'Aanpak van Hof te Zandeplein rommeltje' Open, modern dienstengebouw blikvanger van sluizencomplex Betere verlichting voor atletiekbaan 6 Adviesbureaus ingehuurd voor stevige impuls binnenstad De eerste fase van hun onderzoek is afgerond. Medewerkers van Kui perCompagnons en Twynstra- Gudde hebben met tal van mensen en organisaties gesproken die be trokken zijn bij de binnenstad en bij de aansluitende winkelgebie den, de Axelsestraat en de Kenne- dylaan. Ook zijn straatinterviews afgenomen met bezoekers van de binnenstad en winkelcentrum Schuttershof. Nieuw elan De algemene conclusie is dat een serieuze investering in de Terneu- zense binnenstad nodig is, en dat 'we het niet gaan redden met kleine, losse projectjes'. 'Nieuw elan en vertrouwen zijn noodzake lijk', wordt daaraan toegevoegd. Praktisch zou dit onder meer moe ten betekenen: een verkleining van het winkelhart, met minder leeg stand en een gezelliger sfeer; duide lijker wandelroutes vanaf de Ken- nedylaan naar de Terneuzense bin- nenstad en door de binnenstad richting de 'unieke' Scheldeboule- vard; meer groen; en betere fiets- verbindingen. Kunst en cultuur moeten ook een accent krijgen. Veel aandacht verdient voorts, volgens KuiperCompagnons en TwynstraGudde, een opwaardering van woonstraten in met name de Raadsliedenbuurt, met straten als de Donze Visserstraat, de Tholens- straat en de Van Bovenstraat. Er is, aldus beide bureaus, meer variatie gewenst en er ligt 'te veel nadruk op goedkope woningen'. De gemid delde leeftijd van binnenstadbewo ners is vrij hoog. Voorgesteld wordt daarom het wonen aantrekkelijker te maken voor nieuwe doelgroepen als jongeren en starters. Wat allereerst moet veranderen, is de beeldvorming over de Terneu- zense binnenstad, stellen de onder zoekers. De nadruk ligt nog te veel We gaan het niet redden met kleine, losse projectjes, een serieuze investering is nodig op de negatieve kanten, terwijl er zeker aan de randen van de binnen stad al veel gebeurt, zoals de bouw van appartementencomplex Kam panje op de Kop van de Noordstraat met eronder een nieuwe biblio theek, nieuwbouw aan de Nieuw- straat-Zuid en de komst van Resi dentie Veerhaven aan de Schelde- kade. Een lange termijnstrategie is no dig, aldus KuiperCompagnons en TwynstraGudde, waar iedereen ook aan vasthoudt. Wethouder Van Hulle is het daar helemaal mee eens. Begin december moet er een totaalplan voor de binnenstad lig gen. De uitvoering ervan zal niet van vandaag op morgen gebeuren, onderkent Van Hulle. ,,Maar er is in Den Haag en Brussel geld voor dit soort projecten. Die kans moeten we grijpen." De Koch Adviesgroep Terneuzen tekende voor het ontwerp in sa menspraak met het Terneuzense sleep- en bergingsbedrijf Multra ship, de belangrijkste gebruiker. Gekozen is voor een modern, open gebouw met weinig tierlantijn. De grote raampartijen springen in het oog. Een prachtig uitzicht over de Ruim tweehonderd mensen geven project Nieuwe Sluis 8,8 als rapportcijfer Westbuitenhaven direct aan de Westerschelde, net buiten het slui- zencomplex, is gegarandeerd. Onlangs is begonnen met de fun dering, waarvoor in totaal 156 schroefpalen tot minimaal 26 meter in de grond worden geboord. De werkmethode is trillingsvrij. De oplevering van het pand (100 meter lang, 20 meter breed) is halverwege volgend jaar gepland. Naast Multra ship zullen er in elk geval een on derdeel van Rijkswaterstaat, sleep- bedrijf Boluda (voorheen Kotug- Smit) en de Koninklijke Mare chaussee onderdak vinden. Pluim op de hoed Het projectteam Nieuwe Sluis kan zichzelf ondertussen een pluim op de hoed steken. De afgelopen twee maanden is voor de derde keer een omgevingsonderzoek gehouden, over hoe de bouw van de Nieuwe Sluis en de informatievoorziening erover worden ervaren. Ruim tweehonderd mensen gaven een rapportcijfer waarmee menig een graag thuis zou willen komen: