s? Gratis parkeren voor gehandicapte 'Uitlatingen waterschap over maaien ongepast' Terras 9 9 2 HITTE OP HET WERK Deze mannen zijn echt niet van suiker en smelten zeker niet van een beetje warmte. Want waar zij werken is het altijd al warm. Of ze krijgen het wel van wat ze doen. Maar nu is het ook voor hen bikkelen. Liters water jagen Daniël, Ronald, Johnny, Tom en Goderic er doorheen om op de been te blijven. ,,Dit is al mijn derde T-shirt vandaag." Commentaar Het valt niet uit te leggen. In de gemeente Terneuzen kost een parkeerkaart voor gehandicapten 19,10 euro, in Mid delburg 150. Dat komt omdat Terneuzen de bijbeho rende keuring betaalt en Middelburg niet, maar dan nog. In de meeste gemeenten kost een keuring 97 euro, in Schouwen- Duiveland 120 en in Hulst zelfs 217,80 euro, zij het dat degene die daar een parkeerkaart nodig heeft dat geld terugkrijgt. Het lijkt dus meer een afschrikkingstarief. Dan zijn er ook nog ad ministratiekosten (leges). Die lopen uiteen van 0 euro (Borsele) tot 75 (Schouwen-Duiveland). Het is hoog tijd dat de Zeeuwse gemeenten één lijn trekken, te meer omdat gehandicapten hun parkeerkaart overal mogen gebruiken. De dertien gemeenten kunnen gemakkelijk afspre ken de keuringen gezamenlijk aan te besteden. Dan wordt overal de laagste prijs betaald. Het zou sympathiek zijn als ze daarvoor zelf de portemonnee trekken, zoals in Zeeuws-Vlaan- deren. Bij het gros van de aanvragen kan de keuring zelfs wor den overgeslagen. Moet je mensen die in een aangepast huis wonen, die in een rolstoel zitten, die een WAO-uitkering ont vangen voor de zoveelste keer keuren? Een belletje naar de huisarts zou volstaan. Blijven de leges over. Waarom niet het voorbeeld van Bor sele gevolgd, waar administratiekosten niet in rekening worden gebracht? Vergoed vervolgens de keuring, als die al nodig is, zodat een gehandicaptenparkeerkaart gratis wordt. Dat snapt iedereen. Niemand heeft immers om een handicap gevraagd. Bij het gros van de aanvragen kan de keuring zelfs worden overgeslagen Vorige week sneuvelde op de dijk van Vlissingen een zeldzame orchi dee tijdens maaiwerkzaamheden. Dat leidde tot veel kritiek. Marien Weststrate, lid van het dagelijks be stuur van waterschap Scheldestro- men, haalde daarover afgelopen weekend zijn schouders op. ,,Onze medewerker heeft gewoon zijn werk gedaan en als daar toevallig een zeldzaam bloemetje bij sneu velt, dan is dat maar zo", zei hij. ,,Er zijn ergere dingen in de wereld. Moet j e daarvoor heel Nederland op ALMANAK Het was gisteren druk op de terrassen. Prachtig zomerweer en een strak blauwe lucht. In Vlissingen zat een groepje vriendinnen achter een glaasje fris lekker te kletsen en te ge nieten. Boven hen in de lucht cirkel den meeuwen, altijd op zoek zijn kop zetten? Wat een flauwe kul." Ongepast, vindt Water Natuur lijk. De fractie heeft daarom vragen gesteld. Zij vindt dat het water schap op korte termijn zijn maaibe- leid moet veranderen. Het uit- Water Natuurlijk wil dat het waterschap snel zijn maaibeleid verandert gangspunt daarbij moet het behou den en het verbeteren van de biodi versiteit zijn. Door de huidige aan pak is het waterschap volgens Wa ter Natuurlijk 'direct en indirect mede debet aan de achteruitgang van de biodiversiteit.' naar een lekker hapje. Plotseling kreeg een van de vriendinnen de volle laag. Hi lariteit alom. De stemming werd nog joliger toen van een naastgelegen ta feltje de droge opmerking kwam: ,,Maar goed dat koeien niet kunnen vliegen!" Omzet ferry door corona gehalveerd Tv wellicht op zwart tijdens EK THOLEN Raadslid Dekkers doet tijdelijk een stapje terug Neem nou Ronald Oostdijk uit Ter- neuzen. Hij