Zeelandcare verliest zaak tegen Terneuzen 5 'We moeten wat doen om te zorgen dat we op de aarde kunnen blijven wonen Word krantenbezorger bij jou inde buurt Bel: 088 013 96 20 krantenbezorgen.nl Volgens Zeelandcare was de ge meente Terneuzen in gebreke ge bleven in de aanbestedingsproce dure. Het bedrijf leefde in de veron derstelling dat het tot 4 juni de tijd had om alle stukken aan te leveren. De advocaat van Terneuzen stelde hiertegenover dat het 'zonneklaar' was dat de deadline hiervoor 26 april was. De rechtbank Zee land/West-Brabant is daarin mee gegaan. In het onlangs gepubli ceerde vonnis staat hierover: 'Voor een behoorlijk geïnformeerde in schrijver moest het duidelijk zijn dat een verzoek tot deelname uiter lijk 26 april om 9.30 uur moest zijn ingediend.' Zeelandcare is met de uitspraak definitief uitgesloten van deelname aan de aanbesteding. Het bedrijf is ook veroordeeld tot betaling van de kosten die de gemeente voor de rechtszaak heeft gemaakt, bijna 1700 euro. Terneuzen zoekt een marktpartij om de huishoudelijke hulp over te nemen die zo-net biedt, omdat zo net verbonden is aan welzijnsin- stelling aan-z. Aan-z beoordeelt ook of mensen hulp nodig hebben. Dat zou concurrentievervalsing in de hand kunnen werken. De rechter geeft de gemeente gelijk: Zeelandcare was te laat met inschrijving Welke partijen wel met succes heb ben ingeschreven, is niet bekend. Wethouder Jurgen Vervaet ver wacht dat voor de zomer een keuze wordt gemaakt en de nieuwe partij de hulp na de zomer overneemt. Alle personeelsleden van zo-net zullen zo goed als zeker over kun nen gaan, zodat mensen ook de ver trouwde hulp in huis houden. gedreven. De ruimtes daartussen werden opgevuld met houtskelet- bouwelementen. Het voor de isola tie gebruikte stro werd op Walche ren geoogst. Als het over de gevelbekleding gaat, wijst de architect op de hou ten vlonders die 's zomers op alle Veerse stranden worden gelegd, ki- lometers lang. Voor de gevels van de strandpost zijn oude planken uit die vlonders gebruikt. Martin: ,,Die zitten vaak vol splinters. Voor de wanden is dat niet erg. Op deze manier gebruiken we het eigen materiaal van de strandexploitatie dat anders zou worden afgedankt. Dat is echt uniek. Qua kleur gaan ze ook nog mooi op in het land schap." Bovenin is de uitkijkpost voor zien van een panoramaraam met zijlichten, goed voor 180 graden uitzicht. De deuren van de wc's en douches komen van een camping ergens in Nederland: ,,Ze zijn van trespa gemaakt, hebben al een le ven erop zitten en kunnen nog een leven mee." Alle ramen zijn voor zien van zware luiken: 's zomers weren ze de zon, tijdens de winter slaap gaan alle luiken dicht. Vanaf het duin is goed zichtbaar dat het dak vol ligt met zonnepane len. Meer dan voldoende om het gebouw van energie te voorzien. Ook de elektrische mini-jeep kan ermee worden opgeladen. Het idee is om in de toekomst stroom te gaan leveren aan de nabijgelegen strand huisjes. Martin: „Duur zaam, hergebruik van materialen, ik heb het gevoel dat we hier bezig zijn voor de volgende ge neraties. Deze strand- post gaat als voorbeeld dienen voor alle gebou wen op het strand: voor strandposten, strand paviljoens en strand- hokjes." Snel bijverdienen en tijd overhouden? Je verdient gemiddeld 10,50 per uur, op zaterdag ligt de vergoeding vaak hoger Snel geld verdienen: je bent binnen een paar uur klaar Bezorgen kan van maandag t/m zaterdag Alleen in de vakantie bezorgen? Vraag naar de voorwaarden Minimumleeftijd 15 jaar Kijk op desite bij /video donderdag 17 juni 2021 Terneuzen kan verder met de aanbesteding van de huishoude lijke hulp die nu nog door de or ganisatie zo-net wordt geleverd. Een verzoek van zorgaanbieder Zeelandcare om alsnog aan de aanbesteding te mogen mee doen, is door de rechtbank Zee land/West-Brabant afgewezen. Harmen van der Werf Terneuzen Martin van Overveld, architect De uitkijk post voor de strandwach- ten, met een panorama- raam en zij lichten. ◄Alle ramen zijn voorzien van luiken: 's zomers om de zon te weren, 's winters om het ge bouw af te sluiten. op het strand Architect Martin van Overveld: ,,We zijn hier bezig voor de vol gende ge neraties."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29