Geli kheid Arbeidsmigranten op plek Amac als het aan Borsele ligt Komst van hoge hoteltoren in Goes lijkt stuk dichterbij 2 BOB MAES Column Voor een organisatie die de mond vol heeft over gelijk heid, heeft de Europese voetbalbond Uefa opvallend wei nig met gelijkheid. Zonder een overvloed aan verbeeldingsvermo gen zou je het ook hypocriet kun nen noemen, dat de bond het in de regenboogkleuren verlichten van het voetbalstadion in Mün- chen verbiedt. a change'. Catchy slogan gebruikt de Uefa om discriminatie op basis van huidskleur, gender of seksuele voorkeur te bestrijden. 'Alleen als team kunnen we tegen discrimi natie vechten'. Als u en ik het team zijn, dan is de Uefa de trainer. Een trainer die moet opstappen. Want de tactiek deugt niet. Terwijl het team de tegenstander - discrimi natie - moet aanvallen, laat de Uefa in de achterhoede een gapend gat vallen en krijgt de opponent alle vrijheid. Het lijkt wel matchfixing. Dan kun je als team nog zo veel scoren, je zult de wedstrijd niet winnen als je de ene na de andere tegentreffer incasseert. dicht, want onder druk is alles vloeibaar. Anders kun je het toch niet uitleggen dat het stadion van München niet verlicht mag wor den in de kleuren van de regen boog, om voor de wedstrijd Duits- land-Hongarije te protesteren te gen het anti-homobeleid van pre sident Orbdn. Zien ze niet zitten in Hongarije. De minister van bui tenlandse zaken trok onbe schaamd een vergelijking met Nazi-Duitsland. Politiek en sport mengen? Uitgerekend Duitsland moet toch weten dat je daar niet aan moet beginnen? de Olympische Spelen van 1936 in Berlijn, die Hitler als propaganda middel gebruikte. Opkomen voor homorechten gelijkstellen aan het naziregime, de Hongaren schamen zich er niet voor. En de Europese voetbalbond geeft ze nog gelijk ook. Allianz Arena op een andere dag en een ander evenement wél ver licht mag worden. Want gelijk heid? Dat staat bij de Uefa hoog in het vaandel... De Uefa knijpt een oogje dicht, want onder druk wordt alles vloeibaar DE STELLING Vandaag: Delta-variant in opmars. Draai de versoepe lingen maar terug! Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Boete voor schipper die oproep negeert Eerste Zeeuwse kermis begint volgende week KAPELLE Paree neemt InTec over Bewoners van de aangrenzende Burgemeester Timansweg en de Prins Hendrikstraat vonden in april een aankondiging van het plan in de brievenbus. In gesprek met wet houder Kees Weststrate gaf een af vaardiging al snel aan daar niets voor te voelen. Daarbij werd verwe zen naar het eerdere, mislukte plan uit 2016 om er 300 arbeidsmigran ten te laten wonen. Dat zorgde voor veel ophef en gebeurde uiteindelijk ook niet. Ondanks dat gesprek, en ondanks een enquête van omwonenden (uitkomst: er is geen draagvlak) kan het plan doorgaan, als het aan bur gemeester en wethouders ligt. Voor maximaal vijftien jaar. ,,Er is het één en ander veranderd sinds 2016", zegt Weststrate. ,,Het enorme aan tal waar toen tegenaan gehikt werd is teruggebracht tot maximaal 48 arbeidsmigranten." Volgens de wethouder waren er destijds geen regels over hoe om te gaan met dat soort zaken. Nu zijn die er wel, zowel gemeentelijk als regionaal. Weststrate: ,,Deze huis vesting past daar in." Bijvoorbeeld omdat Borsele de komende tien jaar tweehonderd arbeidsmigranten moet huisvesten. Ook de toene mende vraag naar technisch, ge schoold personeel speelt mee, zegt Weststrate. Akkoord ministerie Om de huisvesting op het Amac- terrein voor vijftien jaar mogelijk te maken moet het ministerie van Binnenlandse Zaken en Konink rijksrelaties nog wel akkoord gaan. Daarvoor vraagt zij op haar beurt een zogeheten verklaring van geen bedenkingen, die de gemeenteraad moet afgeven. Naar verwachting zal die daar deze zomer over debatte ren. Overigens zal morgen waar schijnlijk al gepraat worden over de kwestie. Omwonenden hebben al vast een brief naar de raad gestuurd waarin zij laten weten niet blij te zijn met het besluit van B en W. Pas na die vergadering willen ze daar verder op in gaan, laat een woord voerder weten. De plannen voor een hoteltoren pal naast het huidige hotel (dat daarna goeddeels zal worden afgebroken) bestaan al heel wat jaren. Bij de ge meenteraadsverkiezingen van 2018 was het al onderwerp