Sprintfenomeen Cavendish maakt rentree in de Tour J0rgensen vertrekt na vijf jaar bij Feyenoord Transgender op Spelen 9 van Max Verstappen op de wereldtitel En nu reist de Formule i meteen door naar Oostenrijk voor een dubbele race op de Red Bull Ring. ,,Nu het is gelukt op een Merce- des-baan, zou het daar zéker moe ten lukken. Gaaf dat je daar nu op deze manier naartoe reist. Er is nog niets gewonnen natuurlijk. Twee rondes voor het einde lag Mercedes zondag nog op kop. Maar ze hebben hetzelfde spul nu. En we hebben altijd geroepen dat Max dan beter is. Hij gaat wereld kampioen worden, ik zie het aan zijn stijl, zijn volwassenheid. Iedereen in dat team proeft een kans, dan gaat de accelerator erop, wordt er meer geïnvesteerd en zet iedereen die extra stap.'' Missertje Onderschat niet hoe zwaar het nog wordt de komende maanden, zegt coureur Jeroen Bleekemolen. ,,Het is zo close tussen deze teams, dat je er elke keer weer bovenop moet zitten qua strategie. Een missertje kan een keer gebeuren, zeker als je constant op de limiet rijdt, dat hebben we bij Hamilton ook gezien. Zo'n foutje als Max had in bocht 1, kan grotere gevol gen hebben dan zondag. En een FORMULE 1 Ik zie Mercedes maar één ding doen: in paniek raken. Ze staan onder heftige druk nul-resultaat is duur. Telkens fout loos zijn, is mentaal heel zwaar.'' Verder ziet Bleekemolen geen beren op de weg. ,,Je kunt een keer domme pech hebben, maar met de betrouwbaarheid zit het goed bij Red Bull en Honda, en bij Merce des ook trouwens. Qua ontwikke ling van de auto ga je in dit seizoen geen grote stappen meer maken, je vindt niet eens ergens een halve seconde.'' Dan is de voorsprong van twaalf punten voor de Nederlander 'wel lekker'. ,,Het is een halve racezege. Als er een keer wat gebeurt, is het te repareren. Nu een achterstand hebben is uiteraard minder pret tig, dan voel je meer druk. Maar dit circuit in Frankrijk vertekent niet, zoals de stratenraces in Monaco en Azerbeidzjan kunnen doen. Paul Ricard lijkt veel meer op alles wat er nog komen gaat. Dus dat geeft veel vertrouwen. Het ligt enorm dicht bij elkaar, een aantal secon- detjes over een hele race. Maar Max was echt snel in Frankrijk. Hij maakt weinig fouten, het team ook, het hele pakket klopt. Het ziet er heel goed uit. Als je me nu 100 euro geeft, zou ik het zonder twij fel op Verstappen zetten.'' Cavendish won al dertig etappes in de Tour. Alleen Eddy Merckx won er meer (34). De sprinter neemt de plek in van Sam Ben nett. De Ier, die vorig jaar in Parijs de slotetappe op de Champs-Ély- sées won en als winnaar van het puntenklassement de groene trui mee naar huis mocht nemen, heeft een knieblessure. Cavendish mag daarom voor het eerst sinds 2018 weer eens de Tour rijden. De wereldkampioen van 2011 keerde eind vorig jaar terug bij Deceuninck - Quick-Step, de Bel gische ploeg van manager Patrick Lefevere, na een aantal teleurstel lende seizoenen zonder overwin ningen. In dienst van zijn oude ploeg boekte 'Cav' in 2021 al vijf etappezeges. ,,Ik grijp deze kans met beide handen aan'', aldus de Brit. ,,Ik ben heel blij dat ik met Deceuninck - Quick-Step terug keer in de Tour, al spijt het me heel erg voor Sam. Ik heb enorm veel affiniteit met deze wedstrijd, waaraan ik prachtige herinnerin gen heb.'' Wereldkampioen