3T*st 1 Oostenrijk volgt Oranje, Oekraïne in wachtkamer 3 wordt nog omgeven door vraagtekens OPRAPPORT Voorspelling van de dag Zeges 6 Maarten Stekelenburg 6,5 Denzel Dumfries 6,5 Stefan de Vrij 6,5 Matthijs de Ligt 8 Daley Blind 6 Patrick van Aanholt 7,5 Frenkie de Jong Spelmaker bepaalde weer het tempo van Oranje. Hield de bal in de ploeg waar het moest en bemoeide zich met de aanvallen. In slotfase gewisseld. 8 Georginio Wijnaldum 6,5 Ryan Gravenberch lands elftal rolde overtuigend door de groepsfase, het land raakte weer stilaan bevangen door oranjekoorts, maar nu begint het allemaal pas. De reeks van drie overwinningen geeft vertrouwen, maar dit Oranje wordt nog omgeven door vraagtekens. 7 Memphis Depay 7 Donyell Malen INVALLERS 5 Jurriën Timber 5 Steven Berghuis - Wout Weghorst BONDSCOACH 7 Frank de Boer dinsdag 22 juni 2021 GO Kroatië maakt nog geen goede indruk dit EK, de Schotten hielden knap stand tegen Engeland. Een gelijkspel is funest voor beide teams, de vicewereldkampioen over leeft ternauwernood de groepsfase. j Oranje heeft voor de derde keer alle groepsduels op één EK gewonnen (2000, 2008), vaker dan elk ander land in de EK-historie. NOORD-MACEDONIË 0 NEDERLAND 3 Na elk EK-duel van het Nederlands elftal maakt deze krant een rapport op. Om in aanmerking te komen voor de cijferlijst van Oranje moet een international minimaal 30 minuten gespeeld hebben in de betreffende wedstrijd. Tekst: Mikos Gouka De doelman hield de nul, maar werd wel tweemaal gepasseerd. Beide keren redde de VAR. Daarnaast een onhoudbaar schot van Trajkovski tegen de paal. Had zomaar opnieuw kunnen scoren, maar keeper Dimitrievski redde toen de PSV'er alleen voor hem opdook. Halverwege gewisseld. écht beginnen Degelijke eerste helft, wederom spelend als centrale verdediger aan de rechterkant. Werd halverwege ingeruild voor Ajacied Jurriën Timber. Kopte na rust van dichtbij bijna raak, maar Trickovski redde op de doellijn namens de bezoekers. Na rust nog een fraai afstandsschot. Alsof de Ajacied bezig was aan een potje voetbal op een zomeravond ergens in een park. Altijd goed opgesteld, altijd de goede oplossing. Lijkt elke wedstrijd een stap vooruit te zetten. Nog niet bepalend zoals ploeggenoot Dumfries aan de rechter kant, maar groeiende. Had na het seizoen voldoende aan een paar dagen Dubai om uit te rusten. Onvermoeibaar met als beloning twee treffers na rust. De vervanger van Marten de Roon kreeg de volle negen tig minuten van bondscoach Frank de Boer. In de eerste helft nog wat slordig, na rust heel degelijk. I Noord-Macedonië - Nederland 1 0-1 24. Depay 0-2 51. Wijnaldum 0-3 58. Wijnaldum Opstellingen Dimitrievski Stekelenburg Ristovski Dumfries Velkovski 46. Berghuis Musliu De Vrij Alioski 46. Timber Trickovski De Ligt 56. Churlinov Blind Bardhi Van Aanholt 78. Stojanovski F. de Jong Elmas 79. Gakpo Ademi Wijnaldum 79. Nikolov Gravenberch Trajkovski Depay 68. Hasani 66. Weghorst Pandev 69. Kostadinov Malen 66. Promes Scheidsrechter: Kovacs (Roe) Toeschouwers: 16.000 j Oekraïne Oostenrijk BOEKAREST Oostenrijk volgt het Nederlands elftal naar de achtste finales van het EK. In Boekarest werd met 0-1 gewon nen van Oekraïne, waardoor de Oostenrijkers als nummer 2 in de groep eindigen. Eerder was ook Noord-Macedonië versla gen. Oekraïne moet de komende dagen afwachten of de derde plaats met 3 punten ook nog voldoende blijkt voor kwalifica tie. Christoph Baumgartner, in de Bundesliga spelend bij Hoffen- heim, was onmiskenbaar de op vallendste speler van de eerste helft. In de 21ste minuut tikte hij een voorzet binnen van de Oos tenrijkse vedette David Alaba, amper een minuut nadat hij was behandeld aan een hoofdbles sure. Of hij gezien de protocollen in dergelijke gevallen in het veld had mogen blijven staan, valt te betwijfelen. Baumgartner moest na iets meer dan een halfuur als nog aangeslagen van het veld. Oostenrijk speelde van het begin aanvallend en kreeg tegen de zwakke Oekraïners ook meerdere kansen. Eén treffer bleek uiteindelijk genoeg. Oekraïne - Oostenrijk 21. Baumgartner 0-1. Oekraïne: Boesjtsjan; Karavajev, Zabarnji, Matvijenko, Mikolenko (85. Besjedin); Sjaparenko (68. Marlos), Sydortsjoek, Zintsjenko; Jarmolenko, Jaremtsjoek, Malinovski (46. Tsychankov). Oostenrijk: Bachmann; Lainer, Dragovic, Hinteregger, Alaba; Laimer (72. Ilsanker), Schlager, Grillitsch, Baumgartner (33. Schöpf); Sabitzer, Arnautovic (90. Kalajdzic). Scheidsrechter: Qakir (Tur). Geel: geen. Opende de score en gaf de tweede treffer op een presenteerblaadje aan Wijnaldum. De spits groeit naar zijn beste vorm. Liet zich nadrukkelijk zien bij zijn eerste basisplaats dit EK. De aanvaller bereidde de 1-0 voor en was op fraaie wijze betrokken bij de 3-0. Dit EK al een basisplaats en Het slachtoffer van het een invalbeurt van een helft voor de jonge Ajacied. In beide gevallen blijft hij op degelijke wijze overeind. 5-3-2-systeem wilde zich graag tonen zoals op de trainingen. Was betrokken bij de 2-0, maar verder iets te vaak te slordig. Speelde te kort voor een beoordeling. - Quincy Promes Speelde te kort voor een beoordeling. - Cody Gakpo Speelde te kort voor een beoordeling. Borduurde één helft voort op de ingeslagen 5-3-2-weg en koos één helft voor 4-3-3. Met 9 punten uit 3 duels glansrijk groepswinnaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55