De ondernemers zullen hun plannen eerst willen toetsen aan de voorwaarden van de gemeenteraad kosten. Voor het inwilligen van andere wensen zal - ook gezien onze financiële situatie - meer tijd nodig zijn. We hopen dit najaar de eerste voorstellen en ideeën te presenteren. Het finale besluit is daarna aan de gemeenteraad, die bepaalt uiteindelijk of en in welk tempo plannen worden uitge voerd." De voorzitter van de Stichting Be houd en Beheer Nollebos/West duinpark (beter bekend als Ons Nollebos) was gisteren, een dag na dat de Vlissingse gemeenteraad een besluit nam over de toekomstige ontwikkelingen in het Nollebos, 'uitermate tevreden'. ,,De meerder heid van de raad omarmde ons plan weliswaar niet. Ze hebben wel be paald dat nieuwbouw van Kanovij ver en sauna niet groter mag wor den dan de huidige vestigingen." De Reeper benadrukt dat verja- Het verjagen van de twee bedrijven uit het Nollebos is nooit ons doel geweest gen van de twee bedrijven uit het bos nooit het doel was van Ons Nollebos. Dat de armlastige ge meente Vlissingen geen geld heeft om de ondernemers uit te kopen, was bekend. ,,En we kunnen leven met de voorwaarde dat er geen me galomane gebouwen terugkomen. En ik ben extra blij dat de raad een motie van PSR en LPV aannam om geen grote parkeerplaats bij de sauna toe te staan." Ons Nollebos blijft de vinger aan de pols houden, maar vooralsnog is er geen reden om naar de rechter te stappen, stelt De Reeper. ,,Onze vi sie is niet overgenomen, maar met veel van onze aanmerkingen en wensen is rekening gehouden. Dat is niet alleen de mening van het stichtingsbestuur. Ik krijg appjes en mailtjes met felicitaties van vrien den en kennissen. Eén van hen schreef me net dat ze tranen van ontroering voelde opkomen toen ze het verslag in de krant las." donderdag 24 juni 2021 WA 'Voorlopig nog geen bouw in Nollebos' René Hoonhorst Vlissingen Er komen geen 240 vakantie huisjes en geen torenhoge ho tels, zegt u al drie jaar. Maar wat komt er nu dan wel op de plek ken van de huidige Sauna en Ka novijver? Vooral vertegenwoordigers van de Sauna lieten eerder weten dat ze meer ruimte nodig had den om een rendabel bedrijf op te kunnen zetten. Die ruimte krijgen ze dus niet? Liggen er al plannen voor een nieuwe Kanovijver en een nieuw welnesscentrum op uw bureau? Wat gaat de gemeente doen om het bos voor vele gebruikers aantrekkelijk te maken? Vooral oppositiepartijen klaag den over de financiële onzeker heid voor realisatie van al die plannen? Kunt u termijnen noe men waarbinnen zaken worden gerealiseerd? -Rens Reijnierse, wethouder Teleurgesteld na het afschieten van het 'burgerinitiatief' om Nol- lebos en Westduinpark vooral ten goede te laten komen aan natuurliefhebbers en wande laars? Nee hoor, lacht Frans de Reeper: ,,Ik voel me geen verlie zer, maar een winnaar." René Hoonhorst Vlissingen -Frans de Reeper, Ons Nollebos Voor de gemeenteraadsvergadering kwamen dinsdagavond nog zo'n tachtig demonstranten naar het Vlissingse stadhuis om hun standpunt aan de raadsleden over te brengen. foto lex de meester Een idyllische bloemenwei vindt ook wethouder Rens Reijnierse zeer passend in het Nollebos/Westduinpark. ARTIST'S IMPRESSION STICHTING BEHOUD EN BEHEER NOLLEBOS-WESTDUINPARK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31