ooit weggooien zo'n pop.,,^ JOL Anders eten in coronatijd Na affaire-Omtzigt leek zijn rol uitgespeeld, nu is hij aan zet Zeeuws-Vlaanderen EK VOETBAL Programma vandaag Donyell Malen ruikt zijn kans in de spits van Oranje Poppen in Zeeuwse klederdracht die op de vuilnisbelt belanden. Eeuwig zonde toch. Mieke lapt de afgedankte poppen maar wat graag op en roept mensen op ze aan te bieden aan de Stichting Zeeuwse Klederdracht. ,,Zo kunnen we een traditie in leven houden'', zegt de Goese. Vooral jongeren gooiden eetpatroon radicaal om »P5 Dat de formatie zo lang duurt, pakt vooralsnog uit in het voordeel van Rutte. Zijn rol leek in de nacht van 1 op 2 april uitgespeeld, toen bleek dat hij had gelogen over de toe komst van Kamerlid Pieter Omt- zigt. Rutte beloofde zijn 'stinkende best' te gaan doen om het vertrou wen terug te winnen, maar ont moette in de weken erna vooral vij andigheid. Maar nu moet hij samen met D66-leider Sigrid Kaag de formatie redden. Vandaag stemt de Tweede Kamer - die Rutte in april nog wilde wegsturen - in met een voor stel van informateur Mariëtte Ha mer om hem en Kaag een 'docu ment op hoofdlijnen' te laten schrijven. Dat moet het begin vor men van een nieuw regeerakkoord, waar andere partijen zich bij kun nen aansluiten. Het maken van het document zal enkele weken duren, ingewijden denken zelfs nog langer. Daarna ne men partijen vakantie waarna de formatie half augustus 'nu echt' moet beginnen. Hoewel de vorming van een nieuw kabinet bijna honderd dagen na de verkiezingen nog geen milli meter lijkt opgeschoten, markeert de veranderde positie van Rutte toch dat er beweging in zit. De kans op een vierde kabinet-Rutte leek verkeken nadat vrijwel alle partijen hun vertrouwen in hem hadden opgezegd. Hij kon geen leiding ge ven aan een nieuwe coalitie. Maar 0 Rutte laat al weken merken dat hij geen haast heeft met de kabinetsformatie tijd heelt alle wonden, ook in Den Haag. ,,Mijn indruk is dat dat is weg geëbd'', zegt Hamer over de ver trouwenscrisis rond Rutte. Dat de formatie nog steeds muurvast zit, komt doordat partijen het niet eens kunnen worden over wie met wie een nieuw kabinet moet vormen. Niet omdat Rutte er nog zit namens de VVD. Andere partijen zijn over hun bezwaren heengestapt. Zo zei ChristenUnie-leider Segers on langs ineens dat hij zijn blokkade voor Rutte 'niet persoonlijk' had bedoeld. Rutte laat al weken merken dat hij geen haast heeft bij het vormen van een kabinet. Hij hoopt dat de tijd hem nog meer helpt door ook de wederzijdse afkeer tussen D66 en ChristenUnie weg te nemen. Als dat gebeurt, komt er dit najaar als nog een kabinet van zijn voorkeur: een voortzetting van het huidige kabinet van vier partij en: met Mark Rutte als premier. P8 19°C zon Ook voor het laatste Zeeuwse nieuws Jaargang 263 Nieuwsmedia 18.00 uur Groep E Slowakije-Spanje 18.00 uur Groep E Zweden-Polen 21.00 uur Groep F Portugal-Frankrijk 21.00 uur Groep F Duitsland-Hongarije Rutte heeft voordeel bij langdurige formatie ZEELAND 2 □e bijlage van vandaag De vertrouwenscrisis rond pre mier Mark Rutte is 'weggeëbd'. Hij kan nu zelf gaan bouwen aan zijn vierde kabinet. Hans van Soest Den Haag Wolken en pzc.nl De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1