Geniet van een campingvakantie in veelzijdig Kroatië Boek nu op pzc.nl/vacanceselect MEDIA CULTUUR 25 VacAnceselect Een paar weken voor de start van het kampioenschap werd dan ook be sloten om een paar bestemmingen te schrappen. Hoort u Jan Roelfs verslag doen vanuit Bakoe? Dat lijkt maar zo: in werkelijkheid zit hij in een hokje in Hilversum, en volgt hij de wedstrijd op een kleiner scherm dan menig tv- kijker. „Reizen naar Bakoe - toch al gauw zeven uur - was net als naar Sint-Petersburg ingewikkeld. Er wor den nog steeds veel vluchten geannu leerd, en dan moet je een aantal keer overstappen en dat kost tijd die je niet hebt. Te risicovol, dus hebben we er voor gekozen om dat soort speelste den in de groepsfase te laten schie ten", verduidelijkt Vermeulen. Zo ging ook al een streep door de trip naar Glasgow. ,,Je kunt daar zon der problemen heen, maar dan kom je vervolgens München niet meer in. Deelstaat Beieren heeft extra restric ties voor reizigers uit het Verenigd Koninkrijk. Maar daar wordt ook een belangrijke wedstrijd gespeeld, dus hebben we ervoor gekozen dat Jan Roelfs van de wedstrijd in Glasgow verslag deed vanuit Hilversum, zodat hij wel naar München kan'', zegt Ver meulen. Mediapark Voor de kijker hoeft het niet direct iets uit te maken, al krijgt de com mentator slechts mee wat de regie van de wedstrijd laat zien. ,,Je kunt in het stadion om de bal heen kijken, dat schiet er vanuit de inspreekcel bij in. Wij van de NOS zijn het ook niet zo gewend, maar de collega's van ESPN doen dat bij buitenlandse wedstrijden De beslissing om in elf landen te spelen, wreekt zich op alle fronten al sinds jaar en dag. En het heeft wel degelijk voordelen: je hoeft niet in de stress te zitten of de taxichauffeur wel de weg naar het stadion weet, je bent niet moe van het reizen. Je pakt ge woon een koffie uit de automaat op het Mediapark en je gaat zitten.'' Overigens reizen de commentato ren voor de achtste finales tot aan het slotakkoord wél af naar alle plekken in het speelschema. Toch nog een kleine 'maar': thuis, in Hilversum, zit ten er het hele toernooi commentato ren op de reservebank, om bij nood in te springen. ,,We hebben gekozen voor schaduwcommentatoren die de boel kunnen overnemen, mocht een commentator ter plaatse onverhoopt niet het stadion in komen, of positief testen. We zijn dubbel gedekt voor problemen in het buitenland", zegt Vermeulen, die overigens niet in qua rantaine is gegaan na zijn reis naar Spanje. ,,Als je als journalist ter plekke moet zijn voor de uitvoering van je werk, hoef je van de overheid niet in quarantaine. We hebben voor het EK besloten om van die uitzon dering gebruik te maken.'' Het gepuzzel blijft voorlopig nog. ,,Voor de Tour de France (die zaterdag start, red.) is het vooral dat het praat programma 's avonds niet op locatie in Frankrijk is, maar hier in Neder land. De Olympische Spelen in Japan zijn bewerkelijker. Daar moet je als commentator op je hotelkamer blij ven in Tokio, word je met een busje opgehaald en naar het stadion ge bracht en word je na de wedstrijd weer naar je hotel gebracht. Daar krijg je ook je maaltijden, want je mag niet buiten de deur eten'', zegt Vermeulen. Een beetje beteuterd: ,,Ja, dat haalt veel van de charme eraf.'' Ben je er kLaar voor om nieuwe herinneringen te maken deze zomer? Bij Vacanceselect boekje dit jaar jouw verblijf in een luxe stacaravan of (safari)tent in Kroatië, met een exclusieve korting van 70,- per week! Keuze uit 14 campings in Istrië en DaLmatië Luxe accommodatie met eigen sanitair en keuken Inclusief gratis annuleringsverzekering mét Covid-dekking Geld-terug-garantie Bekijk alle deelnemende campings in onze webwinkel! dinsdag 22 juni 2021 PC Arno Vermeulen en Jeroen Grueter (radio, boven) en Jeroen Elshof (televisie, beneden) in de commentaarhokjes. foto pim ras alleen met de restricties van dat land rekening hoeven houden'', zegt Ver meulen. ,,Die beslissing van toen wreekt zich op alle fronten.'' 44 —Arno Vermeulen KORTING PERWEEK enjoy outdoors *De korting is geldig op nieuwe boekingen gemaakt tijdens de actieperiode van 8 juni toten met 30 juni.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25