II 10 ZEELAND 'Een week geen Johan Derksen en René van der Gijp is ook wel lekker'' OPINIE IN DE KRANT BRIEF VAN DE DAG Een dier kan nu eenmaal niet in volledige vrijheid leven, dat doen wij mensen ook niet BRIEVEN Mondkapjesdeal De mondkapjesdeal van Sywert van Lienden c.s. bleek een mil joenentransactie, een lucratieve handel waarbij 20 procent van het totaalbedrag op conto van eerder genoemde heren kon worden bijgeschreven (7 juni). Naar mijn idee werd hier een open zenuw blootgelegd. Schijnbaar worden nota's te ge makkelijk geparafeerd, en kon den zomaar malversaties wor den uitgevoerd. In het bedrijfsleven zouden werknemers linea recta op staande voet de laan worden uitgestuurd, maar in deze on transparante circuits duurt het dus maanden voor het verschil tussen mijn en dijn aan het licht komt. Er zullen Kamerdebatten volgen over de kwestie, maar ju ridisch zullen er wellicht geen sancties volgen. Dankzij Rob van der Kolk's bij drage aan Met het oog op Morgen bleek hier sprake van ordinaire mystificatie, manipulatie, pa thologisch liegen en sluwheid. Maffiaanse praktijken?? Monique Sturm, Waterlandkerkje Mondkapjesdeal (2) Iedere keer als ik in de krant of op televisie Sywert van Lienden in beeld zie, ontstaat er een spontane behoefte om de Lullos van Jiskefet te herbekijken. Maar deze Sywert overtreft hun creatie. Ik zou hem graag vra gen: En, nog geneukt gisteren, Sywert? Waarop hij ongetwij feld zal zeggen: ja, met een ge sensibiliseerd partijprominent van de Integriteitscommissie van het CDA. Met condoom en een mondkapje op uit eigen voorraad, na overleg met onze Hugo. Sjaak Oosterland, Goes Boulevard Afhankelijk van de plannen die de gemeente Vlissingen gaat uitvoeren om de boulevard (3 juni) af te sluiten, gaat dit be hoorlijk in de papieren lopen. Wie gaat dit betalen: de inwo ners van Vlissingen of de bewo ners van de boulevard? De gemeente Vlissingen barst van de schulden. Het geld moet ergens vandaan komen. Het is daarom unfair om hiermee de burgers van Vlissingen mee te belasten met uitzondering van de bewoners op de boulevard. Het aantal bewakers - ik heb er 5 geteld - werken niet voor niets. Vlissingen is altijd een ar beidersstad geweest en is dat nog. Gemeente, laat je ware ge zicht zien en belast de kosten aan de inwoners van de boule vard. Heinz Schmitz, Vlissingen Verward Politieagent moet vanwege ern stige terreur van verwarde man (2 juni) met het hele gezin ver huizen? Waarom worden er geen maatregelen genomen om I f de veroorzaker van de proble men - in dit geval een verwarde man - te dwingen tot verhui zing of eventueel gedwongen opname voor behandeling. Eventueel een tijdje in de ge vangenis, daar heeft hij goede beveiligde opvang en toezicht. Ik wens mijn medeleven te be tuigen aan de politieagent en zijn gezin M. L. Gielis, Hulst Dierenwet De Eerste en Tweede Kamer hebben een nieuwe Dierenwet aangenomen, in 2001 geïntrodu ceerd en vastgesteld voor uit werking. Dit was onder meer omdat de intensieve dierhoude- rij wel erg intensief was. De af gelopen twintig jaar is er veel gebeurd in deze sectoren. Leg batterijen kennen we niet meer. Kippen scharrelen nu rond in de stal met een vrije uitloop naar buiten. Onze ondernemers maakten de afgelopen jaren meer uitgaven dan er met inkomsten binnen kwam. Want voordat nieuwe re gels uitgewerkt zijn, vallen de nieuwe regels alweer over de schutting. Met deze nieuwe wet die voor ligt, kan de politiek kan nu alle kanten op. Ook hobby- dieren zullen niet gespaard wor den. Dit kan grote gevolgen hebben voor uw hobby. Let wel: de Partij voor de Dieren heeft het voor elkaar om het dier bo ven de mens te stellen. Een dier kan nu eenmaal niet in volle dige vrijheid leven, dat doen wij mensen ook niet. Kees Hanse (akkerbouwer), Zierikzee Dierenwet (2) De Partij voor de Dieren heeft in de Eerste en Tweede Kamer een grote meerderheid gekregen voor de verbeteringen van het dierenwelzijn (2 juni). Het is nu logisch dat hun baanbrekend werk gehonoreerd wordt met regeringsdeelname zodat deze partij gestalte kan geven aan een verdere hoognodige ontwikke ling van deze wens van ons par lement. Het welzijn van mens en dier overlaten aan enkel de oude ver molmde regeringspartijen VVD en CDA is niet meer realistisch gezien ook de langzame teloor gang van hun leiders Rutte en Hoekstra die geen daadwerke lijke rol meer behoeven te heb ben in de toekomst van onze sa menleving. Een nieuwe be- stuurscultuur