s? Geen woorden maar daden Ziekenhuis ZorgSaam Terneuzen coronavrij Omelet 2 Zeeuwse makelaars worden platgebeld zodra ze een huis op de markt brengen. Kopers bieden regelmatig boven de vraagprijs en steeds vaker zelfs zonder ontbindende voorwaarden. Zeeland koerst af op Randstadtoestanden'. WONINGMARKT GEKKENHUIS Commentaar Ga maar rustig slapen, Zeeland. Staatssecretaris Barbara Visser van Defensie houdt de wacht. Ja, er ligt dertig miljoen kilo aan bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog op de bodem van de Oosterschelde. En ja, het ligt weg te rotten. Maar toch, toch loopt niemand gevaar. Duikers van de Explosieven Opruimingsdienst haalden afge lopen zomer verweerde munitie uit het water van de Ooster schelde. De conclusie van het daarop volgende onderzoek heeft de staatssecretaris nu naar de Tweede Kamer gestuurd. Haar brief staat vol onzekerheden. 'Naar schatting' ligt 99 pro cent onder een laag slib. 'Het is niet mogelijk' te vertellen hoe die munitie eruitziet. 'Het is echter niet uit te sluiten' dat ver roeste ontstekers toch op scherp staan. 'Het zou kunnen'. Als de munitie verder verroest, is 'niet te verwachten' dat de volks gezondheid in het gedrang komt. De staatssecretaris belooft in haar brief aan de Tweede Kamer dat Rijkswaterstaat elke vijf jaar de waterkwaliteit in de gaten houdt. De al jaren bestaande ongerustheid in Zeeland over de roestende munitie neemt de staatssecretaris met haar sussende woorden niet weg. Daarvoor zijn daden nodig. Zeker van een staatssecretaris van wie de geloofwaardigheid in Zee land nul is. Barbara Visser is de staatssecretaris die Zeeland nog niet zo lang geleden met de hand op het hart een marinierskazerne beloofde. Haar woorden bleken inhoudsloos. Haar belofte loos. Ja, er ligt dertig miljoen kilo munitie weg te rotten Al weken daalt het aantal coronapa tiënten in de Zeeuwse ziekenhui zen. Vorige week maandag lagen er bij Adrz en ZorgSaam bij elkaar ze ven mensen met Covid-19. De week ervoor waren dat er nog der tien. Nu zijn dat er dus nog vijf, in Adrz. Twee patiënten, waarvan één uit Zuid-Holland, worden ver zorgd op de ic. De afgelopen week is er één patiënt in Adrz aan de gevol gen van het coronavirus overleden. ALMANAK De kippen van de Hulsterse zijn broeds. Twee van de drie hen nen zijn al dagen van de leg en willen niet van het nest af ko men. Om ze te laten eten en de pootjes te strekken, zet ze de kippen meerdere keren per dag buiten. Een van de hennen zat standvastig op een ei van haar Vorige week werden in de Zeeuwse ziekenhuizen al de speciale afdelin gen voor coronapatiënten opgehe ven. Mensen met Covid worden nu in aparte ruimtes verzorgd. Dat neemt niet weg dat de ziekenhui zen waakzaam blijven. Zodra het aantal Covid-patiënten weer toeneemt, kunnen ze snel In Adrz liggen nog vijf mensen met Covid-19 weer speciale afdelingen inrichten. Ondertussen ontstaat er ruimte om uitgestelde operaties in te halen. Vergeleken met andere ziekenhui zen, zijn dat er niet veel, aldus Adrz en ZorgSaam. zusterkip. De Hulsterse pakte het ei weg en legde het even op de grond om de boze kip van het nest te weren. ,,Er komt zo een spiegeleitje aan'', appte ze naar haar vriend. Tot ze een harde krak onder haar schoen hoorde. ,,Correctie, mag het ook een omelet met kiezelstenen zijn?" Man verwondt huisgenoot Jan Hoekman geëerd met lintje Jan Hoekman gaat voort aan door het leven als lid in de orde van Oranje- Nassau. Burgemeester van Reimerswaal José van Egmond reikte gis teravond het lintje uit aan de 54-jarige Rillander. Hoekman bekleedt al vele jaren diverse vrijwilli gersfuncties in de refor matorische gemeen schap in het dorp. Zo is hij al twintig jaar voorzit ter van basisschool De Zandbaan. Verder zet Hoekman zich al 25 jaar actief voor jeugdvereni ging het Zoeklicht en is hij al 30 jaar actief bin nen de plaatselijke kies vereniging van de SGP VLISSINGEN Man opgepakt na beledigen agenten Bij Makelaardij Van Hoeve in Terneuzen rinkelt de telefoon. Weer. ,,Dat is nog wel beschikbaar", zegt Hendrik van Hoeve tegen de wo ningzoekende aan de andere kant. ,,Maar er staan nog dik vijftien be zichtigingen in de agenda voor dat huis. Daarna kunt u weleventu- eel... Is er geen koper, dan komt de volgende sessie. Dus ik ga uw