Julian Ala- philippe is de kopman van de ploeg. De 29-jarige Fransman won vorig jaar de tweede etappe en i reed daarna enkele dagen in de gele trui. In 2019 droeg Alaphi- lippe het geel veertien aan. Hij eindigde toen als vijfde. De broers Danny en Boy van Poppel gaan voor de tweede keer samen naar de Tour de France. De zoons van oud-topsprinter Jean- Paul van Poppel behoren tot de se lectie van de Belgische ploeg In- termarché-Wanty-Gobert. Niki Terpstra heeft geen plek gekregen in de Tour-ploeg van To- talEnergies. De 37-jarige Noord Hollander kon vorig jaar niet meedoen als gevolg van een zware valpartij. Nu geeft de teamleiding de voorkeur aan acht andere ren ners. Vrijwel alles is anders bij de Franse ploeg in vergelijking met vorig jaar, toen het team nog Total Direct Énergie heette. J0rgensen speelde sinds juni 2016 voor Feyenoord. Hij was vaak ge blesseerd, maar scoorde toch meer dan vijftig keer. De Deen had in zijn eerste seizoen met 21 compe titietreffers een belangrijk aandeel in de landstitel die Feyenoord be haalde. ,,Hij heeft aangegeven dat hij een nieuwe uitdaging zoekt en wil graag weg. Ik heb dat ook dui delijk van hemzelf gehoord. Van mijn kant ben ik dan ook duidelijk geweest naar hem en heb gezegd dat ik met de andere jongens in de selectie doorga'', zei Slot na zijn eerste training bij de Rotterdamse club. J0rgensen ontbrak gisteren op die training. ,,Ik kan nu nog niet zeggen of we een nieuwe spits ha len. Dat zal de komende weken moeten blijken als we wat verder in de voorbereiding zijn. Qua aan tal zitten we best goed in de spe lers voor die positie'', aldus Slot. dinsdag 22 juni 2021 GO mentaal zwaar' WK-stand (na 7 van 23 GP's) Coureurs Constructeurs 1. Verstappen 131 1. Red Bull 215 2. Hamilton 119 2. Mercedes 178 3. Pérez 84 3. McLaren 110 4. Norris 76 4. Ferrari 94 5. Bottas 59 5. AlphaTauri 45 6. Leclerc 52 6. Aston M. 40 7. Sainz jr. 42 7. Alpine 29 8. Gasly 37 8. Alfa Romeo 2 9. Ricciardo 34 9. Williams 0 10. Vettel 30 10. Haas 0 -Tom Coronel ROTTERDAM De Britse wiel renner Mark Cavendish keert na drie jaar terug in de Tour. De- ceuninck - Quick-Step heeft de 36-jarige sprinter opgenomen in de selectie voor de Ronde van Frankrijk, die zaterdag in Bretagne begint. ""s 2016: Cavendish als viervou dig ritwinnaar in de Tour. foto anp WELLINGTON Transgender- atlete Laurel Hubbard voelt zich 'dankbaar en nederig' na haar selectie voor de olympi sche ploeg van Nieuw-Zee- land. Dat schrijft de atlete in een verklaring. Hubbard zal meedoen op het onderdeel ge wichtheffen. Voorzitter van het comité Kereyn Smith spreekt van 'een historisch moment voor de sport en voor het Nieuw-Zeelandse team'. De 43- jarige Hubbard nam deel aan mannenwedstrijden voordat ze in 2013 van geslacht veran derde en wordt voor zover be kend de eerste transgender die uitkomt op de Spelen. Haar deelname is mogelijk omdat het bestuursorgaan van het ge wichtheffen eerder de kwalifi catie-eisen voor Tokio heeft aangepast en ze aan alle kwali ficatiecriteria voor transgende- ratleten voldoet. ROTTERDAM De Deense spits Nicolai J0rgensen zal niet meer voor Feyenoord uitkomen. Hij heeft de clubleiding, inclusief de nieuwe trainer Arne Slot, la ten weten dat hij naar een an dere club wil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 61