I Angst voor terugkeer vrijgesproken man ZEELAND 3 Jagj VOOR VERTRAAGDE LEVERINGEN kreeg dit voorjaar al een flinke hoe veelheid fietsen geleverd die van wege de lockdown allemaal meteen konden worden uitgepakt. De rest, waarvan er overigens al een hoop verkocht zijn, hoopt hij begin au gustus te krijgen. „Klanten moeten in deze tijd veel geduld hebben, maar de meesten zijn allang blij dat we wat kunnen leveren. Online hebben we ons verspreidingsge bied ook een stuk groter zien wor den." Behalve het lange wachten wor den door de leveringsproblemen ook de prijzen enorm opgedreven. Dat is dit jaar al het geval, maar wordt volgend jaar alleen nog maar erger, verwacht Joosse. Hij wil die prijsverhoging nu niet doorbereke nen aan mensen die maanden gele den al een fiets hebben besteld. Qua leveringsproblemen is er geen onderscheid te maken tussen elektrische of 'gewone' fietsen. Overigens is het aanbod in die eer ste categorie de afgelopen jaren al leen maar verder gegroeid. Bij Joosse is inmiddels 60 tot 65 pro cent van de fietsen in de showroom elektrisch. Bliek haalt normaal ge sproken 70 procent van zijn omzet uit elektrische fietsen, nu heeft hij amper 40 procent te pakken. Daar baalt hij stevig van, met name om dat hij zijn klanten niet kan bedie nen. ,,Veel mensen die hier komen gebruiken een elektrische fiets voor woon-werkverkeer. Ook scholieren die soms 15 tot 20 kilometer meter moeten afleggen voor een enkele reis naar school, komen hier veel. Als ik die nee moet verkopen, gaat dat ten koste van mijn klantenbe stand." Er zijn alternatieven Han Verwijs van bikeshop Burgh- Haamstede herkent de problemen, maar heeft als voordeel dat hij al eerder een flinke hoeveelheid nieuwe elektrische fietsen op voor raad heeft ingekocht voor de ver huur. ,,De keuze is beperkter. Men sen die op zoek zijn naar een speci fiek type of merk moet ik soms te leurstellen, maar het aanbod is wel meer op elkaar gaan lijken. Dus kun je wel alternatieven aanbieden." Hij hoopt voorlopig te kunnen blijven leveren door in september ook de fietsen die deze zomer verhuurd worden te koop aan te bieden. De order voor volgend jaar heeft hij al ingediend. Gerard Janse van rijwielshop Westkapelle stopte twee jaar gele den met de verkoop van nieuwe fietsen en richt zich alleen nog op verhuur en reparatie. Maar ook daar doen de problemen zich voor. ,,De elektrische herenfiets die ik heb be steld voor langere mannen, krijg ik pas in februari volgend jaar gele verd. Ook reparaties laten soms maanden op zich wachten omdat de onderdelen er niet zijn. We roeien met de riemen die we heb ben, maar nog beter is als je fiets nu niet stuk gaat." De rechter sprak F. op vrijdag 28 mei vrij wegens gebrek aan bewijs voor het neersteken van zijn boven buurvrouw. Zij overleed op 24 mei 2019 aan haar verwondingen. Te gen F. was 11 jaar cel geëist. F. heeft twee jaar lang in voorarrest gezeten en kwam direct na de uitspraak vrij. Omdat de situatie op het apparte mentencomplex waar hij woont gespannen is, zoekt de gemeente samen met F. nog steeds naar een 'duurzame oplossing'. Bewoners zijn gespannen, laten ze weten. Verrassing ,,Het nieuws was een verrassing", zegt Rinus Stoffels, namens de be woners van de 100 appartementen op het complex. ,,Velen hebben er moeite mee dat de man terugkomt. De vraag waar iedereen mee zit is: wie heeft die vrouw om het leven gebracht? Maar we kunnen hoog van de toren blazen, de rechter heeft ge sproken. Klaar. We moeten het ac cepteren, geen oppositie voeren en zoveel mogelijk de rust bewaren. We willen voorkomen dat we nog meer poppenkast krijgen hier." De bewoners leven in onmin met Mensen vragen zich af hoe het verder moet F. en hebben hem - toen hij was op gepakt - beschuldigd van bedreigin gen en terreur. Ze willen niet dat F. terugkeert naar zijn huis. Om pro blemen te voorkomen heeft F. sinds zijn vrijlating op een ander adres ge woond. Dat is gebeurd in overleg met de gemeente. Wel kon hij een dag naar zijn appartement om - on der begeleiding van beveiliging - spullen op te halen. Ondertussen zoekt de gemeente sa men met F. naar een oplossing. On der meer wordt gekeken of het beter is dat F. verhuist. Maar die 'duur zame oplossing' waar de gemeente over spreekt, is nog niet gevonden. Punt is dat het appartement een koophuis is. Niemand kan F. zomaar dwingen om zijn huis uit te gaan. Ondanks dat er geen oplossing is ge vonden, keert F. - als vrij man - ko mende vrijdag, 25 juni, terug naar zijn huis. Besloten bijeenkomst Gisteravond was er een besloten, di gitale bijeenkomst om bewoners te informeren over de terugkeer van F. Ook konden vragen worden gesteld aan burgemeester Rob van der Zwaag van Veere en vertegenwoor digers van het Openbaar Ministerie, de politie en slachtofferhulp. Vol gens bewoners is de bijeenkomst rustig verlopen. Tijdens de bijeen komst is gezegd dat alles op alles wordt gezet om de rust op Parc Zon nehove te handhaven. Zodra er pro blemen zijn, moeten bewoners die direct melden aan de autoriteiten, zo is hen verteld.Overigens is het Openbaar Ministerie tegen de uit spraak van de rechtbank in Middel burg in hoger beroep gegaan. Wan neer het gerechtshof in Den Bosch zich over de zaak gaat buigen, is nog niet bekend. Advocaten van F. gaan een schadevergoeding eisen, omdat F. twee jaar lang heeft vastgezeten. donderdag 24 juni 2021 kettingkast, alles is op Johan Bliek wil zijn klanten niet teleurstellen, maar kan steeds moeilijker aan fietsen en onderdelen komen. foto marcelle davidse Kijk op de site bij /video Voor veel bewoners van Parc Zonnehove in Oostkapelle kwam het gisteren als een verrassing. E.F. uit Oostkapelle, de man die onlangs is vrijgesproken voor het neersteken van zijn boven buurvrouw, keert morgen terug naar zijn huis. „Veel bewoners zijn bang wat er nu gaat gebeu ren. Mensen vragen zich af hoe het verder moet." Jeffrey Kutterink Oostkapelle -Bewoner Parc Zonnehove

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27