O 0 Boere blij met Cambuur Schouws elftal opgetrommeld voor duel met profs ZEELAND 11 Spits uit Terneuzen gaat in Leeuwarden weer in eredivisie spelen Kerkhove Stratenloop Boere speelde eerder met FC Twente in de eredivisie, in het seizoen 2017-2018. Na de degradatie en een seizoen in de Keuken Kampioen Divisie, verhuisde de aanvaller medio 2019 naar KFC Uer- dingen. Bij die club speelde hij één sei zoen, op het derde niveau van Duits land. Na een teleurstellende halfjaar bij Türkgücü München, maakte Boere in januari de overstap naar SV Meppen. Met die club degradeerde hij vervol gens uit de Derde Liga. ,,Ik kan niet zeggen dat ik twee slechte jaren heb gehad'', kijkt Boere terug. ,,Het seizoen bij Uerdingen was best aardig, met tien goals in 21 wed strijden plus een paar assists. Maar alles eromheen was vervelend. Het ging er totaal niet professioneel aan toe. Soms moest je 's ochtends weer naar een of ander dorp rijden omdat daar een veld lag waar we op konden trainen. Ik was met een bepaald idee naar Duitsland gegaan en had zelf heel andere ver wachtingen. Buiten de wedstrijden om is het me heel erg tegengevallen.'' Toch maakt hij nu de stap naar een eredivisieclub. ,,Ik had het niet ver wacht, maar er wel op gehoopt'', is Boere eerlijk. ,,Er waren andere opties, ook op het hoogste niveau, maar dan in het buitenland." Dat was geen serieuze optie, omdat Boere en zijn vriendin eerder deze maand hun eerste kindje verwelkomden. ,,Dan is het fijn als je enigszins in de buurt van familie en vrienden woont. Door de coronaperi ode zijn we er ook achter gekomen hoe belangrijk dat is. We wilden graag te- Hhaanr WliË dan IS het g°e rug naar Nederland. Deze kans heb ik met beide handen aangegrepen.'' Met Sam Hendriks, die net als Tom Boere een deel van zijn opleiding bij Ajax kreeg, haalde Cambuur onlangs al een aanvaller in huis. Ze moeten in Friesland de strijd aan gaan om de nummer 9-positie. Op die plek excel leerde Robert Mühren de afgelopen twee seizoenen. De 32-jarige aanvaller was in 66 competitiewedstrijden goed voor 64 goals. Hij heeft het hier fan tastisch gedaan, echt abnormaal'', al dus Boere. Tof en leuk gesprek De transfervrije Mühren besloot on langs om terug te keren naar FC Volen- dam, waarna Cambuur op zoek ging naar nieuw bloed voor de voorhoede. Hendriks (Go Ahead Eagles) werd vastgelegd, gisteren volgde de handte kening van Boere. De aanvaller sprak twee weken geleden met Henk de Jong. De trainer maakte Boere enthousiast. ,,Dat was echt een heel tof en leuk ge sprek'', zegt de spits, die gisterochtend werd gekeurd. ,,Het gesprek liep van zelf. We hebben in het verleden tegen elkaar gespeeld, toen hij trainer van De Graafschap en Cambuur was. Er kwa men nog wat leuke anekdotes op tafel. Deze trainer heeft een goede energie.'' Geen Magdeburg, Zwickau of Halle- scher meer komend seizoen, maar du els met onder meer Ajax, PSV, Feyen- oord, AZ en zijn oude club FC Twente. ,,Het niveau van de eredivisie is fantas tisch'', zegt Boere lachend. ,,Dan moet je niet twijfelen maar zo'n kans omar- men. Ik ben hartstikke blij. Ook omdat ik weet dat alles eromheen weer goed geregeld is. Het gaat er professioneel aan toe en in Duitsland ben ik erachter gekomen dat ik daar veel waarde aan hecht.'' Geen extra druk opleggen Hij weet dat veel mensen verrast zul len zijn door deze overstap. Er zal kri tisch gekeken worden naar Boere, die in het seizoen 2016-2017 met 33 goals in het shirt van FC Oss excelleerde. ,,Toch ga ik mezelf geen extra druk opleggen. Ze weten wat ik kan en hoe ze mij het best kunnen benutten. Het heeft geen zin om geforceerd op zoek te gaan naar goals. De trainer zei het mooi: je hoeft niks, alles mag. Als