OZCAN AKYOL Dubai geen veilige schuilplaats meer voor criminelen 6 Onze afrekencultuur is hard en meedogenloos koopjedeal.nl) Deals geldig tot vanavond 23:59: koopjedeal.nl/alle-deals of scan de QR-Code Column farmaceut, die later zijn leverings beloftes niet nakomt, is dat bot weg domme pech. En zo kunnen we de hele coronacrisis ontleden, van begin tot eind, wanneer dat laatste punt dan ook moge aan breken, want een opleving in het najaar is niet ondenkbaar. In ieder geval past het bij een ontwikkeld land om telkens af te wegen of de virologen, epidemi ologen en politici zuiver waren in hun intenties. Als dat niet het geval was, na reconstructies en onderzoek, kunnen we pas praten over schuld en boete. We moeten waken voor generalisaties en ver gelding. Er is geen enkel land op de wereld waar de overheid géén fouten gemaakt heeft. Op som mige plekken waren ze alleen lakser dan elders - kijk naar het drama in Brazilië. Dat soort wanbestuur verdient sancties. Onwetendheid is geen zonde. Topcrimineel Ridouan Taghi hield zich schuil in een villa in de hoofdstad van Dubai, tot hij in 2019 werd opgepakt door de poli tie van het emiraat. Doordat hij door de autoriteiten tot ongewen ste vreemdeling werd verklaard, kon Taghi naar Nederland wor den overgebracht. In de toekomst moet het mak kelijker worden dergelijke crimi nelen naar Nederland te brengen, maar ook om hen op te sporen en aan te houden, schreef demissio nair minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid gister middag aan de Tweede Kamer. In de verdragen worden afspraken gemaakt over het verhoren van verdachten, getuigen en slachtof fers, het onderzoeken van bank- rekeningen en het in beslag ne men van goederen of winsten uit bijvoorbeeld drugshandel. De af spraken maken wederzijdse hulp in strafzaken en de aanpak van criminele geldstromen mogelijk. Volgens de CDA-bewindsman zijn de afspraken 'cruciaal' in de aanpak van de georganiseerde on dermijnende criminaliteit. ,,Al- leen zo sluiten we het net om cri minelen die nog denken zich schuil te kunnen houden door simpelweg de grens over te gaan iöe afspraken maken wederzijdse hulp mogelijk en hun met misdaad verkregen geld weg te sluizen naar andere landen.'' Binnenkort worden de bilate rale verdragen, waarover jaren is onderhandeld, ondertekend. Na de zomer worden de verdragen ter goedkeuring aan het parle ment voorgelegd. Het nieuws zal een schokgolf teweegbrengen bij veel crimine len die zich veilig wanen in Du bai. Na het hacken van vier grote cryptoaanbieders is dit voor hen opnieuw een stevige klap. Op de laatste persconferen tie van het kabinet hoor den we mooie berichten over de nabije toekomst; komend weekend zijn we verlost van de meeste coronamaatregelen. De opluchting bij sommigen was aan leiding voor chagrijn bij anderen. Want hoezo verkeerde 'het volk' plotseling in een hosannastem ming? In de weekendkranten viel terecht te lezen dat er grote mis standen waren tijdens het bestrij den van de pandemie, variërend van inadequaat politiek bestuur tot medisch wanbeleid in de regu liere zorg. Er zal ongetwijfeld, over een paar jaar, een grondig onder zoek komen naar wat onze macht hebbers nu precies hebben gedaan, misschien in de vorm van een parlementaire enquête. Want dat ze er zo nu en dan faliekant naast zaten, hebben ze inmiddels zelf al een paar keer ruiterlijk toegegeven. En toch, en toch, de sfeer die nu dreigt te ontstaan, zou ieder beschaafd mens zorgen moeten baren, want ons afreken- cultuurtje is hard en meedogen loos. Het grootste probleem daar- van laat zich nu al aanzien: het lukt criticasters niet een onder scheid te maken tussen moedwil en misverstand. Om het concreet te maken: een ministerie dat tegen beter weten in, ondanks nega tieve adviezen, mondkapjes af neemt van een of andere oplichter die zich als filantroop vermomt, heeft duidelijk op dat punt ge faald. En dat zou gepaste gevolgen moeten hebben. Maar als het rijk op tijd miljoe nen vaccins inkoopt van een Britse Adviesprijs: €T79#9 Vanaf Adviesprijs: -€44^>9" Adviesprijs: -€39^9" Adviesprijs: €459£9~ Adviesprijs: -€59^>9~ Comfortabele Ligstoel met Hoofdkussen Volledig verstelbaar: ook te gebruiken als tuinstoel Ideaal voor het lezen vari een boek oF om lekker bij te kleuren De stoel is inklapbaar en neemt daardoor nauwelijks ruimte in Mach3, Mach3 Turbo of Fusion scheermesjes! Zomer Beddengoed Pakket: 2 Hoofd kussens Dekbed in verschillende maten Krachtige Elektrische Onkruidbrander van Wolfgang Germany 2000W Robuuste Stalen Tuinbank Weerbestendig en Super Comfortabel! Door zijn zwarte kleur is deze tuinbank heel stijlvol Gemaakt van metaal, een echt robuuste bank Luxe XXL Zweefparasol met een diameter van 3M dinsdag 22 juni 2021 GO ^0 @OzcanAkyol osanna Zware criminelen uit Neder land kunnen zich niet langer verschuilen in het emiraat Dubai. Nederland sluit twee verdragen met de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). Daarmee wordt het voortaan mogelijk verdachten aan Nederland uit te leveren. Hanneke Keultjes Yelle Tieleman Den Haag vanar slechts: Nu slechts Nu slechts VanaF slechts EXTRA COOL V V r ONKRUID STERFT AF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6