JOL Deskundigen adviseren nieuw kabinet geen geld te verspillen Verhitte toestanden op Zeeuwse huizenmarkt Dood militair Jürgen Conings Met drie zeges is de start van Oranje op dit EK rimpelloos. Noord-Macedonië was gisteren geen partij (3-0) en Malen diende zich aan als nieuwe partner in de aanval voor Memphis. Maar nu begint het pas echt. Programma vandaag Politieke partijen onderhandelen momenteel over een herstelplan voor de economie. Met extra uitga ven willen de partijen de econo mie een extra zetje geven. Maar economen zien hier de noodzaak absoluut niet van in. ,,Het laatste wat nodig is, is een herstelplan. Daarvan raakt de economie alleen maar oververhit'', zegt Arnoud Boot, hoogleraar economie aan de Universiteit van Amsterdam. Vo rige week kwam De Nederland- sche Bank al met gunstige progno ses over het herstel van de econo mie. Een paar dagen erna meldde het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS) een afname van de werkloosheid. De verwachting is dat het Centraal Planbureau (CPB) vandaag ook een optimistisch beeld van de economie zal schet sen. Dirk Bezemer, hoogleraar eco nomie in Groningen waarschuwt de politiek om nu geen geld over de balk te smijten, met als doel de economie extra aan te jagen. ,,We hoeven ons niet uit de crisis te in vesteren. De economie draait goed.'' Eerder gaf DNB al hetzelfde signaal af. Olaf Sleijpen, directeur Monetaire Zaken bij DNB, gaf een nieuw kabinet de raad 'om niet voor Sinterklaas te gaan spelen'. Dat betekent niet dat de over heid moet bezuinigen. Maar het geld moet slim worden ingezet, zo als voor de klimaatproblemen, de arbeidsmarkt of de woningmarkt vindt Sleijpen. Bezemer is dat met hem eens. ,,We moeten het geld gebruiken om structurele proble men aan te pakken, bijvoorbeeld de stikstofcrisis.'' Boot wijst op de krappe arbeidsmarkt. ,,Het tekort We hoeven ons niet uit de crisis te investeren. De economie draait goed aan arbeidskrachten wordt alleen maar erger de komende tientallen jaren.'' Door vergrijzing komen er minder jongeren bij dan er oude ren ophouden met werken. ,,Om economisch te groeien moeten werknemers productiever worden. Dat betekent extra geld voor on derwijs en onderzoek.'' Na de vorige crisis duurde het zes jaar voor de economie de klap te boven was. Dat kwam omdat het toenmalig kabinet veel te snel be gon met bezuinigen om het begro tingstekort weg te werken. Tijdens de coronacrisis zijn juist tientallen miljarden extra uitgege ven om de klappen op te vangen. Dat heeft goed gewerkt. Nu is het verlies van de crisis al binnen twee jaar ingelopen. Soms brengen mensen ongezien een bod uit Afloop roept vragen op, familie is ontzet Ook voor het laatste Zeeuwse nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Nieuwsmedia 21.00 uui Groep D Tsjechië - Engeland 21.00 uur Groep D Kroatië - Schotland Stimuleren economie werkt juist averechts Extra miljarden uitgeven om de economie te stimuleren na de coronapandemie is weggegooid geld. Daar komen alleen maar ongelukken van, waarschuwen economisch deskundigen. Peet Vogels Rotterdam - Dirk Bezemer, hoogleraar »P11 ZEELAND 2 »P3 Wolken j) met af en toe 17°C zon pzc.nl Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1