Studio SGP: Thoolse fractie slaat digitale weg in 4 Hogeschool noteert forse groei in aantal studenten hbo-verpleegkunde Dat zegt woordvoerder Yvette Ha- merling van de HZ. ,,Op dit mo ment hebben we 11,6 procent meer aanmeldingen dan vorig jaar op 23 juni. Let wel: dit is een voorlopig getal. De aanmeldingen zijn nog in beweging. Er kunnen nog aanmel dingen bij komen en er kunnen aanmeldingen worden ingetrok ken. Vanmorgen (woensdag, red) De kans op een baan is uitzonderlijk groot was het nog maar 11,1 procent. Pas op 1 oktober zijn alle cijfers defini tief." Grote kans op een baan De landelijke aandacht voor ver pleegkunde tijdens de coronacrisis en de positieve feedback vanuit de maatschappij op de rol/waarde van verpleegkundigen is een van de verklaringen die zij kan bedenken voor deze toestroom. Maar er is meer: ,,De kans op een baan is uit zonderlijk groot. Daarnaast heeft de opleiding een zeer nauwe connec tie met het werkveld, waardoor stu denten steeds praktijkgerichter worden opgeleid. Dit maakt dat het programma van Verpleegkunde aantrekkelijk is, omdat je al tijdens je studie midden in de praktijk staat." Landelijk hebben zich 12 procent meer studenten aangemeld voor hbo-verpleegkunde (voorlopige cijfers studiejaar 2020/'21). In abso lute cijfers gaat het om 9100 stu denten. Op mbo-niveau bleef het aantal nieuwe studenten voor de verplegende opleiding gelijk (10.100). De instroom in de mbo- opleiding verzorgende individuele gezondheidszorg (ig) daalde met 11 procent naar 9400 studenten. (Bron: CBS, voorlopige cijfers van het onderzoeksprogramma Ar- Het lijkt erop dat de coronacrisis de animo voor werken in de zorg heeft aangewakkerd beidsmarkt Zorg en Welzijn.) De toestroom op zorgopleidin- gen is een verrassende wending in een sector die geplaagd wordt door personeelstekorten. In maart 2018 lanceerde het ministerie van VWS daarom het actieprogramma Wer ken in de Zorg, dat een tekort van 100 tot 125 duizend medewerkers in 2022 voorspelde. Een beter imago van de zorg was een van de speerpunten van dat programma. In 2018 sloeg een brede coalitie van partijen in de zorg- en wel zijnssector alarm: met name in Zeeland was de situatie rampzalig. Tijd voor een Deltaplan voor de zorg. Dat kwam er ook, in 2019. Bij de HZ daalde het aantal aanmeldin gen voor zorgopleidingen deson danks in 2020. De plotselinge stij ging is dan ook opvallend. ,,Het lijkt erop dat de coronacrisis het idea lisme en de animo voor werken in de zorg heeft aangewakkerd", aldus Hamerling. Als de Thoolse raadsvergadering is afgelopen kan Cees Verloop de klok erop gelijk zetten: er zal snel een appje binnenkomen op zijn tele foon. Of hij al een filmpje heeft dat online gezet kan worden. En als dat zo snel niet gelukt is, krijgt hij de volgende dag zo'n zelfde bericht. Verloop, fractievoorzitter van de SGP, noemt de afzenders 'pitbulls', in de goede zin van het woord. Waakhonden, jonge gasten uit het campagne team. „Het pro ject valt en staat met enthousi asme en gedreven heid van mensen om dit te willen blijven doen", legt hij uit. ,,Als je twee dagen verder bent is het ook uit mijn vizier verdwe nen. Het is geen onwil, maar je ver geet 't snel tijdens de dagelijkse dingen." Het nut van die nabeschouwin gen? Volgens mede-raadslid Ruud Muijt maak je mensen niet meer warm voor technische of moeilijke onderwerpen uit een vergadering. „Maar het helpt als ze in zo'n film pje van één of twee minuten behapbaar aangeboden wor den." Hij verwacht ook dat het extra inbreng vanuit de samenleving op gaat leveren. „Zodat je veel beter kunt ver tolken wat de achterban vindt." Cees Verloop, Studio fractievoorzitter SGP maakte SGP al eerder zijn entree: afgelo pen maart, midden in coronatijd. Het landelijke gezicht van de partij Kees van der Staaij was één van de eerste gasten. ,,We wilden kunnen communiceren met onze leden en anderen", zegt Verloop. „Normaal huurden we een zaaltje, nodigden een spreker uit en kwa men de mensen. Dat ging nu niet." De nieuwe, digitale ma nier van wer ken heeft ef fect. Twee uit zendingen ver zorgde de grootste partij van Tholen tot nu toe vanuit de Vosmeerse studio - in de schuur bij Verloop. De eerste uitzending ging over corona, de tweede was ge richt op de Tweede Kamerverkie zingen. ,,Zo'n filmpje is zestien a zeventienhonderd keer bekeken", zegt Verloop. ,,Tijdens de live-uit- zendingen hadden we 170 kijkers. Het is héél lang geleden dat we zo veel mensen in een zaaltje hadden. Ons bereik is dus veel groter. Het helpt, dat mensen het kunnen te rugkijken wanneer ze willen omdat de uitzending op You- Tube staat." Beide keren was Muijt presentator. „We zitten niet voor niets in de politiek", zegt hij met een lach. „We zijn gewend om te pra- Ruud Muijt, ten, dat helpt." De raadslid SGP SGP'ers zien dat het aantal volgers groeit. ,,Hoe je de politiek interessant houdt voor j on- geren was best een zorg in het ver leden", zegt Muijt. ,,Maar juist die groep is erg betrokken. Dat geeft aan dat dit een succesvol middel is." donderdag 24 juni 2021 Run op zorgopleiding van HZ Studenten Verpleegkunde worden steeds praktijkgerichter opgeleid. Al tijdens je studie sta je midden in de praktijk. foto anp De opleiding Verpleegkunde van de HZ heeft 11,6 procent meer aanmeldingen dan vorig jaar, laat de hogeschool weten. Dat beeld past in de landelijke trend. De positieve aandacht voor ver pleegkunde tijdens de corona crisis speelt daarbij mogelijk een rol. Ondine van der Vleuten Vlissingen -Yvette Hamerling, HZ -Yvette Hamerling, woordvoerder van HZ Bij een nabeschouwing denk je al gauw aan een sportwedstrijd of ander groot evenement dat gehouden is. Maar de SGP op Tholen maakt ze tegenwoordig ook, na iedere raads- of com missievergadering. Daarnaast heeft de fractie een studio van waaruit ze thema-uitzendingen maakt. Michiel Bouwman Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28