24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Voor de kijker thuis lijkt het misschien of de commentatoren van de NOS bij het EK duizenden kilometers vreten van de ene speelstad naar de andere, maar dat is vanwege corona niet helemaal waar. Een verhaal over eindeloos veel covidtesten, schaduwcommentatoren en inspreekcellen. Danny Vera en Ronald Giphart met eigen show op Veronica VOETBAL COMMENTAAR In krantenland kijken we allang niet meer op van een Belg meer of minder, maar op tv waren ze lange tijd schaars. Vroeg een item in een pro gramma om de aanwezigheid van onze zuiderbu ren, dan werd in de jaren 80 en 90 steevast zanger Bart Peeters uitgenodigd. Zijn rol is inmiddels overgenomen door Evi Hanssen, die even makke lijk babbelt over voetbal als het songfestival of de coronamaatregelen in haar land. Maar ze is allang niet meer de enige Vlaming op onze Nederlandse zenders. Inmiddels durf ik te stellen dat er een kleine invasie gaande is. De lol- broertjes Coppens bij SBS 6, hun serieuzere neef Dieter Coppens die met downies op reis gaat in Down the Road. Tom Waes natuurlijk, amai Tom Waes. Om over Phillippe Geubels, Erik van Looy en elk personage uit de pretfabriek van Gert Ver hulst nog maar te zwijgen. sinds zaterdagavond te zien met de nieuwe reisse- rie Dwars door de Middellandse Zee op NPO 2. Voor de liefhebbers van het genre is hij geen onbe kende. In 2019 was al zijn verrukkelijke Rond de Noordzee te zien, waarbij je als kijker zo werd mee gezogen in zijn enthousiasme (en dat van zijn tweekoppige crew) dat je na het kijken van een af levering het zout op je lippen proefde en het zand tussen je tenen voelde schuren. Dwars door de Middellandse Zee belooft de zelfde kijksensatie. De opzet is hetzelfde. Hauben en zijn kompanen strikken hun veters, hijsen hun rugzak om en hoppen van Gibraltar naar Ibiza naar Mallorca en zo verder. De ene keer nemen ze de veerboot, de andere keer varen ze mee met een visser. Tussendoor doen ze alles te voet en kletsen ze met wie ze toevallig tegenkomen. Spontaniteit moet je doorgaans met een fikse korrel zout ne men op tv, werkelijk alles is van a tot z voorgepro- duceerd. Maar hier gelóóf ik het. onmiddellijk snapt dat voorbijgangers zijn uitge stoken hand en beleefde openingsvraag niet kun nen en willen negeren. Dat effect heeft hij ook op de kijker. Tel daar de losse cameravoering en het onverholen plezier van het team bij op en je voelt je als kijker de vierde reiziger die achter het groepje aan wandelt (of holt) en naar wie ze af en toe over de schouder omkijken om te zien of je het kunt bijbenen. Ondanks dat het een heel ander programma is, herken ik het gevoel van bijvoor beeld Down the Road. Leuke jongens die Belgen. Van mij mogen ze blijven. Paradiso weer open Joan Collins haalt uit Joan Collins heeft flink uitge haald naar haar Dynasfy-collega John Forsythe. In een interview voor het pro gramma Life Stories noemde ze de acteur een 'vrouwon vriendelijke lul'. De acteur had in zijn contract laten vastleg gen dat hij 5000 dollar per aflevering meer zou verdienen ieder ander. Rag 'n' Bone Man in Afas Als Arno Vermeulen, chef van de commen tatoren bij de NOS, de telefoon opneemt, is hij onderweg naar wéér een coronatest- straat. De zoveelste staaf in zijn neus in de afgelopen da gen, maar het is nu eenmaal niet an ders: het is een moetje om de Am sterdam Arena in te komen voor de EK-wedstrijd Noord-Macedonië - Nederland. Net zoals het een ver plichting was om zaterdag in het sta dion van Sevilla Spanje - Polen te kunnen becommentariëren, of om afgelopen zondag weer terug te vlie gen naar Nederland. Het zorgt er dezer dagen voor dat de agenda van Vermeulen en col lega's als Frank Snoeks en Jeroen Als je vergeet op tijd te testen of een vragenlijst in te vullen, kom je er niet in Grueter 'heilig' is. ,,Als je vergeet op tijd te testen, of bijtijds een vragen lijst in te vullen, dan kom je er niet in'', weet Vermeulen. ,,Vooral de pa pierwinkel zorgt voor waanzinnig veel administratie. Voor de vlucht naar Spanje moet je bijvoorbeeld een enorme vragenlijst invullen. Dat is irritant, want het leidt af van de voorbereiding die je wilt doen voor zo'n toernooi.'' Logistieke puzzel De pandemie maakt het toernooi een enorme logistieke puzzel voor de NOS. Het idee van voormalig Uefa- baas Michel Platini negen jaar gele den om het EK over 'heel Europa' te spreiden - met wedstrijden in elf ste den - klonk destijds misschien fan tastisch, maar zorgt in coronatijd voor uitdagingen. ,,Als het in een land zou zijn gehouden, dan had je Danny Vera en schrijver Ronald Giphart gaan aan de slag als dj bij het vernieuwde Radio Veronica. Danny Vera zal op zondagochtend tussen 10 en 12 uur het programma Vera's Vintage Vibes presente ren, Giphart neemt het daarna van hem over voor Phil Collins zegt sorry. Giphart presenteert al lan ger programma's op NPO Radio 1. Vanaf volgende week maandag begint de van NPO Radio 2 afkomstige Rob Stenders als dj bij de zender, met het programma De Bonanza op werk dagen van 14-16 uur. Stenders is ook zenderma nager van Radio Veronica geworden. Zaterdag in onze bijlage Mezza: interview met Rob Stenders. Quote van de dag Ik vind Wilfred en mezelf de beste RADIO-DJ'S Belaen Betrekkelijke nieuwkomer is Arnout Hauben, Hauben heeft iets ontwapenends, waardoor je dinsdag 22 juni 2021 PC MUZIEK Paradiso opent in de nacht van 25 op 26 juni weer de deuren voor een evene ment op volle dige capaciteit. De Nederlandse techno-dj Rei- nier Zonneveld geeft zaterdag om 00.01 uur het startsein met zijn show Filth On Acid. Bezoekers hoe ven anderhalve meter afstand te bewaren. GENRE GENRE Als onderdeel van het Euro pese deel van zijn Life By Mis adventure Tour geeft Rag 'n' Bone Man vol gend jaar op 3 april een optre den in Afas Live in Amsterdam. De tournee van de Britse zan gerdoor Europa duurt veertien dagen en begint op 13 maart 2021 in Barce lona. Verslag vanuit de inspreekcel Marlies van Leeuwen 44 —Arno Vermeulen A Danny Vera. foto anp/kippa - Sportpresentator Jan Joost van Gan- gelen over zichzelf en Wilfred Genee op NPO Radio 1, bij De Perstribune

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24