Nieuwbouwplan appartementen in Sluiskil blijkt schot in de roos II E-bike huren kan straks 24 uur per dag met een app 7 PUMPTRACKBAAN IN AXEL LUCA (9) EN ZIJN MOEDER GAAN ERVOOR Het moet een attractie worden waarmee Axel zich in heel Zeeuws- Vlaanderen op de kaart zet: een pumptrackbaan. Luca Verschuren (9) begon er een actie voor. Met succes. Hij verzamelde al 800 handtekeningen en, zeker zo belangrijk, ook politiek Terneuzen begint er oren naar te krijgen. Luca ziet het al helemaal voor zich, dat hij op zijn sportieve step of een BMX-fietsje eindeloos over 'zijn' baan crosst. Heuveltje op, heuveltjes af, boch ten afsnijdend. In Nederland ko men steeds meer van zulke bui- tensportterreintjes. In Domburg is er deze maand nog één geopend. De dorpsraad nam daarvoor het initiatief, nadat uit interviews met kinderen op school was gebleken dat ze graag zo'n baan wilden. Spannende capriolen kun je erop uithalen, zoals op een skate- park, maar op veel meer dan ska tes; ook op stuntsteps zoals die van Luca, op crossfietsjes, mountainbi kes en loopfietsjes. ,,Een pump- trackbaan is daar groot genoeg voor, maar daardoor zijn ze ook niet goedkoop", vertelt Luca's moeder Hanneke Verschuren. Zij is al even enthousiast als haar zoon en steunt zijn handtekeningenac tie voluit. Stoute schoenen Nadat die bleek aan te slaan, met de teller inmiddels op ruim acht honderd handtekeningen, heeft Hanneke de stoute schoenen aan getrokken. Ze zocht met haar zoon contact met de gemeente Terneu- zen en is inmiddels in overleg met Nancy Herwegh, de wijkcoördina tor voor Axel. Ze heeft ook offertes en omtwerptekeningen bij twee leveranciers van pumptrackbanen aangevraagd. Het prijskaartje is niet misselijk: 75.000 euro. Hanneke begrijpt dat de ge meente Terneuzen dat niet zo maar zal ophoesten. En nog zoiets, waar vind je in Axel een geschikte locatie? Ze heeft wel wat plekken in gedachten, maar noemt die lie ver nog niet. Het Axelse bos waar al veel sportvoorzieningen zijn, lijkt de meest logische locatie. ,,Maar dat is voor basisscholieren De eerste pumptrackbaan van Zeeuws-Vlaanderen in Axel, dat zou toch mooi zijn! wel redelijk ver weg. Je laat ze daar niet zomaar alleen naar toegaan." Dat de handtekeningenactie zo goed is aangeslagen, geeft Luca en Hanneke alvast veel moed. Uit de Terneuzense gemeenteraad ko- men bovendien positieve gelui den. PvdA-fractievoorzitter Laszlo van de Voorde laat weten zich er voor in te willen zetten. ,,Ik vind het een superidee. Dit verdient steun." Mooi burgerinitiatief Zo kijkt ook Jos Verdurmen, frac tievoorzitter van de grootste partij in Terneuzen, TOP/Gemeentebe langen, ertegenaan. Hij spreekt van 'een mooi burgerinitiatief'. ,,Ik weet niet of het te realiseren is, maar het is zeker het bespreken waard. Jongeren stimuleren om meer te bewegen kan nooit kwaad. We leggen her en der ook kunstgrasvelden voor veel geld aan." Het is nou ook weer niet zo dat Van de Voorde en Verdurmen ge lijk met de portemonnee klaar staan. Verdurmen trekt een verge lijking met het initiatief voor een hondenspeelweide in Zaamslag. ,,De gemeente verleent medewer king, maar de initiatiefnemers zorgen voor fondsenwerving." ,,Als de gemeente akkoord gaat met ons idee, zijn we al een stap vooruit", zegt Hanneke hoopvol. ,,Wij kunnen dan ook verder. De eerste pumptrackbaan van Zeeuws-Vlaanderen in Axel, dat zou toch mooi zijn!" ,,Je moet niet alleen in Terneuzen- stad willen bouwen", schetst Ver meulen. ,,Zeker dorpen met goede voorzieningen als Sluiskil, met een supermarkt, bakker, slagerij en vaste busverbinding, hebben toekomst. Als je dan appartementen aanbiedt, blijkt daar onder 60-plussers ge noeg interesse voor te bestaan." De vijf appartementen in Villa Antonius (vernoemd naar de gesloopte, voormalige rk- school) zijn allemaal verkocht aan 60-plussers uit Sluiskil. Vermeulen: ,,Zij zoeken een woning waar ze langere tijd kunnen blijven, in de buurt van kinderen en kleinkinde ren." Zaterdag was in museum Sluiskil een informatiedag over het project. Acht bezoekers kwamen daar gericht op af. „Ook uit Sas van Gent", weet Vermeulen, „nu twee plannen voor apparte menten daar stilliggen." Hij verwacht dat in oktober bouwvakkers in Sluiskil aan de slag kunnen. De bij nieuwbouw belangrijke kaap van 70 procent verkochte wo ningen moet dan gerond zijn. De ontwikkelaar in Vermeulen kijkt ondertussen verder. Hij noemt met name Philippine. Uit een enquête van de dorpsraad bleek eerder dit jaar dat de vraag naar seniorenhuis vesting er groot is. Vermeulen hoopt daarop in te kunnen spelen. ,,We zoeken geschikte locaties." Breskens Een elektrische fiets huren, op ieder moment van de dag? Het kan vanaf 1 juli op vier locaties in West-Zeeuws-Vlaanderen. De Coöperatie Zeeuwse Fiets verhuur (CZF), een collectief van 7 Zeeuwse fietsverhuurbe drijven, start het project op 1 juli. In Cadzand-Bad, Nieuw- vliet-Bad, Sluis en de Veerha ven van Breskens komen on bemande fietshubs te staan. Op elke hub staan tien elektri sche fietsen die je kunt huren via een app op je telefoon. De fietsverhuurbedrijven merken dat er nauwelijks nog vraag is naar gewone fietsen. Vrijwel alle toeristen willen de provincie verkennen op een e- bike. Ook willen vakantiegan gers meer vrijheid. Niet meer 'pas' vanaf 09.00 uur een fiets huren en die om 18.00 uur te rug inleveren, maar de fiets zo lang houden als ze zelf willen. Daarom start de CZF een drie jarige proef met onbemande fietshubs. Het project is een unicum: nergens anders in Nederland worden elektrische fietsen onbemand verhuurd voor de toeristische markt. woensdag 23 juni 2021 'Zo'n superidee verdient steun' Harmen van der Werf Axel Axel, Luca Verschuren op zijn BMX-fiets, op de achtergrond zijn moeder Hanneke en broer Senna. Nu nog gewoon op straat in Ax FOTO CAMILE SCHELSTRAETE -Hanneke Verschuren Het is een schot in de roos, het nieuwbouwplan Villa Antonius in het centrum van Sluiskil. Van de 10 appartementen zijn er in amper twee maanden al 5 ver kocht. Het succes smaakt naar meer voor ontwikkelaar Ingmar Vermeulen (foto) van makelaar dij Vermeulen in Terneuzen. Hij kijkt voorzichtig naar nieuw bouw van appartementen in Phi lippine. Harmen van der Werf Sluiskil Bob Maes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 72