ik maar een kilo meter of elf loop per wedstrijd, dan is het goed. Dat heb ik wel geleerd in Duitsland, dus daar zal het niet aan lig gen.'' Lokomotiv Zagreb is van 24 juni tot en met 4 juli op trainingskamp in Neder land en België. De tweede club van Za greb - na Dinamo - verblijft in het Bra bantse dorp Bosschenhoofd en speelt drie vriendschappelijke wedstrijden: op 27 juni tegen de Schouwse selectie, op 30 juni tegen Club Brugge en op 4 juli tegen Vitesse. ,,Bij ZSC'62 kregen we afgelopen zondag pas het verzoek ofwe konden oe fenen", vertelt Kasimier Snoek, de assis- tent-trainer van het eerste elftal van de Scharendijkse vereniging. ,,En het liefst speelden ze tegen een regioteam. ZSC is een derdeklasser en ze wilden graag ook wat spelers van een hoger niveau erbij." Binnen twee dagen was de Schouwse selectie weer opgetuigd. Trainer Henk Schouten heeft nu zondag zeventien man tot zijn beschikking, onder wie prof Julius Bliek. Er zal voorafgaand aan het duel twee keer gezamenlijk getraind worden. De laatste keer dat de eiland- ploeg een wedstrij d speelde, was in 2018; FC Dordrecht was toen in Burgh-Haam- stede met 14-1 te sterk. Het duel met Lokomotiv Zagreb be gint om 14.30 uur. ZSC'62 meldt dat de toegang gratis is, maar wil niet de deuren voor iedereen opengooien. De organisa tie wil het bij maximaal 250 toeschou wers houden. Anders zijn de corona maatregelen die ook vanaf zaterdag nog steeds gelden - bijvoorbeeld 1,5 meter af stand houden - niet meer te handhaven. SCHOUWSE SELECTIE woensdag 23 juni 2021 GO 6462 Tennisster Les ley Pattinama- Kerkhove is goed aan de kwalificaties van Wimbledon begonnen. De 29-jarige Zie- rikzeese was in de twee sets te sterk voor de Chileense Da- niela Seguel: 6-4 6-2. Vanwege haar hogere plek op de wereldrang lijst (173ste om 211de) was de Zeeuwse ook favoriet. 3 Door de beper kende corona maatregelen is het niet moge lijk om op korte termijn het jaarlijkse Stra- tenloopcircuit te organiseren. Atletiekvereni ging Dynamica heeft toch drie wedstrijden op de kalender gezet: 28 juli in Zoutelande (3,3 en 9,9 km), 4 augustus de Boulevardloop in Vlissingen (3,8 en 7,6 km) en 11 augustus in Westkapelle (3,8 km en 10 km). Van de drie wedstrij den wordt geen eindklas sement opge maakt. O a (0 'Ik grijp dit met beide handen aan' Na twee jaar in Duitsland te hebben gevoetbald, keert Tom Boere terug op de Nederlandse velden. De uit Terneuzen afkomstige spits is ko mend seizoen weer in de eredivisie te bewonderen, in het shirt van Cambuur Leeuwarden. Boere te kende gisteren een contract voor twee seizoenen, bij de club die af gelopen seizoen kampioen van de Keuken Kampioen Divisie werd. Barry van der Hooft Leeuwarden nreclamewerk eurohotel imaanreclamewerk,n eurohotel eurohotel Hhaanreclamewerk.nl - Tom Boere Tom Boere in het stadion van Cambuur Leeuwarden, waar hij gis teren werd gepresenteerd. privéoto Het Schouws elftal is in allerijl opge trommeld voor een oefenwedstrijd van komende zondag in Scharen- dijke. De tegenstander is dan prof club Lokomotiv Zagreb, de nummer acht van Kroatië. Roeland van Vliet Scharendijke Ml:, ZSC'62 staat in een mooi rijtje met Club Brugge en Vitesse. Dani de Vlieger, Mike de Voogd (beiden ZSC'62), Jesse van der Linden, Sander Bax, Luuk van Vossen, Sven Heijboer, Ramon Janson, Rody Vermue (allen MZC'11), Martijn Dalebout (Brouwers haven), Julius Bliek (clubloos na vertrek bij FC Dordrecht), Ray Kroon (Smitshoek), Julian van Nieuwenhuize, Kenneth Boogerd (beiden Bruse Boys), Jeremy Hubregtse (Kloe- tinge), Simon de Bruine, Wou ter de Jonge (beiden Duive- land) en Nathan van der Neut (FC De Westhoek).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39