naam even noteren. Mocht het zo zijn dat het dan nog te koop is, dan bellen we u." ,,Deze woning gaat verkocht zijn. Dat kan niet anders", zegt de make laar als hij heeft opgehangen. ,,Het is gewoon een goede woning. Ver duurzaamd. Zonnepanelen, goede isolatie: je ziet dat mensen steeds meer interesse hebben in dat as pect." Ze hebben het een keer getimed bij makelaardij Schinkel de Weerd in Oost-Souburg: de woning was nog niet te koop gezet, of de tele foon begon al te rinkelen. ,,In exact zeventien minuten tijd waren er twintig bezichtigingen gepland", vertelt makelaar Ben de Weerd. ,,Kun je nagaan hoe de mensen er bovenop zitten." Aan de andere kant van de Wes- terschelde is het niet anders. Make laar Hendrik van Hoeve ervoer het onlangs nog met een appartement aan de Fahrenheitlaan in Terneu zen: ,,Dat was enorm, hoeveel men sen daarvoor belden. Dat bleef maar komen, het was bijna niet meer te doen. We bléven maar namen van belangstellenden noteren." Krijger en Dieleman Makelaars (Vlissingen) wordt vaak 'platge- beld' nadat een object op de markt gezet wordt. ,,Het is geen uitzonde ring meer wanneer we na anderhalf uur volgepland zijn", laat makelaar Jerzy Krijger weten. ,,Met regelmaat krijgen we kandidaten aan de lijn die ongezien een bod willen uit brengen. Maar wij nemen geen bod aan zonder dat de koper het huis écht heeft kunnen bekijken. Ook in een markt die onder druk staat, moet de koper een weloverwogen keuze kunnen maken en het is de makelaar die daarin moet sturen", benadrukt hij. Overbiedingen zijn bij hem aan de orde van de dag. Krijger: ,,Wij verbazen ons over het gemak waar mee dat gaat. Een belangrijke vraag is dan: stel dat de taxatie lager uit valt, zijn er dan wel voldoende ei gen middelen? Op het moment dat we de woning gunnen, check ik al tijd wel of de bieding realistisch en Nu maar eens hard gaan nadenken hoeveel ik bovenop de vraagprijs ga bieden haalbaar is. Of de koper wel goed advies heeft gehad en goed geïnfor meerd is. Kortom: of de zakelijke kant in orde is. Dat is belangrijk, ze ker als er geboden wordt zonder ontbindende voorwaarden. En dat komt steeds vaker voor." Vol is vol Vijftien bezichtigingen. Dan geldt: wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Vol is vol en weg is weg. In dien na die eerste ronde het huis niet verkocht is, dan pas worden de volgende vijftien van de wachtlijst gebeld. Dat, weten de makelaars in tussen, werkt voor iedereen het prettigst. Bij Schinkel de Weerd hebben ze weleens gekeken hoe het gaat als je wél iedereen direct in plant. Ben de Weerd: ,,Toen waren we vijftig bezichtigingen verder. Dan kunnen mensen zich gaan af- dinsdag 22 juni 2021 In ZorgSaam ziekenhuis in Ter- neuzen liggen geen mensen meer met corona. Ziekenhuis Adrz in Goes is nog niet corona- vrij. Daar liggen nog vijf patiën ten, van wie twee op de inten sive care. Jeffrey Kutterink Terneuzen/Goes Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Een man heeft zondag nacht in een woning aan de Paul Krugerstraat in Vlissingen zijn huisge noot verwond met een schroevendraaier. De po litie werd rond 01.20 uur opgeroepen. Er was one nigheid ontstaan tussen twee huisgenoten. Eén van hen raakte de ander met een schroeven draaier. Ambulancemede werkers hebben het slachtoffer onderzocht, maar hij hoefde niet naar het ziekenhuis. Ook de verdachte was gewond geraakt bij de ruzie. Voor dat hij naar een politiecel werd gebracht, is hij be handeld. RILLAND Een 30-jarige automobi list uit Vlissingen is zon dag aangehouden nadat hij eerst voetgangers geen voorrang gaf en zich daarna opstandig gedroeg tegenover de politie. Hij weigerde zijn rijbewijs te laten zien en mee te werken aan de controle. Toen hij hoorde dat hij een be keuring kreeg voor het niet tonen van zijn rijbe wijs en voor het niet ver lenen van voorrang, schold hij de agenten uit. Daarop werd hij aan gehouden De man pro beerde nog te ontko men. Hij is geboeid over gebracht naar een cel. 'Alles wat Ondine van der Vleuten Vlissingen Makelaar Hendrik van Hoeve: ,,In Zeeland werd nog gekeken wat een huis waard was, nu gaat het feitelijk om het hoogste bod." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE -Francis de Bruijne, kijker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30