van discussie. VVD-lijsttrekker Loes Meeuwisse was vóór, CDA-lijsttrekker Derk Alssema tegen. Beide waren toen wethouder, maar zijn inmiddels uit Goes vertrokken om elders burge meester te worden. De afgelopen ja ren was het stil rond het plan, maar naar aanleiding van vragen van GroenLinks en de PvdA geven bur gemeester en wethouders nu open heid van zaken. Inpassen in landschap Het huidige college (bestaande uit wethouders van CDA, VVD en SGP/CU) vindt niet dat een hotel toren van maximaal 54 meter té hoog is voor de omgeving. Wel moet Van der Valk een plan maken om het gebouw zo goed mogelijk in te passen in het landschap. B en W zijn niet bang dat zo'n hoge toren de natuurwaarden in het vlakbij gele gen Poelbos zal aantast. 'Ronduit lelijk' GroenLinks-fractievoorzitter An- dré Alting laat weten een toren van 54 meter buitenproportioneel te vinden. 'Ronduit lelijk', noemt hij het. ,,Die toren ga je straks van kilo meters afstand zien. Eén van de kwaliteiten van Zeeland is het weidse landschap. Dat ga je op deze manier vernachelen." Alting wijst erop dat bedrijven op het toekom stige Bedrijvenpark Deltaweg, naast het hotel, maximaal zestien meter hoog mogen worden, met een uit zondering tot twintig meter op het zuidelijke deel. ,,Dat het hotel iets hoger wordt dan de bedrijven, daar had ik misschien wel mee kunnen leven, maar zeker niet met 54 me ter.'' Het college wijst erop dat het hotel buiten het bestemmingsplan van het bedrijventerrein valt. Dat Van der Valk z'n plannen kan doorzetten, is nog geen zekerheid. Het finale besluit hierover is aan de gemeenteraad. Ook moet nog een procedure worden doorlopen om het bestemminsplan aan te passen, inclusief inspraakronden. Ter ver gelijking: de Goese watertoren is 63 meter hoog, de drie torenflats in Goes-Zuid komen aan zo'n 36 me ter. VEEL HUISEIGENAREN CASHEN OVERWAARDE EN GAAN GOEDKOPER WONEN woensdag 23 juni 2021 'We are the ones that can make De Uefa knijpt bewust een oogje Een duidelijke verwijzing naar De bond heeft besloten dat de Reageer op pzc.nl Gisteren: Oranje komt bij de laatste vier van het EK 1399 stemmen VLISSINGEN Een schipper heeft gis termiddag een boete gehad van de politie omdat hij niet reageerde op een marifoonoproep. Ook hinderde hij een schip op de Wester- schelde. Ook recreanten - het ging om een 're creatieve schipper'- die de Westerschelde op gaan worden geacht een marifoon aan boord te hebben en die ook af te luisteren. Ze kunnen de scheepvaart anders in gevaar brengen. De man kreeg een pro ces-verbaal. KRUININGEN Ze hebben het maanden lang zonder moeten doen, maar Zeeuwse ker misliefhebbers kunnen vanaf volgende week weer hun hart ophalen. Kruiningen is het eerste Zeeuwse dorp waar sinds de lockdown allerlei attracties en kraampjes met typische kermislek- kernijen te vinden zijn. De kermis opent op woensdag 30 juni om 12.00 uur en duurt tot za terdag 3 juli. Ook in Ril land (11-15 augustus), Yer- seke (18-21 augustus) en Hansweert (23-26 sep tember) vinden dit jaar kermissen plaats. Paree uit 's-Heerenhoek is de nieuwe eigenaar van Installatiebedrijf InTec uit Kapelle. Door de overname kan Paree, van oudsher sterk in elektrotechniek, zich nu ook richten op werktuig bouwkundige installa ties. Met het oog op de energietransitie is daar volgens directeur Pieter Paree veel vraag naar. InTec bestaat 25 jaar en telt zo'n 30 medewer kers. Na de overname, die met terugwerkende kracht per 1 januari is in gegaan, werken zo'n 200 mensen bij Paree. Net als andere branche genoten staat het be drijf te springen om nieuwe krachten; mo menteel staan twintig vacatures open. Aanwonenden van het voorma lige Amac-terrein in 's-Heeren- hoek kunnen hoog en laag sprin gen, maar het lijkt er sterk op dat er 48 arbeidsmigranten komen te wonen. Burgemeester en wethouders van Borsele stemden gisteren in met het plan van Prior Group. Michiel Bouwman 's-Heerenhoek De kans dat hotelconcern Van der Valk een hoge hoteltoren kan bouwen in Goes is weer iets toegenomen. Burgemeester en wethouders willen de komst van een toren van maximaal 54 meter en 14 verdiepingen toe staan. Rob Paardekam Goes V EN ALS C»E NIEUWE BEWONERS ER TOCH ACHTER KOMEN BAT ER NO© EEN ZOLBER IS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2