1 In gesprek met de hoofdrolspeelster van The Sound of Music VAN^fc hetL«i SPECIAAL VOORJOU A Ze was zaalwacht in De Efteling - een bijbaantje - toen ze in 2008 voor de eerste keer de musicalversie van The Sound of Music zag. Reserveer nu je kaarten op pzc.nl/thesoundofmusic Nu speelt Nandi van Beurden zelfde hoofdrol von Maria. Regisseur Corline Brouwer is vol ver trouwen dot de iconische musical over onschuld, optimisme en hoop ook in 2021 voor een eigentijds publiek de geheide hit zol zijn. Nandi van Beurden over Maria in The Sound of Music: "We hebben veel gemeen" Hoewel Van Beurden al vroeg in aanraking kwam met het fenomeen musicals - haar moeder speelde bijvoorbeeld Maria Magdalena in Jesus Christ Superstar - was haar pad voor de toekomst niet meteen uitgestippeld. "Zoals ieder meisje stond er van alles op mijn lijstje van wat ik later wilde worden. Prinses, dolfijnentrainster, stewar dess... Het gekke was dat musicalactrice ontbrak. Ik beschouwde het lang als een heerlijke hobby. Realiseerde me simpelweg niet dat je daar ook je beroep van kon maken." Toch staat ze straks iedere avond op de planken. Ze won het AVROTROS-televisie- programma Op zoek naar Maria en mag daarom de hoofdrol vertolken. Van Beurden: "Ik kende uiteraard de filmversie van The Sound of Music met Julie Andrews en Christopher Plummer, maar het was pas in De Efteling dat ik de musicalversie voor het eerst zag. Die maakte grote indruk op me. Geïntrigeerd door de rol van Maria, de jonge vrouw die in de (religieuze) leer is in het klooster, maar nog niet is toegelaten tot de Orde, is Van Beurden dan ook altijd geweest. "Maria en ik hebben veel gemeen. Absoluut. Ze past niet in de mal van het klooster en evenmin in het militaire regime van het gezin, opgelegd door kapitein Von Trapp. Er is eigenlijk geen vormpje voor haar te vinden. Ze is een vrouw die zegt waar het op staat. Geen rebel die de barricaden beklimt, wel iemand die anderen ervan probeert te overtuigen dat het anders kan. En dat je je juist voor dat andere moet openstellen." "Bovendien herken ik haar energie en levenslust", gaat Van Beurden verder. "Die kan ze kwijt door luidkeels te zingen op de Alpenweiden, maar ze steekt die vitaliteit ook in haar relatie met de kinderen en uiteindelijk ook in kapitein Von Trapp. Haar levenslust werkt aanstekelijk en haar bijna kinderlijke eerlijkheid is steeds ontwapenend." Acht jaar geleden kreeg Van Beurden Leukemie - inmiddels is ze volledig genezen. "Sindsdien", zegt ze, "is de blik op volle kracht vooruit gericht. De ziekte heeft me er bewust van gemaakt dat je ergens met hart en ziel voor moet gaan en dat je van die keuze ten volle moet genieten. Het gevoel van 'Had ik maar...'is het ergste dat je op latere leeftijd kan overkomen. Ik had die instelling al, maar ben me er nog veel be wuster van geworden. Het lied dat voor mij de rol en de productie het beste typeert is I have confidence, in het Nederlands Ik kan heel de wereld aan. Daarin spreekt Maria zichzelf moed in om dappere keuzes aan te gaan. Ook al vind je het eng, twijfel je aan jezelf, ook al staan je principes ter discussie en weet je niet waarin je verzeild gaat raken: ga die keuzes aan!" Regisseur Brouwer, bekend van haar regie van musicals als Sister Act en The Bodyguard, wil The Sound of Music dan ook een eigentijds karakter geven. "Ik wil Maria tonen als een sterke vrouw. In veel versies is zij vooral een zoet en onschuldig personage, maar het is ook een stevige, vechtlustige tante, hoor. Een knokker! Hoe zij kapitein Von Trapp leert zijn emoties terug te vinden, daar is moed voor nodig. Weinig mensen durven zo tegen hun baas te spreken." Verder ziet Brouwer parallellen tussen The Sound of Music - dat zich afspeelt in de jaren '30 - en de huidige tijd. "Je kunt oorlog nooit een-op-een vergelijken met de coronapandemie van dit moment. De overeenkomst is wel de dreiging die voortdurend boven het bestaan van mensen hangt. De onveiligheid, hoe ga je daar als mens mee om? Omarmen wij vluchtelingen? Mensen die alles achter zich moeten? Dat is voor mij, samen met de hoop die er altijd in het leven is, een van de belangrijke thema's in The Sound of Music. Bovendien kiest de regisseur, conform de tijdgeest, voor een inclusieve aanpak. Brouwer: "Ik hoorde een zwart meisje aan de vooravond van de audities zeggen: 'The Sound of Music? Nou, dan hoefik niet eens auditie te doen...'Dan breekt je hart. We hebben nu een cast in alle kleuren van de regenboog. Oud en jong, groot en klein, dik en dun. Zoals het hoort in een familiemusical." Beleef de meest geliefde musical aller tijden in het AFAS Circustheater Scheveningen. Dagje uit Weekendje weg Films Series Boeken Cursussen BORRELBAG *De ticketprijzen zijn afhankelijk van de datum, tijd en rang en de vanaf prijs geldt zolang de voorraad strekt. Prijzen zijn exclusief transactiekosten en eventuele verzendkosten. Voor alle voorwaarden ga je naar pzc.nl/thesoundofmusic Roy Beusker Fotografie Fotograaf: Benieuwd naar nog meer topdeals? Bekijk het complete aanbod in onze shop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 48