gemiddeld 8,8. Goed scoort dat het megawerk nauwelijks hinder geeft. Het projectteam dekt zich al vast in voor een lager cijfer volgend jaar, door erop te wijzen dat dan wegen moeten worden omgelegd. Na sloopwerkzaamheden aan het plein vorig voorjaar blijft het te lang stil, vindt ze. ,,En dan zijn er ook nog grote bergen grond op het terrein gestort, het lijkt wel Oos tenrijk, maar dan lelijker." De bewoonster van het Hof te Zandeplein is niet de enige die ongeduldig wordt. Voorzitter Ro bert Asselman van de dorpsraad Kloosterzande deelt haar gevoel. Hij haalt een citaat aan van een wethouder op een dorpsraadver gadering: 'Een broedende kip moet je niet storen'. ,,Maar het duurt wel erg lang." Daar is een duidelijke reden voor: het terrein waarop gebou wen van landbouwmechanisatie- bedrijf Weemaes stonden, is Een veel betere verlichting én nog goedkoper in gebruik ook, de atle tiekbaan in Hulst krijgt het. De oude gaat al zo'n dertig jaar mee. De baan is het thuishonk van atletiekvereniging RKHAV. Het is een prachtige accommodatie die nieuw is aangelegd in 2001. De toplaag van de baan is drie jaar ge leden nog vervangen. Alleen de verlichting voldoet niet meer. Die geeft te weinig licht om 's avonds technische nummers te trainen. Sportaccommodaties moeten bo vendien verduurzamen. Dat kan door de huidige ver- zwaarder vervuild dan eerder on derzoek uitwees. Asselman is niet verrast. ,,We hebben daarop ge wezen, maar de gemeente was er vrij laconiek over." B en W van Hulst willen nu tonnen extra uittrekken voor sa nering. De gemeenteraad beslist er 15 juli over. Woordvoerster Mi- caëla Boone: ,,Dan kan een plan ning worden gemaakt en kunnen we bewoners goed informeren." En de 'bergen' grond? ,,Het is schone grond die over was van an dere werkzaamheden. Die kan in Kloosterzande prima worden ge bruikt", aldus Boone. Sloop Een nieuwe invulling van het Weemaes-terrein is bekend. Er komen 23 levensloopbestendige huizen van Woongoed. Een vol gende fase is sloop van onder meer de brandweerkazerne, maar moet daarvoor is nog geen andere plek. Verhuizing van de super markt in Kloosterzande naar het plein, waarvan sprake was, is niet meer aan de orde. lichting te vervangen door led verlichting. Leverancier Oosten dorp heeft daarvoor aan stichting Invictus die meerdere sportvoor- zieningen in Hulst beheert, een offerte gedaan: acht nieuwe licht masten met zestien sportveldver- lichtingsarmaturen a ruim 84.500 euro. B en W van Hulst zijn bereid 54.000 euro bij te dra gen, Invictus legt 5800 euro bij en via een landelijke subsidierege ling is ruim 25.000 euro toege zegd. De Hulster gemeenteraad be slist er 15 juli over. Na de aanleg voldoet de Hulster baan aan de eisen voor clubkampioenschap pen op laag niveau. dinsdag 22 juni 2021 Oppepper centrum Terneuzen Als de tijd ooit rijp is geweest om de Terneuzense binnenstad een stevige impuls te geven, dan is het de komende jaren. Wet houder Frank van Hulle is daar van overtuigd. Twee landelijk bekende adviesbureaus, Kuiper Compagnons en Twynstra- Gudde, zijn ervoor ingehuurd. Harmen van der Werf Terneuzen - Adviesbureaus Voor de bouw van de Nieuwe Sluis in Terneuzen is op het slui- zencomplex heel veel afgebro ken. Een ware kaalslag heeft er plaatsgevonden, maar niet ge treurd. Er komen gloednieuwe blikvangers voor terug, waarvan het toekomstige dienstenge bouw er zeker één zal zijn. Harmen van der Werf Terneuzen ,,Het is een rommeltje en de ge meente laat maar niks weten." Nel Evers-Kempers, bewoon ster van een appartement aan het Hof te Zandeplein in Kloos- terzande, is het beu. Harmen van der Werf Kloosterzande Harmen van der Werf Hulst Impressie van het nieuw dienstengebouw aan de Westbuitenhaven aan de noordzijde van het Terneu- zense sluizencomplex. impressie koch, ae architecten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 70