s? UEFA kan nu niet achteroverleunen ZB Planbureau wordt HZ Kenniscentrum Garnalenzeef blijft voorlopig in Breskens Grijs 2 Een nieuwe (elektrische) fiets kopen om in september naar de middelbare school te rijden? In de meeste Zeeuwse fietsenzaken kun je dat wel op je buik schrijven. Want fietsen en onderdelen zijn op. FIETSONDERDELEN CORONA ZORGT donderdag 24 juni 2021 Commentaar De UEFA is dan toch overstag. In een verklaring liet de Eu ropese voetbalbond gisteren 'vol trots' weten tijdelijk het logo te veranderen in de kleuren van de regenboog. Het is een bijzonder magere reactie op de toegenomen druk van voetbalsupporters, politici en voetballers zelf. Laat zien, klonk het in koor, beken kleur. De regenboogvlag is niet hét symbool van homoseksuelen. De regenboogvlag geeft geen politiek signaal af. De regen- boogvlag staat voor veel meer. De vlag laat zien dat je niemand uitsluit, maar dat je iedereen omarmt, of je nu een kleurtje hebt, gehandicapt bent of op iemand van dezelfde sekse valt. Met de regenboogvlag laat je zien dat je je ergens sterk voor maakt. Dat je om ménsen geeft. Een dag na het verbod om het stadion in München tijdens de wedstrijd Duitsland-Hongarije in regenboogkleuren te verlichten, kwamen de reacties los. Een Duitse petitie werd in korte tijd 170.000 keer ondertekend. Oók door bondskanselier Angela Merkel. De Ziggo Dome en de Amsterdam Toren toonden zich gisteravond in regenboogkleuren en op het Twitterkanaal van Ajax stonden de drie andreaskruizen van de stad Amsterdam af gebeeld in de kleuren van de regenboog. Kan de UEFA nu tevre den achteroverleunen? Heeft de UEFA nu voldaan aan zijn mo rele plicht? Bij lange na niet. Het zou de officials van de voetbal bond sieren als zij de rest van het Europees Kampioenschap een OneLove-band dragen, net als Oranje-aanvoerder Wijnal- dum komende zondag tijdens de achtste finale. De regenboogvlag laat zien dat je niemand uitsluit, maar dat je iedereen omarmt Met ingang van 30 juni bestaat ZB Planbureau niet meer. De vijf onderzoekers die nu nog in Mid delburg werken, verhuizen naar Vlissingen waar ze verder gaan onder de naam HZ Kenniscen trum Zeeuwse Samenleving. Onder die overeenkomst heb ben de directies van de ZB en de HZ en gedeputeerde Anita Pij- pelink gistermorgen hun hand tekening gezet. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen Sinds 2017 is er gedoe over ZB Plan bureau, dat destijds een fout maakte in de studie Staat van Zee land. Er werd gesuggereerd dat veel meer Zeeuwen van het platteland naar de stad trekken dan in werke lijkheid het geval is. Voor Provinci ale Staten, die al langer aanmerkin- ALMANAK Veertig. Lange tijd verdrong ze het. Want ach, wat zegt leeftijd nou eigenlijk? En in haar hoofd was ze al jaren 25. Maar toen haar verjaardag vorige week aanbrak, was het toch even slik ken. Alsof haar jeugd nu offici eel voorbij was. Geen weg meer gen hadden op de manier waarop de onderzoeksfunctie in Zeeland werd ingevuld, was dat de druppel die de emmer deed overlopen. Na een aantal onderzoeken en veel gesprekken werd besloten de medewerkers van het planbureau HZ gaat onderzoek doen naar kansen voor data-alliantie weg te halen bij de Zeeuwse biblio theek en onder te brengen bij de HZ, dat ook al beschikt over een Kenniscentrum Kusttoerisme en een lectoraat Data Science. De HZ gaat de komende jaren onderzoeken of Zeeuwse organisaties gezamen lijk in een data-alliantie gegevens kunnen verzamelen en presenteren. Tip? redactie@pzc.nl terug. Haar dochter (bijna 5), deed er een paar dagen later achteloos nog een schepje bo venop. Ze keek eens goed en zei la chend: ,,Mama, wat heb je een dikke buik, en wat zijn je haren grijs." SAS VAN GENT Draaiende motoren in museum Sas Op een tolvrije dag van de Westerscheldetunnel NV doet Industrieel Mu seum in Sas van Gent al tijd iets bijzonders. Ook zaterdag is dat weer het geval. Het Industrieel Museum brengt één van zijn mooi ste collectie-onderdelen, een reeks oude motoren, tot leven door ze te laten draaien. Het starten is al een hele gebeurtenis. Een oude Kromhout motor moet bijvoorbeeld eerst warm gestookt worden, met een brander, voor een Deutz is een startlont nodig. Het mu seum is geopend van 12.30 tot 17.00 uur. PHILIPPINE Open huis in galerie Sia Braakman 'Peinzend' heeft Sia Braakman de expositie gedoopt die zaterdag en zondag in haar galerie aan de