LINDA AKKERMANS lUD Forse kritiek op OM rond afpersingszaak fruithandel 1 69 6 Column De afpersingszaak rond fruit handel De Groot is er een die zijn weerga niet kent. Nadat in de zo mer van 2019 tussen een lading bananen 400 kilo cocaïne werd gevonden en aan de politie werd overgedragen, begonnen de be dreigingen. De eigenaar moest 1,2 miljoen euro betalen, anders zou een willekeurige medewer ker worden geliquideerd. Door een blunder van justitie lekte vervolgens een lijst met meer dan driehonderd adressen van het werknemersbestand van De Groot uit. Wat volgde was een reeks aanslagen op wonin gen van (ex)werknemers. Na de aanhouding van Ali G. begin ja nuari 2021 leek het geweld te zijn gestopt, maar in mei laaide het geweld weer op. Tijdens een inleidende zitting gisteren tegen twee mannen die worden verdacht van het organi seren van een reeks aanslagen, blijkt dat het inmiddels gaat om meer dan tien beschietingen, ontploffingen of het neerleggen van handgraten bij huizen. De verdachten, Ali G. en zijn half broer Yassine A., worden gekop peld aan respectievelijk acht en zeven van deze incidenten. Undercover Politie en justitie trokken vorig jaar alle registers open om het geweld te doen stoppen. Eind december werd een undercover traject ingezet, dat veel stof heeft doen opwaaien. Bénédicte Ficq, de advocaat van Ali G., sprak gisteren schande van een undercover actie, waarbij een verhoor in een busje niet werd opgenomen. Volgens justitie 'omdat daar geen tijd voor was'. Ficq dacht daar heel anders over: „Justitie was verblind door paniek en vooringenomenheid tegen onze cliënt. Het doet de wenkbrau wen meer dan fronsen.'' Advocaat Sebastiaan van Kla veren haalde aan dat justitie in Ali G. 'de kwade genius achter de aanslagen ziet'. ,,Maar hoe kan het zo zijn, dat er na zijn aanhou ding nog aanslagen zijn gepland? Al zijn telefoongesprekken wor den afgeluisterd. Zijn cel wordt regelmatig gecontroleerd met speurhonden. En nog nooit is er ook maar één communicatie middel gevonden. Hoe kan hij dan de opdrachtgever van de aanslagen zijn?'' De hervatting is in september. Het was de eerste officiële dag van de heerlijke zomer die Hugo de Jonge ons al zolang beloofd had en in mijn hoofd scheen dan ook de zon, zelfs toen de regen met bakken uit de lucht viel. 's Mid dags was ik - hoera! - ook nog eens aan de beurt voor mijn eerste vacci natie en toen ik thuiskwam waren de kinderen helemaal klaar voor de wedstrijd van Oranje tegen Noord- Macedonië. zou ons huis weer eens gezellig druk zijn omdat het voetbalteam van de oudste kwam kijken. En daar zaten ze even later hoor, alle maal in het oranje voor de tv, na dit rare jaar. Een tijd waarin er bijna geen bal te doen was, want zo'n beetje alles ging op slot, zélfs de scholen. Maar bij de voetbalclub stroopten ze de mou wen op. Dicht? Mooi niet. Juist nu niet. Gelukkig maar, want een sport als voetbal bleek de uitlaatklep die zo nodig was. Niet alleen voor onze kin deren, maar voor jongens en meiden in het hele land. Er werd 'gewoon' twee keer per week getraind en toen de KNVB de officiële competities stillegde, flansten de trainers een wedstrijdschema in elkaar. Elke week stuurden ze de trouwe supporters- schare filmpjes van aanvallen en doelpunten, want voor publiek was het sportpark wél op slot. Komend weekend wordt er weer gevoetbald. Zondag natuurlijk in Hongarije, en ik mag toch hopen dat de spelers van het Nederlands elftal lak hebben aan de Uefa en alle kleuren van de regenboog to nen. Maar eerst zaterdag. Dan voetballen de jongens onder de 9 van voetbalvereniging Haar steeg hun allerlaatste wed strijd van dit gekke seizoen. De kans dat ze bovenaan de ranglijst eindigen is levensgroot en wij ou ders mogen eindelijk weer eens live ko men kijken. Haarsteeg hup! Adviesprijs: €459*9 Vanaf Nu Adviesprijs: £299*9 Adviesprijs: £79*9" Canon brother epson Luxe Zweefparasol Katie met een diameter van 3M! Gemakkelijk schaduw in je tuin! Trendy en praktische toevoeging voor jouw tuin Moderne en luxe uitstraling XXL Torenventilator incl. Af standsbediening 112cm hoog Inktpatronen voor Printers van HP, Brother, Epson Canon Luxe Tuinset met een Zitbank, 2 Stoelen en een Glazen Tafel Geniet in stijl van het mooie weer! Modern, comfortabel en ideaal voor in de tuin of het terras Hoogwaardig stalen frame met weerbestendige bekleding 3-delige Luxe Kofferset Gemaakt van stevig en krasbestendig ABS 12-PACK T-shirts van Fruit of the Loom Adviesprijs: £599*9 Nu slecht! Adviesprijs: €399*9 ^chts 99?9 Adviesprijs: €449*9" Vanaf^ 29," woensdag 23 juni 2021 GO De verdenkingen tegen de twee hoofdverdachten in de afpersingszaak rond fruit handel De Groot uit Hedel worden door justitie stevig uitgebreid. Yelle Tieleman Arnhem M In Hedel werd twee jaar geleden een flinke la ding cocaïne ontdekt en aan de poli tie overge dragen. foto BART MEESTERS Ik trouwens ook, want ein delijk, na al die maan den van amper visite Hup Holland hup? Hup slechts: Vanaf slechts: GESCHIKT VOOR: FRUITSLOOM ACTIEI OP-OP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6