aan groepswinst, met voordeliger traject vanaf achtste finales Koeman bevestigt: transfer Memphis naar Barcelona is bijna rond 3 Voorspelling van de dag Geen last van Arnautovic A la Sneijder? EX-BONDSCOACH niet'', zegt Memphis Depay daar over. ,,Maar duidelijk is dat we eer ste willen worden in de groep. Ik vind dat we goed zijn begonnen te gen Oekraïne. Dat is wel een sig naal, denk ik. We zitten er goed in.'' De eerste speelronde bevestigde niettemin óók dat een aantal top- landen op grote hoogte acteert. Frankrijk, Portugal, België, Italië: normaal gesproken is dat voor dit druistige Oranje nog een brug te ver. Hoe langer je die categorie te genstanders ontwijkt, des te meer uitzicht op een mooie zomer. Bovendien: de eerste plaats biedt méér rustdagen in het speel schema, terwijl een wedstrijd in Boedapest gloort. In de naar Ferenc Puskas vernoemde arena mogen daar 67.000 fans aanwezig zijn: voor duizenden Nederlandse supporters een goede reden om alvast een reis schema uit te pluizen. ,,Eerst maar eens deze wedstrijd winnen'', benadrukt De Boer, in dachtig zijn taakomschrijving. De bondscoach doet dat met overwe gend dezelfde spelers als zondag te gen Oekraïne, waarbij slechts Mat- thijs de Ligt 'nieuw' is in het elftal. De verdediger van Juventus, afgelo pen week herstellend van een lies blessure, vervangt normaal gespro ken Jurriën Timber. ,,Jurriën doet het fantastisch", al dus De Boer, maar over de terug keer van De Ligt leefde in de ogen van de bondscoach geen twijfel. ,,Nee, die speelt gewoon.'' Systeem De rest van het elftal kent inmid dels weinig vraagtekens meer, zelfs het 5-3-2-systeem is even geen groot item meer. Zeker in de komende groepsduels niet: Oos tenrijk en Noord-Macedonië spelen in een vergelijkbare formatie. Om schakelen naar 4-3-3 is voorlopig al leen in fases van wedstrijden, of mogelijk in de volgende ronde, een optie voor De Boer. In die gekozen formatie won Pa trick van Aanholt de concurrentie strijd om de positie van linkervleu gelverdediger, ten koste van Owen Wijndal. Wout Weghorst is de eer ste spits naast Depay. Opvallend gezien de aanloop naar het toer nooi, toen Luuk de Jong het in maart nog prima deed. ,,Destijds koos ik ervoor om voort te borduren op de selectie zoals hij was'', aldus De Boer. ,,Nu hadden we wat meer tijd en wat meer be schikbare spelers bovendien. Luuk heeft de laatste maanden minder vaak gespeeld, Wout heeft veel ge scoord in de Bundesliga. Op basis daarvan kies ik nu voor Wout. Ik heb Luuk dat ook eerlijk verteld.'' donderdag 17 juni 2021 Net als in het openingsduel met Oekraïne neemt Oranje vanavond tegen Oostenrijk een 2-0 voorsprong. En met de lessen van afgelopen zondag, toen het nog bijna fout afliep, consolideert het die marge nu wel. Wijnaldum kan in zijn derde eindronde wedstrijd op rij sco ren, als eerste sinds Sneijder in 2010. Marko Arnautovic (32) ontbreekt vanavond in de Oostenrijkse selectie voor het EK-duel met Oranje. De oud-spits van FC Twente beledigde na zijn 3-1 tegen Noord-Macedonië een tegen stander en is nu voor één wedstrijd geschorst. ook al in achterhoofd De transfer van Oranje-spits Memphis Depay naar FC Bar celona is bijna rond. Dat beves tigde Barcelona-trainer Ronald Koeman gisteravond in Gronin gen, waar een standbeeld van zijn vader Martin werd onthuld. Frank Molema Groningen Koeman reageerde gisteren op de constante stroom aan geruch- ten over de komst van Depay. „Natuurlijk zou ik er blij mee zijn'', zei de vorige bondscoach. „Ieder een weet wat wij met elkaar heb ben en het zou geweldig zijn als dat ook gaat gebeuren. Maar je zegt het goed: het is bijna rond.'' Depay bevestigde dit zelf ook bij de NOS. Tegenover zijn jawoord staat het wegvallen van Georginio Wijnaldum, die er met Barga en uiteindelijk voor Paris Saint-Ger main koos. ,,Dat is Gini zijn goed recht'', zegt Koeman, die recent nog met Wijnaldum sprak. ,,Dat hij niet voor Barcelona kiest, komt mede doordat ik geen duidelijk heid had'', doelde Koeman op de recente soap rond zijn eigen posi tie. ,,Daardoor had hij die zeker heid ook niet. Vervolgens gaan er dagen overheen en komt er een andere club tussendoor fietsen.'' Koeman ging in Groningen ook in op het spel van Oranje in het EK- duel met Oekraïne. De oud- bondscoach oordeelde dat het Nederlands elftal het vooral in de tweede helft goed deed, maar hij vond dat nog geen reden voor op timisme. Koeman: ,,Men vond het heel goed, en dat verbaast me. Het is 'maar' 3-2 en Oekraïne is niet een land dat ver gaat komen. Nederland kan dat wel, maar dan zullen er absoluut dingen beter moeten. Ik heb Frankrijk-Duitsland gezien, en dat is wel een paar niveautjes hoger.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47