Waterpoortstraat 2a in Philippine te zien is tijdens het landelijk ate lierweekend. De titel ver wijst naar kunstwerken die zij de afgelopen tijd heeft gemaakt met een vingerwijzing naar de co ronacrisis. ,,Ze weerkaat sen hoe ik die periode heb ervaren'', zegt Sia, ,,En hoe ik uitkijk naar de toekomst." De tentoon stelling bestaat uit schil derijen, sculpturen en ob jecten in porselein en steengoed. Openingstij den: 11.00-16.00 uur. BIJ NADER INZIEN Veere stelt besluit afvalinzameling paar maanden uit Boven een artikel over afvalinzameling in de ge meente Veere (woens dag 23 juni) staat in de kop dat Veere het besluit erover een jaartje door schuift. Dat is niet cor rect. Het gaat om enkele maanden. In de Veerse gemeenteraad wordt ge discussieerd over de vraag hoe vaak en tegen welk bedrag de grijze container moet worden geleegd. B en W willen de bak tien keer per jaar laten legen tegen een vast bedrag en dat er voor elke keer daarbo ven apart betaald gaat worden. Wendy de Jong Heinkenszand Zeker als je een populair merk of type in gedachten hebt, kom je vaak bedrogen uit. Fietsverkoper Johan Bliek uit Heinkenszand baalt ervan. ,,Mijn schoonvader gaat met een busje heel Nederland door om fiet sen op te halen bij andere dealers. Ik wil mijn klanten niet teleurstellen." Bliek is sinds een levering begin juni werd uitgesteld naar septem ber meer bezig met puzzelen dan met het verkopen van fietsen. Aan de vraag ligt het niet, het probleem zit 'm in de levering. De productie van fietsonderdelen in Azië heeft lang stil gelegen door corona en nog altijd is er weinig perspectief. Dat er in Egypte ook nog steeds een con tainerschip aan de ketting ligt van wege de blokkade die het veroor zaakte in het Suezkanaal, helpt ook niet mee. Om zijn klanten niet te hoeven teleurstellen, is de fietsverkoper volop aan het bellen en mailen met andere dealers. Hij moet er wat marge op inleveren, maar het heeft hem al zeker dertig fietsen opgele verd en daarmee minstens net zo veel tevreden klanten. Boel in Maleisië op slot Maar de problemen gelden niet voor Bliek alleen. Ook andere fiet senwinkels in Zeeland hebben er last van. Jacques Faas heeft een fiet senwinkel in Terneuzen en had al- leen dinsdagochtend al vier col- lega-fietsendealers aan de lijn die op zoek waren naar een bepaald type fiets. Hij heeft er weinig ver trouwen in dat de problemen op korte termijn worden opgelost. ,,In Maleisië, waar Shimano zit, gaat de boel nu weer op slot. Tot nu toe Nee verkopen, gaat ten koste van mijn klantenbestand -Johan Bliek weet ik de meeste problemen nog wel op te lossen dankzij goede con tacten, maar het wordt steeds moeilijker. Het houdt een keer op. Alles is een probleem. Tandwielen, remmen, kettingkasten en fietsen- dragers. Ik weet van een fabrikant die tienduizend fietsen klaar heeft staan, maar zonder remmen." Veel geduld hebben Ary Joosse van Piet Voskamp in Middelburg draait al een tijdje mee en voorzag de problemen vorig jaar zomer al. ,,Wat er nu aan de hand is, lijkt op wat er 30 jaar geleden ge beurde. Er was toen ook een schaarste in fietsonderdelen." Hij nam daarom een gok en bestelde vorig jaar het dubbele van wat hij normaal inkoopt. Dat loont nu. Hij De voor behoud van de vismijn in Breskens belangrijke garna- lenzeefmachine moet daar voor lopig blijven, heeft de rechtbank in Breda gisteren bepaald. De gemeente Sluis ziet het oordeel als overwinning. Harmen van der Werf Breskens Sluis spande een kort geding aan te gen de verhuizing van de garnalen- zeef naar de vismijn in Vlissingen. Volgens Sluis zou de machine niet verplaatst mogen worden, zolang een andere rechtszaak in Amster dam niet is afgerond. In Amsterdam vecht de gemeente een besluit tot opheffing van de vismijn in Bres- kens aan, in maart genomen in de aandeelhoudersvergadering van de Holding Zeeuwse Visveilingen. Vlissingen stemde als meerder heidsaandeelhouder voor, tegen de wil van Sluis. De zeef blijft het komend garna- lenseizoen (juli tot en met novem ber) in Breskens, verwacht Sluis. Vismijndirecteur Foort Lokerse hoopt de zeef alsnog op korte ter mijn te verplaatsen. Het ministerie van Landbouw heeft, stelt de recht bank in Breda, een fout gemaakt bij het verlenen van de ontheffing voor garnalenaanvoer in Vlissingen. Dat moet snel te repareren zijn, denkt Lokerse. Remmen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26