"Het is een eer om weer de rol van een iconische vrouw te mogen spelen.' SPECIAAL VOORJOU Voorwoord Reserveer nu je kaarten op pzc.nl/diana HETL£«J Brigitte Heitzer over hoor rol als Lady Di in de koninklijke musical Diono Zonen 'Dagje uit Weekendje weg Films Series «Boeken 'Cursussen 2 f v Op 1 juli zou prinses Diana 60 jaar zijn geworden. Bijna 24 jaar na haar dood, herinneren we haar nog steeds, misschien wel meer dan ooit, en binnenkort met de koninklijke musical Diana Zonen. Brigitte Heitzer mag de rol van Lady Di vervullen, niet alleen prinses, maar bovenal ook moeder. Weet jij nog waar je was op die bewuste dag, of wat je toen deed? "Ik herinner me het wel nog, maar ik weet niet meer wat ik deed, dus in die zin is mijn herinnering vaag. Wat ik me wel herinner is een soort totale paniek, totale veront waardiging over hoe het was gebeurd. Vooral de afschu welijke verhalen eromheen en dat massale verdriet van de bevolking, om haar dood. Het was zo groots." Je hebt meerdere grote hoofdrollen gespeeld, Marilyn Monroe en Evita bijvoorbeeld, in hoeverre verschilt deze rol met die twee? "Het verhaal zelf, de manier waarop dit verteld wordt, is in die zin anders. Diana was bovenal een moeder, daar klopte haar hele ziel en hart voor, om moeder te zijn binnen die paleiselijke muren. Marilyn, Evita en Diana waren alledrie hele ambitieuze vrouwen, maar Diana was uitermate zacht, heel gevoelig, en introvert. Het is een eer om weer de rol van een iconische vrouw te mogen spelen." Het spelen van zo'n publiek figuur zorgt er ook voor dat men een bepaald beeld of bepaalde verwach ting heeft van de rol, hoe zorg je ervoor dat je hieraan voldoet? "Er hoeft geen gelijkenis te zijn, maar je zoekt meer naar die iconische, typische dingen. Ik ga niet proberen haar zo goed mogelijk te imiteren. Wij hebben onze eigen interpretatie op het script, op wat er is gebeurd. Ik hoop dat het me lukt om voor de première in ieder geval haar te pakken te krijgen, haar gevoel, haar zachtheid, verle genheid, haar zijn." Het verhaal van het Britse koningshuis is al vaker verteld, vooral de afgelopen tijd was de familie hot topic, wat maakt deze musical anders dan alle andere films of series? "Diana Zonen gaat eigenlijk over de familiebanden, de broers en rivaliteit tussen hen en hoe Diana daarop re ageert, wat ze daarvan vindt. We vertellen een verhaal wat nog niet verteld is. We gaan op zoek naar dat diepliggende gevoel, iets wat we allemaal herkennen. Familieruzies, verlies en rouw en alles wat daarmee samenhangt. Wat gebeurt er met je als je als 11-jarig jongetje je moeder verliest? Dit is helaas de realiteit van het dagelijks leven, hier hoef je geen prins of prinses voor te zijn." Diana Zonen, een koninklijke musical over een moeder die vecht voor het geluk van haar kinderen. Rivaliteit, schuld en romantiek, nergens zo meeslepend verteld als Live in het theater. Wat zijn we blij dat we eindelijk weer kunnen genieten van een uitje! Dit is ook goed nieuws voor de live entertainment sector, want dat betekent dat de show- en musicalagenda's weer gevuld kunnen worden. Deze bijlage staat vol met shows om naar uit te kijken, van musicals tot aan klassieke concerten! Kun jij ook niet wachten om weer in de theaterzaal te mogen plaatsnemen? Verzeker jezelf dan alvast van een ticket voor één van deze fantastische producties. Mocht je geen theaterfan zijn, maar er wel graag op uit gaan, blader dan snel door voor nog meer leuke uitjes, zoals dierenparken en pretparken. Diana Zonen Credits: Dario Misja 'Exclusief eventuele (service)kosten. De beschikbaarheid is afhankelijk van datum, tijd en rang. De vanafprijs geldt zolang de voorraad strekt. Voor alle voorwaarden ga je naar pzc.nl/diana.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 46