II Ook dit jaar kijk je film vanuit je auto op Zomerfilm Hulst Albert Heijn in Hulst tijdje letterlijk dakloos 7 KEES KLAPTHOR AED VOOR DE HELE WIJK AAN GEVEL Via de gemeente ging het niet, dus regelde Kees Klapthor (85) uit Terneuzen het zelf. Sinds enkele weken hangt er een defibrillator bij hem aan de gevel. Een zorg minder voor de wijk en voor hemzelf. V k heb zelf drie keer met een hartinfarct in het zie kenhuis gelegen en dan blijft dat maar in je hoofd zitten. Pas was ik in de Lidl, waar een man een hartinfarct kreeg. Die man bleef echt lang op de grond liggen voor er hulp kwam", vertelt Kees Klapthor. De- fibrillatoren, waarmee in noodge vallen iemands hartritme weer hersteld kan worden, zijn er in de omgeving wel. ,,Eén bij het Lode- wijkcollege en een bij de Albert Heijn, maar die zijn 's nachts niet beschikbaar." Dus regelde hij een AED (Automatische Externe Defibrillator) voor de eigen wijk. De gemeente wilde wel mee werken met het installeren en het plaatsen van een bordje, maar niet met geld, verklaart Klapthor. En goedkoop is zo'n ding niet. ,,Zo'n negenhonderd euro voor het appa raat en bijna evenveel voor de kast. Ik kon een goede prijs krijgen, maar dan is het nog steeds dik zes tienhonderd euro. Ik heb toen bij 85 mensen in de buurt folders be zorgd met de vraag of ze mee wil len doen met een defibrillator in de wijk. 58 mensen hebben mee gedaan en bijgedragen aan de kos ten." Een dief Anders dan bij andere defibrillato- ren, is die aan de gevel van Klapt- hor niet voorzien van een code om hem mee te kunnen nemen. ,,Nee, geen code. Wie hem steelt, is een dief", zegt hij nuchter. De AED bij Klapthor is toch beveiligd. Hij de monstreert even of hij wel werkt. Zodra de klep van de koffer open gaat klinkt er een venijnig felle pieptoon. ,,Dat werkt dus", zegt 58 mensen hebben meegedaan en bijgedragen aan de kosten hij, nauwelijks verstaanbaar boven het kabaal uit. Voor de zekerheid is er ook nog een camera die het ap paraat in het oog houdt. Niet aangemeld ,,Hij is in eerste instantie bedoeld voor de directe omgeving, de Ak- kerwindelaan en een stukje van de Oude Vaart. Ook voor de mensen die niet aan hebben bijgedragen, natuurlijk. Ik heb hem nog niet aangemeld op het AED-netwerk want eigenlijk is het niet de be doeling dat ze er kilometers ver mee gaan slepen." Dat de AED er hangt, is voor de Terneuzenaar een geruststelling. ,,Ik weet niet of ik hem ooit nodig zal hebben. Je hoopt natuurlijk van niet, maar je weet het nooit." Zijn eigen vrouw weet niet hoe ze hem moet gebruiken. Maar Kees Klapthor heeft genoeg mensen in de directe omgeving die wel weten hoe ze met een AED moeten om gaan. ,,Hier binnen twintig meter rond mijn huis zijn er al meerdere mensen die geleerd hebben hoe ze zo'n apparaat moeten bedienen. Deze is helemaal automatisch. Moeilijk is het ook niet." De Zomerfilm in Hulst gaat ook dit jaar door, en wel op zaterdag 11 sep tember. Net als vorig jaar kunnen bezoekers vanuit de auto een film pje pakken op het Oranjebolwerk. De drive-in was vorig jaar door de coronamaatregelen een noodgreep. Met z'n allen op een dekentje of in een stoeltje film kijken, was uit den boze. Daarom konden bezoekers vanuit hun auto naar het scherm van vijftig vierkante meter kijken. Dat concept is zo goed bevallen, dat de organisatie er bewust voor kiest het dit jaar op dezelfde wijze te doen. Op het Oranjebolwerk kunnen 110 auto's staan. De organisatie hoopt dat de coronamaatregelen het toelaten dat bezoekers ook ge woon een stoeltje kunnen neerzet ten. De kaartverkoop start 1 augus tus. Over het programma wordt binnenkort meer bekendgemaakt. Twaalfde editie Zomerfilm gaat de twaalfde editie in. Normaal worden films vertoond op het Molenbolwerk. Als het goed weer is, trekt het evenement meer dan duizend bezoekers. Wanneer het regent, verhuist Zomerfilm vaak naar de basiliek. De organisatie vertoont feelgood-films, zoals Green Book vorig jaar. Albert Heijn in Hulst was in de nacht van dinsdag op woensdag een tijdje letterlijk dakloos. Het gat van tachtig vierkante meter groot is inmiddels 'gevuld' met een gigantische lichtstraat. Het was een spectaculaire ope ratie, zegt supermarktmanager Ivo Mattheeuws. ,,Het gat is gisteren al gemaakt. Om 4.30 uur is de kraan opgesteld en twee uur later is een stalen raamwerk van vier bij twin tig meter op het dak geplaatst." Dat geraamte vormt de basis van een enorme lichtstraat. ,,Daardoor hebben we straks altijd daglicht in de winkel. Dat past goed bij het concept van onze versmarkt. Die zijn we aan het uitbreiden." De ramen in de lichtstraat wer ken als een reflecterende zonne bril. Daardoor komt er niet te veel uv-straling de winkel binnen en blijft de temperatuur ook nor maal. Mattheeuws: ,,Zo kunnen onze producten niet verkleuren door licht of warmte." De supermarkt sluit zondag 20 juni voor negen dagen de deuren en heropent als Albert Heijn XL. Het is na de vestiging in Vlissingen pas de tweede XL-vari ant in Zeeland. Mattheeuws noemt het 'de eerste XL van het Waasland'. donderdag 17 juni 2021 'Geen code: wie hem steelt, is een dief' Bob Maes Kees Klapthor heeft een defribillator geregeld voor de buurt. foto kelly thans -Kees Klapthor Bob Maes Hulst De drive-in-editie van Zomer film op het Oranjebolwerk in Hulst, vorig jaar. Bob Maes Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 64