£1 De Oranjekoorts stijgt, maar het echte 'toernooigevoel' ontbreekt nog altijd 4 EK VOETBAL 3 r Na drie gewonnen thuiswedstrijden in Amsterdam is er met de Oranjekoorts in Nederland weinig mis. Maar dit EK blijft een merkwaardig toernooi, met die matig gevulde stadions in twaalf verschillende landen. Groeit het 'toernooigevoel' straks alsnog in Boedapest? SJOERD MOSSOU Het is dinsdagoch tend en deJohan Cruijff Arena ligt er opgeruimd bij. Al vroeg in de ochtend is het voorplein schoongemaakt door mannen en vrouwen met veegmachines. De herinnering aan een avond eerder zit hem nog vooral in de aankleding van het Amsterdamse stadion zelf: zo'n beetje alles is hier verpakt in lichtblauw, de huisstijl van de UEFA. Ook op een dag zonder wedstrijd krioelt het van de vrijwilligers, die volgens strakke protocollen het fort bewa ken. Zelfs Ajax-directeur Edwin van der Sar mag dezer dagen niet zomaar naar binnen. De kleine vijftigduizend men sen die hier in de afgelopen ander halve week drie groepswedstrij den van Oranje hebben bezocht, werden tijdelijk ondergedompeld in EK-sferen. Rondom het stadion struikel je over de mensen in UEFA-outfits, nog minimaal tot zaterdag, als Wales en Denemar ken het laatste EK-duel in Amster dam spelen. De hele logistiek van de Arena is aangepast aan de Europese voet balbond en zijn sponsors. Eenmaal binnen wordt er voor elke aftrap een volwaardige openingsceremo nie opgetuigd, compleet met vro lijk entertainment en stampende muziek. Maar nog steeds voelt dit EK niet écht als een groot eindtoernooi. Wie de laatste weken niet in de buurt van de Johan Cruijff Arena is geweest, of in de Zeister bossen, zal er weinig van hebben meege kregen dat Nederland voor het eerst in dik twintig jaar weer gast heer is van een landentoernooi. De vibe zoals die in 2000 door heel het land zoemde, destijds bij het EK in Nederland en België, ontbreekt nu vrijwel geheel. Toen was er in haast ieder deel van Ne derland wel een stadion, een eve nement of een trainingskamp. Be- stickerde spelersbussen door kruisten het hele land. In Mierlo kon je zomaar Michael Owen of David Beckham tegen het lijf lo pen. In Hoenderloo maakte Den nis Bergkamp kalmpjes een mid dagwandeling. Corona Dat gevoel ontbreekt nu heel na drukkelijk - en niet alleen maar door corona. Dit EK voelt meer als een soort kwalificatie- of Nations woensdag 23 juni 2021 GO Het valt niet altijd mee om uren voor de wedstrijd al in het stadion te moeten zijn. In het goede stadion, maar in het verkeerde shirt. Opvallend veel kinderen bezochten de duels van Oranje. @sjoerdmossou Corona of niet, restricties of niet, feest werd er toch gevierd in de Arena. Amsterdam 'a 1 En na drie duels in eigen land geloven steeds meer fans van Oranje in het winnen van de cup.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 56