-J 4 f4 ft*. EK VOETBAL Daley Blind (31) was na Oranje's eerste EK-wedstrijd één van de meest besproken internationals. Recht uit het hart vertelde hij wat de tragedie rond Christian Eriksen met hem doet. Het verhaal van de carrière van Blind junior krijgt steeds meer reliëf en inhoud. MAARTEN WIJFFELS Zeist AAI De afgelopen dagen werd hij bedolven onder de berichtjes en steunbetuigingen. En ook de familie van Daley Blind ontving de mooiste boodschappen. Vader Danny kreeg alleen al tientallen be richten. Mensen schreven dingen als: 'wat een puur en echt gemeend inter view van je zoon op tv'. Of: 'recht uit het hart. Mooi mens, Daley'. Wat Nederland raakte, was hoe een prominente Oranje-international een zeer persoonlijk inkijkje gaf in zaken die verder gaan dan 5-3-2 of een wedstrijd winnen. Hier stond ie mand die een grote mentale horde had genomen. Eén waarvan hij tot een paar uur eerder niet wist of hij er wel overheen wilde en kon. Blind zag live op tv hoe dat eruit ziet, iemand die plotseling neergaat op een voetbalveld door een hartpro bleem. Zelf overkwam hem dat dus twee keer. De beelden kwamen nu keihard binnen. Een dag na Nederland - Oekraïne vertelde vader Danny daarover bij de voetbalshow van VI: 'De tweede keer was in augustus 2020 bij een oefen wedstrijd van Ajax tegen Hertha BSC. Ik weet nog goed dat Daley pas op 1 december, na Liverpool-uit in de Champions League, over de telefoon zei: ,,Pap, dit is de eerste keer dat ik er niet aan gedacht heb tijdens een wedstrijd." Dat was dus vier maanden later. Continu dacht Blind tijdens wed strijden als hij een verkeerde pass gaf of een duel verloor: ligt het aan mij, ligt het aan mijn fysiek? Dan heb je als speler de focus al niet meer. Dus het is supermoeilijk om steeds de concentratie vast te houden. Met de beelden van Eriksen, die ook nog een vriend is van Blind, kwam de hele film van zijn eigen verleden terug. Vader Danny: „Dat hij heeft gespeeld tegen Oekraïne, vind ik heel erg knap van hem." Daley Blind is nu 31. Als hij over een tijdje stopt met voetballen, kan hij terugkijken op een carrière die steeds meer reliëf en diepgang kreeg. 'De zoon van' heeft steeds nadrukke lijker een eigen verhaal. Met daarin een aantal duidelijke scharnierpun ten. De goal tegen Spanje bij het WK 2014 is er zo een. Uit zijn dieptepass scoorde destijds Van Persie met zijn duikkopbal. „Die goal heeft mijn leven veranderd", vertelde Blind zelf voor de EK-start. „De hele wereld keek ernaar en sprak erover. Er kwam interesse van meerdere buiten landse clubs en mede daardoor verdiende ik een transfer naar Man chester United." Bij United maakte hij in 2017 de impact van een zelfmoordaanslag bij een popconcert van Ariane Grande mee. Er vielen 22 doden, een paar dagen voordat United in de fi nale van de Europa League tegen Ajax moest. In een kleedkamer met jonge vaders hakte het erin dat er ook kinderen bij de slachtoffers waren. Trainer José Mourinho hield een in dringende speech: 'we gaan voetbal- donderdag 17 juni 2021 FOTO PRO SHOTS Emoties bij Daley Blind tijdens zijn wissel tegen Oekraïne Het verhaal van Blind krijgt nog ieer @m_wijffelsAD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 48