heeft de eer om te mo gen werken in het dorp dat zich graag afficheert als de warmste plek van Zeeland. En dan ook nog eens in een kas. ,,Ja, het is hier nu net een sauna", lacht hij. Tropisch warm is het zeker in de kassen van glastuin bouwbedrijf Gebroeders van Duijn. Maar dat moet ook om mooie au bergines te kunnen kweken. Luchtvochtigheid Toch, als je het klimaat niet gewend bent, gutst het zweet binnen enkele minuten van je gezicht. Of dat ligt aan de temperatuur? Ronald kijkt even op de 'weercomputer'. Rond de 30 graden is het, bij een lucht vochtigheid van tussen de 60 en 70 procent. ,,Vooral dat laatste maakt het tropisch. Ik werk hier al een aantal jaar en als je dat elke dag doet, dan wen je er aan." Het blijkt, want op het gezicht van Ronald is nauwelijks een drup- pel zweet te zien. ,,Maar nu de zon zo schijnt en het zo warm is, moet je wel goed blijven drinken", zegt hij. ,,Ik neem steeds een flesje water mee. Op een dag probeer ik zeker wel twee liter binnen te krijgen." Zuchtje wind Ronald zorgt ervoor dat de planten netjes langs de touwen naar boven groeien. ,,Zo sta ik regelmatig op een kar, vlak onder het glas. Maar de ramen staan open, dus als je in het pad bent, vang je nog wel een zuchtje wind. Toch is het met deze temperatuur wel bikkelen. We be ginnen dan ook al om zes uur, dan is het nog relatief koel." De robots die door de pakweg 550 meter lange en 270 meter brede kas rijden hebben nergens last van. Die buffelen zonder zuchten en één druppel zweet alle geoogste auber gines naar de opslagruimte. Of Ro nald zich nog moet insmeren nu hij hele dagen in de zon staat? ,,Ik word hier wel bruin. Kijk maar. Maar nee, ik hoef me niet in te smeren. Wel zet ik meestal een petje op." donderdag 17 juni 2021 De uitspraken van waterschaps bestuurder Marien Weststrate over het maaibeleid zijn 'onge past'. De fractie Water Natuurlijk heeft daarom opheldering ge ëist. Rolf Bosboom Middelburg Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De omzet van de Wester- schelde Ferry is vorig jaar bijna gehalveerd. Oorzaak is de coronacri sis. Daardoor maakten in 2020 228.863 mensen minder dan verwacht de oversteek tussen Vlissin gen en Breskens. De netto omzet bleef ste ken op 1,2 in plaats van 2,2 miljoen euro. De helft van de misgelopen in komsten werd vergoed door het Rijk, de andere helft door de provincie. Het fietsvoetveer heeft nu nog een klein beetje eigen vermogen: ruim 73.000 euro. VLISSINGEN Telecomaanbieder Delta Fiber zet alles op alles om ervoor te zorgen dat tv en internet vandaag niet nét uitvallen als het beslissende doelpunt wordt gemaakt in de EK- wedstrijd Nederland Oostenrijk. Die kans zit er in, want uitgerekend vandaag tus sen 23.00 en 07.00 uur wordt groot onderhoud verricht aan het glasve zelnetwerk van Eurofiber bij Bergen op Zoom. Delta huurt een stukje als verbinding naar het eigen netwerk. ,,Wij proberen een tweede, tijdelijke ver binding te maken", zegt woordvoerder Mariska van der Hulst van Delta Fiber. Of dat vóór de wedstrijd lukt, durft ze niet te zeggen. Raadslid Jacques Dek kers (PvdA/GroenLinks) doet tijdelijk een stapje terug. De inwoner van Tholen is ziek en wordt voorlo pig vervangen door Nancy Raas-Tophoven. Raadsleden kunnen ver zoeken om tijdelijk ont slagen te worden we gens zwangerschap en bevalling of ziekte, waardoor het mogelijk wordt een vervanger te benoemen voor zes tien weken. Een raadslid kan per raadsperiode maximaal drie keer van deze gele genheid gebruikmaken. Heet heter heetst Jeffrey Kutterink Westdorpe «ui Ronald Oostdijk in de kas onder het glas. foto kelly thans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26