mnmnn In de wachtkamer van Oranje neemt de spanning toe EUR02020 7 Portugal en Frankrijk spelen vanavond vooral om Oranje te ontlopen in de achtste finales. In het basiskamp van Nederland kijken ze gespannen mee. B Calculeren zit in het bloed van beide bondscoaches CIJFERS zA *n VS/i 'T Niets is zo vervelend in deze fase van het toernooi als het verblijf in de wachtkamer. Je kunt rekenen tot je een ons weegt, je kunt de percen tages vergelijken, de scenario's be kijken en alle kansen wikken en wegen. Je kunt prachtige cijfers hebben bij het tussenrapport, maar als het erop aan komt, ben je met handen en voeten gebonden en heb je nergens invloed op. Oranje zit vandaag in de situatie dat het slechts kan toekijken. Kort door de bocht gezegd, wie heb je liever in de achtste finales: de wereld-, of Euro pees kampioen? Mbappé of Ro naldo? Zeg het maar. Wat is wijs heid op de dag van de laatste beslis singen? Zoals de kaarten er nu bij liggen, is de kans het grootst dat de num mer drie van groep F zondag op het Nederlands elftal stuit. Een horror script en een beetje zuur als je naar de resultaten in de groepsfase kijkt. Daar staat wel tegenover dat na die lastige horde, de weg naar de finale makkelijker lijkt in dat deel van het toernooischema. „Wij gaan niet rekenen, maar voetballen. Wij willen winnen." De Fransen zeiden het en de Portuge zen riepen uiteraard hetzelfde. Maar wat zijn die woorden waard? Wie het voetbal-dna van de beide bondscoaches kent, weet dat calcu leren in hun bloed zit. Het is zelfs niet ondenkbaar dat er vanavond bij Portugal-Frankrijk een salonremise uitrolt als de berichten uit Mün- chen daar aanleiding toe geven Feit is: in de poule des doods zit op de laatste speeldag nog volop le ven. Frankrijk is met vier punten als enige al verzekerd van een plek in de achtste finales. Van Duitsland wordt verwacht dat ze in München de klus klaren tegen Hongarije, al heeft die ploeg zowaar ook nog een kans op kwalificatie. Blijven over de Portugezen. Als de Hongaren niet stunten, mag Portugal met 2-0 ver liezen van Frankrijk. Er is zelfs nog een mogelijkheid dat Portugal eruit vliegt, of net als vijf jaar geleden met drie punten doorgaat. Met dat aantal kun je dus nog gewoon de titel pakken, zo weten de Portuge zen als geen ander. Puzzel In Zeist kijken ze vanavond vol spanning mee hoe de ingewikkelde puzzel gelegd wordt. Natuurlijk gaan de spelers en de coach zeggen dat je op een toernooi iedereen moet verslaan als je de beste wilt worden. Maar Portugal is wel die eeuwige lastpak waar Oranje op grote toernooien nooit van wint. Dat begon al in 2004 toen het misging in de halve finale van het EK. Denk ook aan de schande van Nürnberg op het WK van 2006 toen beide teams zichzelf verloren in een schoppartij en een recordaantal kaarten verzamelden. Denk aan het laatste EK in 2012 waar Nederland aan deelnam toen het kansloos on deruit ging in de groep. Of neem de verloren finale van de Nations League twee jaar geleden. Nee, lie ver geen Portugal met al die goede spelers, zou je daarom denken. Maar ja: wat is wel gunstig als de meest waarschijnlijke alternatieven Frankrijk of Duitsland zijn? Of gaat het toch nog totaal de andere kant op en komt er een verrassing van el ders uit de hoge hoed? Daarvoor moeten de nummers drie uit groep B en E zich niet plaatsen. Over enkele uren kan het weg strepen beginnen. Tot dan zal de wachtkamer van Oranje 90 minu ten lang aanvoelen als een zenuw centrum waar je liever niet wilt zijn. Topscorers Assists Intercepties Accuratesse Snelheid LEON TENVOORDE woensdag 23 juni 2021 GO ra Wordt het Ronaldo of toch Mbappé? @deBankzitter Europees kampioen Portugal, met sterspeler en wereldster Cristiano Ronaldo, bereidt zich voor op de laatste groepswed strijd. Wordt Portugal groeps winnaar, tweede of derde? En er bestaat ook nog een donker scenario dat Portugal wordt uit geschakeld. foto epa (exclusief slotduels poule D) 1. Wijnaldum (Nederland) 3 Lukaku (België) Ronaldo (Portugal) Schick (Tsjechië) 3 2. Dumfries (Nederland) 2 Memphis (Nederland) 2 Poulsen (Denemarken) 2 Immobile (Italië) 2 Locatelli (Italië) 2 Jaremtsjoek (Oekraïne) 2 Jarmolenko (Oekraïne) 2 Shaqiri (Zwitserland) 2 1. Hojbjerg (Denemarken) 3 Zuber (Zwitserland) 3 3. Malen, Memphis (Nederland) en nog 7 spelers met 2 In Italië weten ze het al langer, die Stefan de Vrij kan verdedigen. Hij heeft dit EK de meeste onder scheppingen. Verdedigers hebben het meeste balbezit en de En gelse back James Reece doet er het vaakst, 99 iets goeds mee. Leonardo Spinazzola (Ita) en Loïc Négo (Hon) troeven Cody Gakpo net af op snelheid: 33,8 km p/u om 33,6 km p/u Rotterdam»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 59