Ontdek de mooiste campings in Italië en Spanje deze zomer! Boek nu op pzo.nl/campingvakantie 21 Gordon heeft nog een contract bij Talpa, maar doet het daar niet goed VacAnceselect ten, is Net 5 aannemelijk", zegt Maiko Valentijn, ceo van GroupM, een van de grootste mediabu reaus in Nederland, dat zendtijd inkoopt voor ad verteerders. Mediastrateeg Evert Bronkhorst denkt dat ook RTL Z in de gevarenzone zit. ,,Dat zendt overdag vaak documentaires uit die al vijf keer zijn her haald." Hij denkt dat er uiteindelijk vier zenders overblijven: twee brede hoofdzenders, een zender gericht op vrouwen - 'maar dan beter dan het hui dige Net 5' - en een sportzender voor mannen. Van de huidige mannenzenders - RTL 7 en Vero nica - lijkt laatstgenoemde het meest levensvat baar, stelt hij. „Veronica is een sterker merk. Daar zullen straks de Champions League en de Europa League te zien zijn, verwacht ik. Het blijft bijzon der dat RTL en Talpa de afgelopen jaren steeds de rechten bij elkaar wegkaapten en straks de rech ten in één hand hebben.'' Misschien komt er ook nog een vijfde zender, denkt Bronkhorst. Hij is daarover bij voorbaat al weinig enthousiast. „Zen ders kopen nu in Amerika filmpakketten op. Daar zitten kijkcijferkanonnen in, maar ook B- en C- films die de bioscoop niet eens gehaald hebben. Maar de afspraak met de Amerikanen is 'je moet die films wel uitzenden'. Dat kan dan op zo'n vijfde zender.'' vanwege het vele sponsorgeld dat erin omgaat'', zegt mediastrateeg Evert Bronkhorst, werkzaam bij Dentsu, een mediabedrijf dat reclamezendtijd inkoopt voor adverteerders. ,,Maar vergelijkbare programma's waarover vroeger een 'oorlog' uit brak, als Dancing with the Stars en Sterren dansen op het ijs, zul je straks niet meer allebei zien. Die zon den ze precies op hetzelfde tijdstip uit, in de slag om de kijker. Straks wordt gekozen voor één suc cesvol programma op een tijdstip dat concurreert met het aanbod op de NPO.'' Bert van der Veer be twijfelt of de tv-kijker echt veel van de fusie zal merken. Hij wijst op de belangrijke samenvoeging in de jaren 90, toen Joop van der Ende en John de Mol hun productiehuizen fuseerden. Dat deden ze om in het buitenland meer slagkracht te hebben. ,,Maar zes jaar lang - tot Telefónica de boel over nam - hielden ze voor de Nederlandse tv de boel gescheiden en maakten ze hun eigen program ma's.'' Net 5 zit op de wip. Deze zender heeft het al jaren moeilijk. Twintig jaar geleden werd het een popu laire zender door Amerikaanse vrouwenseries als Sex and the city en Grey's Anatomy, maar de kijkcij fers liepen terug. ,,Series waren in die tijd het pro fiel van de zender, maar nu is die rol voorbehou den aan streamingdiensten als Netflix en HBO. Door hun komst kan je de hele dag door op de bank bingewatchen. Net 5 heeft wel geprobeerd de zender weer urgenter te maken met het binnenha len van Linda de Mol en Merel Westrik, maar dat is niet geslaagd. Dus als er zenders worden afgesto- Dat is nog de vraag. Als er zenders worden afge stoten, zijn er ook minder presentatoren nodig. ,,Kijk, de Wendy's, Linda's en Chantals hoeven zich geen zorgen te maken. Ook Carlo Boszhard en Martijn Krabbé doen het goed'', zegt media- strateeg Bronkhorst. ,,Maar bijvoorbeeld Winston Gerschtanowitz en Jan Versteegh presenteren geen megaknallers. Dat geldt ook voor Gordon. Hij heeft nog een contract bij Talpa, maar doet het daar niet goed. Zijn laatste succes is lang geleden.'' Thijs Zeeman, die voor RTL Zeeman confronteert: Stalkers maakt, ziet de toekomst rooskleurig. ,,Ik heb net mijn contract verlengd met een paar jaar. Bij een fusie komt de vraag of die banen gaat kos ten als een pavlovreactie, maar ik heb nog nie mand hier gehoord die zich daarover druk maakt'', zegt de presentator. Het komende jaar gaat er so wieso niets veranderen, denkt hij. Ook het feit dat zijn aanstaande collega Olcay Gulsen het soortge lijke Gestalkt presenteert voor SBS 6, zit zijn pro gramma nog niet in de weg. ,,Eerst moet de fusie worden goedgekeurd. Er is op microniveau - dus wat het voor de individuele programma's bete kent - nog niets over te zeggen. Ik ben blij dat mijn werkgever zo'n sterk mogelijke vuist wil ma ken in deze mediawereld.'' Kijk jij er ook zo naar uit om weer richting de Zuid-Europese zon te gaan? Wanneer je jouw volgende campingvakantie naar Italië of Spanje boekt met VacanceseLect, profiteer je van een excLusieve korting van 70,- per week! Keuze uit 84 campings in Italië en Spanje Luxe accommodatie met eigen sanitair en keuken Inclusief gratis annuleringsverzekering mét Covid-dekking t/m 30 juni Geld-terug-garantie Bekijk alle deelnemende campings in onze shop! donderdag 24 juni 2021 PC verloofd, niet gehuwd Als er zenders gaan verdwijnen, welke zijn dat? 44 —Evert Bronkhorst, mediastrateeg Moeten sommige presentatoren zich zorgen maken? KORTING PERWEEK enjoy outdoors. De korting is geldig op nieuwe boekingen gemaakt tijdens de actieperiode van 22 juni tot en met 13 juli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21