Vastaeroes 22 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Met de samenwerking tussen RTL Nederland en Talpa Network slaan de bedrijven een behoorlijke slag in de mediawereld. Al jaren gaan de geruchten rond. Ook werden er van tijd tot tijd gesprekken gevoerd over samengaan. Nu is het zover. Deze column is speciaal voor alle oude, vast geroeste mannen die deze dagen reageren alsof er iemand een heggenschaar bij hun genitaliën houdt en elk moment een knippende beweging kan maken. Die piepen alsof hun favo riete speeltje wordt afgepakt, iets waar alleen zij recht op hebben. Ik heb het over de nationale discussie die is gestart over wie de NOS wel en niet mag uitnodi gen om aan de bovenmaatse Kees Smit-tuintafel van Sjoerd en Henry mee te praten over voetbal. Voetbal, u weet wel, dat wereldje dat lange tijd trekjes vertoonde waar ze bij de SGP stikjaloers op zijn: alleen mannen waren welkom om het te spelen, om het te verslaan én om er daarna op tv met een ernstig gezicht een bloedserieus hoor college over af te steken, liefst zó saai dat een dode er nog van gaat gapen. Aanleiding voor het debat is het bezoekje van YouTuber Kalvijn aan Studio Europa dit weekend. Ook niet mijn favoriet, maar wat maakt het uit. Hij waagde het om aan Rafael van der Vaart te vragen wat hij in zijn EK-poule moest invullen bij Spanje-Polen. Pure hoon was zijn deel. In de stu dio, op Twitter, bij heel veel mensen thuis. De ergernis was natuurlijk al opgebouwd met de continue aanwezigheid van beroeps-BN'ers als Evi Hanssen en Frank Lammers en een stel vrouwe lijke analisten die er zogenaamd ook geen klap van weten. Vrouwen in het voetbal blijft immers lastig, zelfs in 2021. Ze worden eigenlijk alleen gedoogd als ze hun plek aan de zijlijn kennen en een lekker strak truitje aantrekken, zoals Hélène Hendriks. Benieuwd of ik de dag nog ga meema ken dat zij een volwaardige plek krijgt, aan tafel tussen de mannen van VI. Ze verdient het wel. Ik heb maar een advies voor al die mannen die nu al dagen in paniek zijn. Lieve schatten, wen er maar aan. Als Jack van Gelder en Louis van Gaal op tv hun mening mogen geven over de formatie besprekingen in Den Haag en als van Britt Dekker en Marc-Marie Huijbregts wordt verwacht dat ze serieus antwoord geven op de vraag wat ze van het vaccinatiebeleid vinden, dan mag een Kalvijn ook best meepraten over voetbal. Waar hebben we het over? Een spelletje. Geen wereldwijde pandemie waarbij miljoenen mensen sterven. Gewoon een spelletje. Daar mag iedereen wat van vinden op tv. Zelfs YouTubers. Het is volstrekt ongevaarlijk. Sterker nog, ze bewijzen alle mopperaars in het land een dienst. Kunnen al die Fred Onderbuiken zich weer een avondje superieur wanen, terwijl de Ria's nog een biertje voor ze halen. Overigens bleek de vraag van Kalvijn gezien het gelijkspel van Spanje en Polen helemaal niet zo gek. Maar daar hoor je de heertjes dan weer niet over. Die voelden natuurlijk die heggenschaar prikken. Quote van de dag Ik eet veel meer dan iedereen denkt, ook gewoon Kinder Bueno's Festival Blof in Ahoy Duncan in Hot 100 SAMENWERKING MEDIAGIGANTEN ver bedragen is niets bekend, maar naar ver luidt zou RTL in het nieuwe be drijf 70 procent van de aandelen bezitten, tegen 30 procent van Talpa. De omzet van het nieuwe bedrijf wordt, gezien de cijfers van 2020, ge schat op zo'n 909 miljoen euro. Met de samenwerking willen RTL en Talpa de concurrentiestrijd aangaan met de (internationale) mediabedrij ven als Google, Facebook en (vooral) streamingdiensten als Netflix, HBO en Viaplay. ,,Wij denken nog beter te kunnen investeren in Nederlandse content. Dat dat het verschil gaat ma ken, ook naar de toekomst toe, naar de internationale spelers. Je moet de sprong voorwaarts maken, over je ei gen schaduw heen stappen. We wil len ervoor zorgen dat er een gezond medialandschap overblijft. Ten aan zien van het Nederlandse palet van zenders houden we alles zoals het is'', zegt Sven Sauvé, ceo van RTL Ne derland en straks de nieuwe topman van het bedrijf, waarvan de naam nog niet bekend is. Ook naar de be gindatum is het nog gissen, maar de start van het nieuwe televisieseizoen (eind augustus) komt waarschijnlijk te vroeg. De samenwerking levert bovendien synergievoordelen op, stelt Sauvé. ,,Meer geld om te investe ren, en John de Mol met zijn prach tige nieuwe creatieve ideeën.'' Het nieuws komt op een moment dat de laatste tijd juist de geruchten gingen dat RTL Group, het moeder bedrijf, mogelijkheden zou onder- zoeken om enkele Europese bedrijfs onderdelen, zoals RTL Nederland, af te stoten. Overigens moet de Autori teit Consument Markt (ACM) de deal nog wel goedkeuren. Pas als zij een akkoord geven, kunnen de nieuwe partners plannen gaan ont wikkelen. SBS is sinds 2011 in handen van het Talpa van John de Mol, die kocht het in eerste instantie samen met Sa- noma. In 2017 verkocht dat bedrijf de televisiezenders aan de mediamag naat. Daarmee werd hij 100 procent eigenaar van SBS6, Veronica, Net5 en SBS9. In 2019 haalde De Mol een aan tal presentatoren weg bij RTL, onder We willen ervoor zorgen dat er een gezond media landschap overblijft wie zijn zus Linda die creatief direc teur werd bij Net5. Door de corona crisis trad zij begin dit jaar weer te rug. Behalve zijn zus kwamen ook zoon Johnny, Wendy van Dijk en Gordon. Alle zenders blijven in principe be staan, waardoor het nieuwe media bedrijf zeven zenders telt: RTL 4, RTL 5, RTL 7, RTL Z SBS6, Veronica, Net5. De radio-inbreng komt van Talpa met Radio 538, Veronica, Sky Radio en Radio 10. Het productiehuis van John de Mol, Talpa Entertain- - Sylvie Meis vertelt in Beau Monde dat mensen een verkeerd beeld van haar hebben. woensdag 23 juni 2021 GO MUZIEK Concert at Sea kon niet door gaan en daarom organiseert Bl0f, de drij vende kracht achter het festi val, een alterna tief op 13 no vember Ahoy. Bl0f treedt zelf op, naast onder meer Racoon, Suzan Freek, en Maan. MUZIEK Duncan Lau rence heeft in de Billboard Hot 100 zijn hoogste positie bereikt. Arcade steeg twaalf plaatsen naar 74. De zan ger staat nu tien weken in de lijst. Laurence is de eerste songfes tivalwinnaar in 45 jaar die Hot 100-lijst staat. 3 "U 0) A 'Die sprong Dennis Jansen Hanneke van Houwelingen Mark den Blanken 44 —Sven Sauvé, ceo van RTL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22