Reiswijzer: naar welk land kan ik op reis en welke regels gelden er? ÜO 10 WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2021 Onder de helm en achter de zonnebril schuilt nog altijd het jongensgezicht van Tadej Pogacar. 22 jaar pas, maar als titelverdediger dé topfavoriet voor de aankomende Tour de France. ,,Je voelt wel de stress bij hem, maar zijn persoonlijkheid vangt dat op.'' DANIËL U DWARSWAARD Een broodje Pog. Je schijnt er heel hard van te gaan fietsen. Op bill boards in zijn thuisland Slovenië prijst Tadej Pogacar een serie sandwiches aan. Op dat beeld valt zijn babyface nog maar eens goed op. Een broekie is het, de 22-jarige winnaar van de Tour de France. Het extra zak centje door het aanprijzen van die broodjes staat niet op zich. Pogacar is ook het gezicht van een tele- combedrijf. En van een andere orde: de Sloveense opleidings- ploeg waar Pogacar fietste heet nu Team Pogi. Van groot talent naar sportster dus, in een jaar tijd. Al staat Poga car in zijn thuisland Slovenië niet op eenzame hoogte qua sterren status. Goed beschouwd is er een top-3. Luka Doncic, basketballer in de prestigieuze NBA bij Dallas Ma vericks heeft ook een status aparte. Net als, jawel, Primoz Roglic. De kopman van Jumbo-Visma won weliswaar nog nooit de Tour, maar staat qua status misschien nog nét een klein beetje boven Pogacar. ,,Bij Roglic is de wielerhype in Slovenië toch echt begonnen,'' legt Petra Music uit. Ze is verslaggever bij RTV Slovenija en volgt de twee Kijk op pzc.nl/reiswijzer I 10^ fietsende grootheden op de voet. ,,Dat vergeten de mensen hier niet snel. Primoz was al heel geliefd en dat zal niet veranderen. Hij is ou der en daardoor ook meer ont spannen in de media. Zeker als hij zijn eigen taal spreekt. Tadej is meer verlegen. Toen ik hem in 2019 interviewde na zijn eerste grote zege in de Tour of California was dat extreem. Hij is nu meer open en kalm. Nederig ook wel. Hij is aan het ontdekken hoe hij zich moet opstellen. Al houdt het volk ook nu al van hem. Hij is like able." Natuurlijk kwam Pogacar niet uit het niets. Voor die enerverende Tourzege was hij al derde in de Vuelta, inclusief drie ritzeges. Maar de Tourwinst was even goed verrassend en spectaculair. Dan is de vraag: is het een opris ping? Een eendagsvlieg? Niets van dat alles. Ook nu iedereen naar hém kijkt, is 'Pog' ongekend sterk en wint hij bijna alle wedstrijden waar hij rijdt. Van de UAE Tour tot de Tirreno-Adriatico. Van Luik-Bastenaken-Luik tot de Ronde van Slovenië vorige week op vertrouwde grond waar het, co rona of niet, rijendik stond op de bergjes. Zijn status als Tourwinnaar heeft hem qua prestaties dus niet in de weg gezeten. Al is het ko mende weken nóg anders. Als fa voriet, als titelverdediger, als de grote ster terugkeren in Frankrijk. Natuurlijk doet het wat met hem, zegt Allan Peiper, ploegleider en vertrouwenspersoon van Pogacar. Tadej is verlegen. Hij is nu meer open en kalm. Nederig ook wel. Hij is aan het ontdekken hoe hij zich moet opstellen Pogacar za HRIBOLAZCE woensdag 23 juni 2021 Als de grote ster keert Pogacar terug in Tour y @DanielDwars Brest Tadej Pogacar reed vorig jaar in het geel naar Parijs. foto anp Met onze Reiswijzer vind je alle actuele regels die gelden voor je favoriete reisbestemming. Welke landen hebben een geel reisadvies, heb je een vaccinatiepaspoort nodig, is de horeca open of moetje in quarantaine? Alle antwoorden op die vragen vind je terug in de Reiswijzer. Vul jouw bestemming in of klik op het gewenste land op de kaart en laatje informeren. p - Petra Music Reclame voor een broodje Pog. Tadej Pogacar. FOTO COR VOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 62