zal door een ideeënrijkdom afgedwongen moeten worden.Van het zoge naamde rechts is dit niet te ver wachten. Ton Besselink, Vlissingen Getijdenenergie De krant van 1 juni schrijft dat 'je de opbrengst van een getij- dencentrale van tevoren kunt uitrekenen', zonder verder te gaan dat die opbrengst het ren dement) in Zeeland altijd te laag zal zijn. Geen getijdenener- gie zonder hoogteverschil van het water voor en na de genera tor. Langs onze kust is dit ver schil maximaal drie meter tus sen hoog- en laagwater. Men heeft erg grote dure installaties nodig om wat energie te win nen. Zeker voor 30.000 huis houdens. Zelfs duurder dan windmolens en zonnecellen. De Amerikaanse overheid heeft on langs een vergunning gegeven om één van de grootste wind- parken ter wereld aan te leggen in de buurt van de Bay of Fundy, met een verval van 19 meter. Een duidelijke uiting van wan trouwen in getijdenenergie. J. W. Minderhout, Vlissingen Nollebos De Kanovijver en de Sauna (26 mei) behoren tot de dagrecrea tie. Omdat er in de omgeving voldoende verblijfsmogelijkhe den zijn lijkt verruiming hier van mij niet zinvol. Mede om dat men zich hier bevindt in een oorlogsgebied dat zich uitstrekt tot Westkapelle is voorzichtig heid geboden. Uitbreiding leidt onherroepelijk tot schatgraverij. In 1973 werd soldaat Johann Ko- siolek gevonden (slag om Dis hoek pag 309 Laat dit terrein zoveel mogelijk met rust en denk daarbij aan mogelijke wa penbroeders van Johann Kosio- lek. Kees Baan, Middelburg Nollebos (2) Geschat wordt dat de helft van de Vlissingers (te) dik is. Hebben dus een gezondheidsprobleem. Zij die niet dik zijn, moeten dit niet worden. Bewegen helpt om een goed gewicht te krijgen en te houden. Dit liefst in schone lucht. Dit kan goed in het Nolle- bos waar het behoorlijk druk kan zijn. Komen er twee hotels in dit bos wat het plan van de ge meente Vlissingen is dan wordt het dusdanig druk dat het niet meer leuk is. De gemeente biedt wandelaars geen alternatief. Waarom is volgens de politieke partijen LPV, SP, PSR en 50Plus het belang van twee hotels gro ter dan die van vele Vlissingers die zo wat aan hun gewicht doen? Waarom kiezen deze par tijen niet voor gezonde Vlissin- gers zoals andere politieke par tijen dit gelukkig wel doen? Het kan nog want pas binnenkort wordt hierover in de gemeente raad gestemd. Willem Osterman huisarts), Vlissingen Vlissingen is altijd een arbeiders stad geweest en is dat nog Slag om de Schelde Wie wil weten wat zich tijdens de Slag om de Schelde -al is het maar in grote lijnen - heeft afgespeeld, komt bedrogen uit. Oké, het is geen documentaire, maar een gewone speelfilm met drama en oorlogsscènes. Er is slechte kort infor matie over de opmars vanuit Normandië tot Antwerpen. Dan nemen dramatiek en oorlogsgeweld het over. Door het water wadende militairen ver wijst naar Walcheren. Inname van de Sloedam is herkenbaar. Van Zeeuws- Vlaanderen wordt niet meer vermeld dan dat het al bevrijd was! Terwijl juist daar voor elke meter is gevochten. Dor pen platgebombardeerd. Elke dag boer- derijbranden. Families die geliefden ver loren. Geen aandacht voor de heroïsche daad van een jonge Zeeuw die de Braak man overzwom om de geallieerden te informeren. Als dit alles niet past in deze speelfilm zoek dan een andere titel. Misleid het publiek niet door te suggere ren dat deze film iets van grote histori sche waarde uit WO II uitbeeldt. Pieter van den Broeke, Damwoude Quote van de week Bewegen helpt om een goed gewicht te krijgen en te houden donderdag 17 juni 2021 Deze krant wil een podium zijn voor opi nies in en over Zeeland. Personen en or ganisaties die in een betoog van maxi maal 600 woorden willen reflecteren op het nieuws of actuele ontwikkelingen in de provincie kunnen een mail sturen naar opinie@pzc.nl. Plaatsing is niet ge garandeerd. Daarom is het goed de con touren van een opiniestuk van tevoren door te spreken met de redactie via Ernst Jan Rozendaal, e.rozendaal@pzc.nl. GO -Kees Hanse (akkerbouwer), Zierikzee Stuur uw lezersbrief (max. 150 woorden) naar: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Vermelding van naam en adres is verplicht, zonder plaatsen we de brief niet. Sywert van Lienden. foto npoi -Heinz Schmitz, Vlissingen Fragment uit de Slag om de Schelde. FOTO SEPTEMBER FILM - Oud-voetbaltrainer Wiljan Vloet, nu directeur Westerschelde Ferry -Willem Osterman (huisarts), Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34