Andere lay-out voor meer spektakel tijdens slotrace 8 Insiders geven aan wat er nog mis zou kunnen gaan in de jacht Na zijn voortreffelijke overwinning in Frankrijk lijkt Max Verstappen (23) de favoriet voor de titel. Maar het seizoen duurt nog lang. Welke beren kunnen er nog op zijn weg komen? KIPMVn l ui Van de Donk kiest voor Lyon Utrecht heeft Jansma binnen FLITSEN De thuiswedstrijd van PSV tegen Galatasaray in de tweede voorronde van de Champions League wordt gespeeld op woens dag 21 juli. In Eindhoven zijn 35.000 toeschouwers toegestaan. Ajax heeft in de voorbe reiding op het nieuwe sei zoen een oefenwedstrijd tegen Bayern München ge pland. De Amsterdamse ploeg speelt op 24 juli in de Allianz Arena. GP VAN ABU DHABI Toegegeven, al na het einde van het vorige seizoen - waarin Lewis Hamilton tamelijk onbedreigd naar zijn zevende wereldtitel reed - was Tom Coronel vastberaden: in 2021 wordt Max Verstappen kampioen. Na zeven races leeft dat idee bij veel fans en volgers. Maar met nog vijftien races op de agenda, in een sport waar je een aantal zaken niet onder controle hebt, is het natuurlijk nog geen gelopen koers. ,,Toch zie ik maar één manier waarop het niet lukt'', zo zet Coro nel opnieuw hoog in. ,,Grote tech nische mankementen. Uitvallen, uitvallen, uitvallen. Dat is killing. Zie Azerbeidzjan. Tel de punten die Max daar miste er nog eens bij op. Dat zegt wel iets.'' Oh, en dan nog een dingetje. ,,Pas op met te veel zelfvertrouwen, dat kan juist fout gaan. Maar Max is geen bra- vouremannetje. Een Verstappen praat pas met een resultaat, niet al leen op basis van een goed gevoel. Dat is meer Coronel-praat.'' Verstappen is geen robot, zag Coronel na die eerste bocht op Circuit Paul Ricard. ,,Bij zo'n wie- beltje denk ik: gelukkig, hij is ook maar een mens. Maar over de boordradio ademt Max rustig uit, die Pentium 10 in zijn hoofd straalt een bepaalde rust en ver trouwen uit. Daar word ik rustig van, maar het hele team ook.'' En dan Mercedes. ,,Die zie ik maar één ding doen: in paniek raken. Lewis Hamiton, Valtteri Bottas, Toto Wolff. Ze wijzen naar vleugeltjes van Red Bull, besteden aandacht aan de verkeerde dingen. Ze staan onder heel heftige druk, kijk maar naar dat gevloek van Bottas en de twijfel van Hamilton.'' dinsdag 22 juni 2021 VOETBAL Daniëlle van de Donk (29) maakt een top- transfer in het Europese vrouwenvoetbal. De num mer 10 van Oranje verhuist van Arsenal naar Olympi- que Lyon, dat de afgelopen vijf jaar de Champions League won. Dit jaar bleef Lyon steken in de kwartfi nales. Van de Donk speelde sinds 2015 bij Ar senal, waarmee ze in 2019 kampioen van Engeland werd. 'Ik ben klaar voor de volgende stap, trots om voor deze geweldige club te gaan spelen', meldt de Brabantse op Twitter. De 114-voudig international van Oranje (28 goals) tekende voor twee jaar. VOETBAL FC Utrecht heeft de toetreding van Kees Jansma (foto) tot de raad van commissarissen be krachtigd. De bijna 74-ja- rige sportjournalist treedt per 1 augustus toe tot de rvc, die dan uit vijf leden bestaat. Jansma werkte decennialang als sportjour nalist. Tussen 2004 en 2014 was hij perschef van het Nederlands elftal. Jansma leerde Van Seume- ren afgelopen jaren goed kennen, omdat hij betrok ken was bij het maken van een documentaire over FC Utrecht. Jansma stopt met zijn werk voor de televisie. De Nederlandse volley ballers hebben in de Nati ons League ook verloren van Canada. De ploeg van bondscoach Roberto Piazza, die eerder op de dag zijn contract verlengde tot en met het WK van 2022, ging in de Italiaanse stad Rimini met 3-0 onder uit: 25-16 25-16 25-19. Het betekende de elfde neder laag in dertien duels. 'Telkens foutloos zijn, is ROTTERDAM Het droomscenario voor de Formule 1: een titelstrijd die pas in december wordt beslist, bij de laatste race van het jaar in Abu Dhabi. Dat circuit staat al leen niet bepaald garant voor een spectaculair slotstuk van het seizoen. Door de lay-out was inhalen er de afgelo pen twaalf edities lastig en werden sommige races als uiterst saai ervaren. ,,We hebben geluis terd naar de fans, toeschouwers, cou reurs en de FIA'', zei een woordvoerder in een videoconferen tie. ,,We gaan deze zomer werken aan een paar serieuze wijzigingen van het circuit, om inhalen en racen met de wielen bijna tegen elkaar mogelijk te maken. We willen een snellere race met meer spektakel. En hopelijk komt het in het kampioen schap aan op de laatste race bij ons in Abu Dhabi.'' In de Verenigde Ara bische Emiraten zul len de tribunes bij de grand prix voor on geveer dertig pro cent mogen worden gevuld. Dik twee weken geleden had Verstappen in Bakoe nog een uitval- beurt vanwege een klapband. foto epa Arjan Schouten Rik Spekenbrink Le Castellet Max Ver stappen met vlak achter zich Lewis Hamilton tij dens de GP van Frankrijk. FOTO AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 60