Wielrenner uit Colijnsplaat maakt spektakel van zijn laatste meters Ook Van Anrooij wint bij de beloftes, maar krijgt geen trui ZEELAND 15 De Zeeuwse wielertweeling Mick en Tim van Dijke houdt huis bij het NK tijdrijden. Mick wint, Tim wordt tweede. ,,Wat Tim heeft laten zien, is misschien nog wel knapper dan dat van mij.'' Mick en Tim van Dijke, de 21-jarige tweelingbroers uit Colijnsplaat, zijn totaal onervaren in het tijdrij den. Toch pakten ze woensdag goud en zilver op het NK voor be loften. In Emmen zetten ze de con currentie op grote achterstand. ,,Ik denk dat het goed was dat we ons van tevoren niets wijs maakten", zei de winnaar. ,,We begonnen zonder verwachtingen aan deze wedstrijd." Pas anderhalf jaar geleden stap ten de Noord-Bevelandse coureurs in het wegwielrennen. In al die tijd reed Mick slechts één echte tijdrit; vorige week donderdag zette hij in de Ronde van België de zestiende tijd neer in een race van 11 kilome ter tegen de klok. Tim, die vanwege een hersenschudding minder koersdagen heeft gehad, reed nog nooit een officiële tijdrit. Mick: ,,We rekenen prologen niet mee. Die zijn vaak maar een paar kilome ter. Vandaag reden we dik 30 kilo meter. Dan zit je ruim een half uur in het rood te rij den. Dat is toch wel wat anders. Dan leer je jezelf echt kennen." Tim zat al vroeg in het schema. Als je tweelingbroer zoiets laat zien, weet je dat de wedstrijd al voor de helft geslaagd is Hij zette in Drenthe meteen een verbluffend resultaat neer: met een gemiddelde snelheid van 47,5 km/u snelde hij over het parkoers, dat met de 'Muur van Emmen' één piek kende en voor de rest vlak was. Zijn eindtijd was 37.21 minuten. „Ande ren feliciteerden me er al mee. Maar ik zei: 'Wacht nou maar af, de favo rieten moeten allemaal nog ko men'. Daar zaten nog echte wereld toppers bij, zoals Lars van Boven en Daan Hoole. En mijn broer zou na tuurlijk ook nog starten Die broer, Mick, zag al wat Tim had gepresteerd. ,,Zijn tijd gaf mij moraal. Als je tweelingbroer zoiets laat zien, weet je dat de wedstrijd al voor de helft geslaagd is." Zo zitten de twee er al jaren in. Binnen het mountainbiken, de sport waarin ze groot werden, raapten ze in het ver leden tal van nationale jeugdtitels op. De ene keer won Tim de natio nale kampioenstrui, de andere keer Mick. Hun stelling was: 'Als-ie maar binnen de familie bleef'. Vijf seconden over In Emmen moesten er twee rondes afgelegd worden. Tim was bij de eerste passage twee seconden snel ler dan Mick: 18.30 om 18.32 minu ten. Maar Mick had nog bijzonder veel over. ,,Alles ging goed, ik hield me constant aan mijn taak, tot de laatste bocht. Ik viel! Toen ik weer wilde opstappen, trapte ik precies op mijn fiets. Er was van alles kapot. Ik ben toen maar met mijn fiets zo hard gaan rennen als ik kon en ben zo over de finish gekomen. Geluk kig had ik nog vijf seconden over Ik denk dat het me alles bij elkaar VROUWEN toch zeker vijftien seconden heeft gekost." ,,Dat hij viel, heb ik niet gezien", zei Tim, die op dat moment in de bus met spanning alle resultaten af wachtte. ,,Maar het is wel duidelijk dat de sterkste heeft gewonnen. Als je mét val toch nog de snelste tijd neer kunt zetten... Mick rijdt dit seizoen ook op een heel ander level dan ik. Hij mag al meedoen met onze World Tour-ploeg, terwijl ik in de wat kleinere rondes zit." Maar Tim is wel op de weg terug. In februari liep hij een hersen schudding op tijdens een training. Daarna heeft hij acht weken niets mogen doen. ,,Mick is één van de mensen die me door die periode heeft heen gesleept. Daarna heb ik weer voluit kunnen trainen. Voor mijn gevoel heb ik daarin ook niets laten liggen. En dat blijkt ook wel als je het resultaat in Emmen ziet. Het kon niet beter." Mick: ,,Natuurlijk ben ik blij met mijn titel, maar het was vooral een goede dag voor ons beiden. Wat Tim heeft laten zien, is misschien nog wel knapper dan dat van mij." donderdag 17 juni 2021 Mick van Dijke valt, rent naar de finish en wordt kampioen Roeland van Vliet Emmen -Mick van Dijke Mick van Dijke is op weg naar de 'lands titel' bij het NK tijdrijden voor beloftes. Links staat Mick op het hoogste treetje, tussen broer Tim (links) en num mer drie Ma- rijn van den Berg. fotos cor vos Ook voor Shirin van Anrooij verliep het NK tijdrijden perfect. De negentienjarige Kapelse werd ze vende overall en was ruimschoots de snelste in de belof- r tecaregorie. Alleen is er - helaas voor haar - bij de vrou- wen geen aparte kampioenstrui voor de rijdsters onder 23 jaar. Van Anrooij ging rond in een tijd van 42.25 minuten. Daar mee hoefde ze al leen Anna van der Breggen, Ellen van Dijke, Luanda Brand, Annemiek van Vleu ten, Demi Vollering en Riejanne Markus voor te laten gaan. Dat zijn allemaal veel ervarener rijdsters. Als eerstejaars prof deed de Zeeuwse het daarmee boven verwachting. De nummer twee bij de beloftes reed ze op meer dan een mi nuut. 11 Jarno Mobach uit Phi lippine werd gisteren elfde bij het NK tijdrij den voor elites. Hij gaf ruim 2 minuten toe op winnaar Tom Dumoulin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39